Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Закономірності процесу помірного охолодження органічних матеріалів з фіксованою границею розподілу фаз

Закономірності процесу помірного охолодження органічних матеріалів з фіксованою границею розподілу фаз

Назва:
Закономірності процесу помірного охолодження органічних матеріалів з фіксованою границею розподілу фаз
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,13 KB
Завантажень:
20
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НацІональнИй технічний університет
“ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Горбунов Костянтин Олександрович
УДК 536.2
Закономірності процесу помірного охолодження органічних матеріалів з фіксованою границею розподілу фаз
Спеціальність 05.17.08 - Процеси та обладнання хімічної технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі загальної хімічної технології, процесів та апаратів Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти та науки України, м. Харків
Науковий керівник: |
доктор технічних наук, професор
Товажнянський Леонід Леонідович,
Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, ректор, завідувач кафедри загальної хімічної технології, процесів та апаратів.
Офіційні опоненти: |
доктор технічних наук, професор,
Фокін Віталій Сергійович,
Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”,
професор кафедри теплотехніки;
кандидат технічних наук,
Анохін Георгій Олексійович,
Відкрите акціонерне товариство “Український науково-дослідний інститут хімічного машинобудування, УкрНДІХіммаш” Державного комітета промислової політики України, головний спеціаліст, м. Харків.
Провідна установа: | Науково-дослідний та проектний інститут хімічних технологій Державного комітета промислової політики України, м. Северодонецьк
Захист дисертації відбудеться “07” травня 2002 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.05 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий “02” квітня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
_______________Тимченко В. К.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сьогодняшній день помірне охолодження застосовується в багатьох галузях. У харчовій промисловості використовується для охолодження, заморожування, транспортування та зберігання на тривалий час різноманітних продуктів, а також виробництва сухого льоду. У біомедицині - для біологічного синтезу, збереження органічних матеріалів обмеженого терміну життя, до яких пред’являються жорсткі вимоги щодо зберігання. У медицині помірне охолодження знайшло застосування для зруйнування тканини органічного походження – некрозу. Цей ефект досягається за допомогою природного охолодження шляхом теплообміну з охолоджуючою середою, або штучним охолодженням. Засоби природного охолодження засновані на використанні сніга або льоду. Внаслідок розвитку штучного охолодження засоби природного знаходять обмежене застосування, і тільки у харчовій промисловості. У зв'язку з широким діапазоном технологічних температур для різноманітних об'єктів, що заморожуються, необхідно наперед визначати технічну систему, що забезпечувала б задані температури, а також з максимальною ефективністю використовувала холодильний агент. В багатьох галузях і, зокрема, у медицині, неприпустимо застосування токсичних та вибухонебезпечних робочих середовищ. Означеним вимогам безпеки для здоров’я людини задовольняють азот, аргон, неон, хладони, а також закис азоту, яка отримала в останній час широке розповсюдження.
Однак, незважаючи на широке використання помірного охолодження в різноманітних галузях, практичне його застосування стримується відсутністю вірогідних даних, що дозволяли б прогнозувати результати кріовпливу з необхідною точністю. Недостатньо також інформації щодо інтенсивності тепловіддачі холодоагентів та теплоперенос при проморожуванні органічної тканини, що зумовлюється фазовим переходом і обмеженим числом даних про теплофізичні характеристики матеріалу, що заморожується у діапазоні технологічних температур.
Незважаючи на те, що кріогенна дія в галузі медицини має переваги, існує ряд чинників, що перешкоджають досягненню кращих клінічних результатів, одним з яких слід вважати недосконалість кріоінструменту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Закономірності процесу помірного охолодження органічних матеріалів з фіксованою границею розподілу фаз

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок