Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОФЕСІЙНА ПІДГОТОВКА ПІЛОТІВ ДО ВЕДЕННЯ РАДІООБМІНУ НА МІЖНАРОДНИХ ПОВІТРЯНИХ ТРАСАХ

ПРОФЕСІЙНА ПІДГОТОВКА ПІЛОТІВ ДО ВЕДЕННЯ РАДІООБМІНУ НА МІЖНАРОДНИХ ПОВІТРЯНИХ ТРАСАХ

Назва:
ПРОФЕСІЙНА ПІДГОТОВКА ПІЛОТІВ ДО ВЕДЕННЯ РАДІООБМІНУ НА МІЖНАРОДНИХ ПОВІТРЯНИХ ТРАСАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,44 KB
Завантажень:
424
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Криворізький державний педагогічний університет
ПІВЕНЬ Вікторія Василівна
УДК 629.7.07:81.2
ПРОФЕСІЙНА ПІДГОТОВКА ПІЛОТІВ
ДО ВЕДЕННЯ РАДІООБМІНУ
НА МІЖНАРОДНИХ ПОВІТРЯНИХ ТРАСАХ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Кривий Ріг - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Державній льотній академії України,
Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор,
Макаров Роберт Микитович,
Державна льотна академія України,
проректор з наукової роботи.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
Слободянюк Аркадій Андрійович,
Севастопольський державний технічний
університет; професор кафедри фізики
кандидат педагогічних наук, доцент,
Ткаченко Олександр Анатолійович,
Кіровоградський інститут регіонального
управління та економіки,
завідувач кафедри психології.
Провідна установа: Українська інженерно-педагогічна Академія,
Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться 22 березня 2001 року о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 09.053.01 у Криворізькому державному педагогічному університеті (50086, м. Кривий Ріг, просп. Гагаріна, 54, к. 230)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Криворізького державного педагогічного університету (50086, м. Кривий Ріг, просп. Гагаріна, 54)
Автореферат розіслано 20 лютого 2001 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Штельмах Г.Б.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Науково-технічний прогрес в авіації докорінно змінив вимоги до підготовки льотного складу. Незмірно зросло значення надійності професійних навичок і психофізіологічної стійкості пілота сучасного повітряного судна.
За даними Міжнародної організації цивільної авіації ІКАО, в результаті неухильного технічного прогресу скоротилася кількість льотних пригод, викликаних машиною, і, в той же час, пропорційно зросла кількість тих, причиною яких є людина. Сьогодні в Україні проблема людського фактора заявила про себе особливо гостро. Це зумовлено цілою низкою причин. Аналізуючи перелік помилкових дій екіпажу повітряного судна, Міждержавний авіаційний комітет відзначає, що з виходом авіакомпаній України на міжнародні лінії звертає на себе увагу значне збільшення авіаційних пригод у зв'язку з допуском авіаційного персоналу до роботи без відповідного рівня професійної підготовки. Зокрема відзначається, що за останні роки збільшилася кількість авіаційних пригод і катастроф через відсутність у льотних екіпажів надійних знань фразеології радіообміну англійською мовою як у звичайних, так і у нештатних умовах професійної діяльності.
Більшість випадків авіаційних пригод і катастроф на міжнародних повітряних трасах зумовлено такими причинами: відсутністю надійних знань стандартної і нестандартної фразеології англійської мови; недостатнім взаєморозумінням у процесі радіообміну льотного екіпажу з диспетчерським пунктом; неадекватним аналізом нештатної ситуації; прийняттям помилкових рішень і їх передачею по каналах радіозв'язку на диспетчерський пункт; невмінням переводити одиниці виміру висоти польоту (метри в фути), прийняті стандартами Міжнародної організації цивільної авіації ІКАО; уповільненим сприйняттям інформації в ситуаціях, що вимагають швидкого рішення; недостатнім рівнем знань розмовної англійської мови; відсутністю навичок володіння іноземною мовою тощо.
Очевидно, що проблемою є недостатня надійність професійних навичок ведення радіообміну англійською мовою. Професійна надійність, таким чином, виступає як критерій співвідношення авіаційного фахівця до вимог часу. Звідси на порядок денний постає проблема якості професійної підготовки пілота сучасного повітряного судна. Тому пошук шляхів підвищення ефективності і надійності професійної діяльності членів льотних екіпажів в умовах ведення радіообміну англійською мовою є актуальною проблемою підготовки льотного складу для польотів на міжнародних повітряних трасах.
Незважаючи на те, що пошук шляхів розв'язання проблеми підвищення професійної надійності льотного складу ведеться вченими в різних напрямках (удосконалюються методики формування професійних знань, навичок і вмінь; формуються технології тренажерної підготовки; втілюється в практику пролонгований професійно-психологічний відбір та інше), процесу підготовки льотного складу для польотів на міжнародних повітряних трасах приділяється недостатньо уваги.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРОФЕСІЙНА ПІДГОТОВКА ПІЛОТІВ ДО ВЕДЕННЯ РАДІООБМІНУ НА МІЖНАРОДНИХ ПОВІТРЯНИХ ТРАСАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок