Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> П.І.ЧАЙКОВСЬКИЙ: ДІАЛЕКТИКА ОСОБИСТОСТІ І

П.І.ЧАЙКОВСЬКИЙ: ДІАЛЕКТИКА ОСОБИСТОСТІ І

Назва:
П.І.ЧАЙКОВСЬКИЙ: ДІАЛЕКТИКА ОСОБИСТОСТІ І
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,68 KB
Завантажень:
377
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
НАЦІОНАЛЬНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ
ІМЕНІ П.І.ЧАЙКОВСЬКОГО
 
ПОБЕРЕЖНА ГАЛИНА ІОНІВНА
УДК 78.071.1.
П.І.ЧАЙКОВСЬКИЙ:
ДІАЛЕКТИКА ОСОБИСТОСТІ І  СТИЛЮ
Спеціальність 17.00.03. — музичне мистецтво
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора мистецтвознавства
Київ — 1999
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному педагогічному університеті імені М. Драгоманова (Міністерство освіти України)
Офіційні опоненти:
доктор мистецтвознавства Муха Антон Іванович, Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М.Т. Рильського НАН України, старший науковий співробітник
доктор мистецтвознавства Деменко Борис Вадимович, Київський національний університет культури і мистецтв, професор кафедри фортеп'яно
доктор мистецтвознавства, професор Москаленко Віктор Григорович, Національна музична академія України імені П.І. Чайковського, професор кафедри теорії музики
Провідна установа
Харківський державний інститут мистецтв імені І.П. Котляревського, кафедра історії музики, Міністерство культури і мистецтв України, Харків
Захист відбудеться 24 листопада 1999 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.005.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук у Національній музичній академії України імені П.І. Чайковського (252001, Київ-1, вул Архітектора Городецького, 1-3/11)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського.
Автореферат розісланий 22 жовтня 1999 р.
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
В дисертації досліджується феномен особистості П.І.Чайковського, її детермінуюча роль по відношенню до його творчого стилю.
Особистість творця в її зумовлюючій проекції на художній стиль тривалий час ігнорувалася як науковий об’єкт нашим наукознавством. Життя і творчість художника здебільшого розглядались крізь призму відображених в них об’єктивних закономірностей: конкретно-історичних явищ та суспільних процесів. Між тим, формування творчої свідомості митця здійснюється в тісній взаємодії зі становленням його особистості в цілому. Ці індивідуальні особливості, які багато в чому визначають амплуа творця, недостатньо бралися до уваги. Врахування особистісного фактору стильової своєрідності в мистецтві як необхідна противага до ухилу, що склався в бік об’єктивно-історичного, соціального, висувається сьогодні як проблема, що назріла.
В теперішній час компенсаторний науковий пошук вже активно ведеться в різних галузях мистецтвознавства, і органічна взаємодія особистості з процесом творчого самовираження все частіше стає об’єктом дослідження.
Актуальність теми. Особливої актуальності вказаний підхід набуває у відношенні до особистості Чайковського, творчість якого у вищій мірі автобіографічна, сповідальна. До того ж, внаслідок відомих обставин літературний меморіал композитора, включаючи його епістолярні публікації, десятиліттями ніс на собі тягар замовчування, перекручування і навіть свідомого спотворювання фактів. Становище посилювалось протистоянням з численними зарубіжними публікаціями, далекими від справжньої науковості, але такими, що не мають стискаючих обмежень щодо подання та інтерпретації фактів. Кардинальна зміна соціально-політичної ситуації в нашій країні дозволила вийти на поверхню всім прихованим тенденціям, що зріли в нашому чайковськознавстві, і викликати сплеск інтересу до життя і творчості Чайковського. Інтерес цей реалізується як в плані опублікування закритих раніше документів, матеріалів, так і — нових можливостей, що відкрилися для полеміки із закордонними виданнями.
Різноаспектність і фрагментарність подібних публікацій вимагає, нарешті, узагальнюючого осмислення та висвітлення зрушень, що відбулися у ставленні до спадщини й особистості Чайковського, інтегрування всіх підходів на основі максимальної об’єктивності та науковості.
Особливої актуальності набуває сьогодні аналіз українських витоків творчої особистості Чайковського. Він обмежувався раніше здебільшого простою констатацією фактів зіткнення композитора з українським побутом і природою.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Реферат на тему: П.І.ЧАЙКОВСЬКИЙ: ДІАЛЕКТИКА ОСОБИСТОСТІ І

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок