Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Система валютного регулювання в Україні на сучасному етапі

Система валютного регулювання в Україні на сучасному етапі

Назва:
Система валютного регулювання в Україні на сучасному етапі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,70 KB
Завантажень:
398
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ФІНАНСОВИЙ ІНСТИТУТ
ПРИ МІНІСТЕРСТВІ ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
РЕЗНІКОВА ОЛЬГА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 339.74
Система валютного регулювання в Україні на сучасному етапі
Спеціальність 08.04.01. – фінанси, грошовий обіг і кредит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук
Київ - 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Науково-дослідному фінансовому інституті при Міністерстві фінансів України.
Науковий керівник: | кандидат економічних наук
Рязанова Надія Сергіївна,
Київський національний економічний університет
Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри фінансів.
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук,
професор, заслужений діяч науки і техніки України
Федосов Віктор Михайлович,
Київський національний економічний університет
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри фінансів;
кандидат економічних наук
Панфілова Тамара Олександрівна,
Рада національної безпеки і оборони України,
державний експерт апарату.
Провідна установа: | Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
кафедра фінансів, грошового обігу та кредиту.
Захист відбудеться “20 ” грудня 2001р. о 16-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.853.01 у Науково-дослідному фінансовому інституті при Міністерстві фінансів України за адресою: 01103, м. Київ, бул. Дружби народів, 28.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Науково-дослідного фінансового інституту при Міністерстві фінансів України за адресою: 01103, м. Київ, бул. Дружби народів, 28.
Автореферат розіслано "19 ” листопада 2001р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент Гейдор І.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ.
Актуальність теми. Валютне регулювання займає провідне місце в економічній політиці держави. В залежності від мети валютне регулювання може стимулювати або стримувати економічний розвиток в країні та відповідно впливати на стан окремих секторів, галузей та підприє-м-ств, а також на місце держави на світовому ринку. Зміни ж в економіці країни та її міжнародному становищі впливають на розвиток валютних відносин, та відповідним чином коригують валютну політику, що проводиться в державі.
Водночас, у сучасному світі значного розвитку набули інтеграційні процеси, спостерігається зростання рівня відкритості національних економік та їх взаємозалежності. Такі процеси підвищують роль валютного регулювання на національному та міжнародному рівні.
Враховуючи, що валютне регулювання є однією з найбільш динамічних складових як національної, так і світової валютно-фінансових систем, визначення особливостей побудови та розвитку системи валютного регулювання в умовах ринкової трансформації економіки є важливою науковою та практичною проблемою.
Створення дієвої системи валютного регулювання України не можливе без глибокого вивчення теоретичних аспектів, досвіду інших держав світу, існуючої в країні практики, а також перспектив розвитку цієї системи. Саме такий підхід дозволить нашій країні розробити оптимальний режим валютного регулювання, який має відповідати вимогам та особливостям періоду ринкової трансформації економіки. Отже, необхідність удосконалення чинної системи валютного регулювання в Україні, як однієї з обов`язкових умов забезпечення сталого економічного зростання, обумовлює актуальність теми даного дослідження.
В економічній літературі існує чимало робіт, присвячених висвітленню окремих теоретичних та практичних питань валютного регулювання. Проте питання розбудови системи валютного регулювання в Україні в умовах ринкової трансформації економіки, а також особливостей адаптації досвіду проведення відповідних реформ різними країнами потребують узагальнення та розвитку існуючих теоретичних та практичних підходів до питань валютного регулювання. Найбільш відомими авторами цих досліджень є: Брайан Р.С., Браун С., Булатов А.С., Долан Е.Дж., Елайбер Р.З., Ікенгрін Б, Кемп---------белл К.Д., Кемпбелл Р.Дж., Красавіна Л.М., Ліндерт П.Х., Ломакін В.К., Мейєр Г.М., Менкью Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Система валютного регулювання в Україні на сучасному етапі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок