Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Конституційно-правові гарантії політичних прав та свобод людини і громадянина в Україні

Конституційно-правові гарантії політичних прав та свобод людини і громадянина в Україні

Назва:
Конституційно-правові гарантії політичних прав та свобод людини і громадянина в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,52 KB
Завантажень:
337
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
( “Конституційно-правові гарантії реалізації прав і свобод людини і г
ромадянина в Україні”


Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
Регушевський Едуард Євгенович
УДК 342.7 (477)
Конституційно-правові гарантії політичних прав
та свобод людини і громадянина в Україні
Спеціальність 12.00.02. – конституційне право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі конституційного та адміністративного права Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: кандидат юридичних наук, доцент
Мяловицька Ніна Анатоліївна,
доцент кафедри конституційного та адміністративного права Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
Фрицький Олег Федорович,
професор кафедри конституційного права Юридичної академії МВС України (м. Дніпропетровськ)
кандидат юридичних наук
Євграфов Павло Борисович,
суддя Конституційного Суду України (м. Київ)
Провідна установа: Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України
Захист відбудеться “15” квітня 2004 р. о 12 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.04 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розіслано “13” березня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Н.Г. Шукліна
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дисертаційного дослідження. Права, свободи і обов’язки людини і громадянина завжди були в центрі уваги життя суспільства. Не тільки вчені правознавці, але і практики, чия діяльність постійно пов’язана з вирішенням різноманітних питань у сфері забезпечення, реалізації й охорони прав та свобод людини, займаються розробкою і впровадженням нових ефективних механізмів для здійснення людиною і громадянином своїх прав і свобод. Одне з центральних місць серед конституційних прав та свобод людини і громадянина займають політичні права, які відіграють вирішальну роль у побудові держави, а тому рівень їх гарантованості зумовлює ефективність суспільних відносин у майбутньому.
Конституційні прагнення розвивати і зміцнювати демократичну, соціальну, правову державу неможливо реалізувати в Україні без утвердження політичних прав та свобод людини. Вагомість політичних прав у державотворчому процесі вимагає створення та розвитку системи гарантій, які відповідали б реально існуючим відносинам. Динаміка суспільних відносин, насамперед у політичному житті, зумовлює певні зміни у теоретичному обґрунтуванні та практичному застосуванні конституційно-правових гарантій політичних прав та свобод людини і громадянина. До цього часу в Україні проблема конституційно-правових гарантій політичних прав та свобод не була, на жаль, належним чином вивчена. Це пов’язано насамперед з історичними чинниками, оскільки в історії України були часи, коли застосування політичних прав та свобод у повній мірі не було можливим. Лише проголошення незалежності України породило реальні можливості використання людиною політичних прав та свобод. Значною мірою отримав розвиток інститут народовладдя. Інтеграційні процеси руху України до міжнародних структур зумовили необхідність приділити належну увагу проблемам гарантування прав та свобод людини і громадянина, в тому числі і політичних. Зазначені фактори підкреслюють актуальність теоретичного обґрунтування проблеми конституційно-правових гарантій політичних прав та свобод людини і громадянина, а також використання отриманих у дослідженні результатів на практиці. Вивчення проблем конституційно-правових гарантій політичних прав має також виключне значення для розвитку конституційного права України як науки та навчальної дисципліни.
Зв’язок роботи з науковою програмою, планом, темою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Конституційно-правові гарантії політичних прав та свобод людини і громадянина в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок