Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Підвищення КОРОЗійНОї СТіЙКОСТі АУСТЕНІТНиХ зВАРНиХ ШВіВ шляхом МіКРОЛЕГуваНнЯ РЗМ

Підвищення КОРОЗійНОї СТіЙКОСТі АУСТЕНІТНиХ зВАРНиХ ШВіВ шляхом МіКРОЛЕГуваНнЯ РЗМ

Назва:
Підвищення КОРОЗійНОї СТіЙКОСТі АУСТЕНІТНиХ зВАРНиХ ШВіВ шляхом МіКРОЛЕГуваНнЯ РЗМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,87 KB
Завантажень:
166
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національний технічний університет України“
Київський політехнічний інститут”
Нестеренко Сергій Вікторович
УДК 621.791.052 : 620.193
Підвищення КОРОЗійНОї СТіЙКОСТі АУСТЕНІТНиХ
зВАРНиХ ШВіВ шляхом МіКРОЛЕГуваНнЯ РЗМ
05.17.14 – хімічний опір матеріалів та захист від корозії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі хімії в Харківській національній академії міського господарства Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | кандидат технічних наук, доцент
Єфіменко Микола Григорович,
Українська інженерно-педагогічна академія,
професор кафедри зварювального виробництва
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук
Поляков Сергій Георгійович,
Інститут електрозварювання імені Є.О.Патона
НАН України,
завідувач лабораторії корозії
кандидат хімічних наук, ст. наук. співробітник
Качанов Віктор Акімович,
УКРНДІ хімічного машинобудування,
завідувач відділу фізико-хімічних, корозійних досліджень та виготовлення обладнання
Провідна установа: | Харківський національний університет ім.В.Н.Каразіна, м.Харків
Захист відбудеться 31 січня 2007 р. о 1630 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26002.13 при Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” (03056, м.Київ-56, просп. Перемоги, 37, корп.№4, велика хімічна аудиторія)
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”
Автореферат розісланий “ 25 ” грудня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.т.н., доц. Мотронюк Т.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток хімічної, коксохімічної та інших галузей промисловості приводить до більш широкого використання високолегованих аустенітних сталей для виготовлення зварної апаратури. Підвищення корозійної стійкості зварних з’єднань має велике значення для збільшення ресурсу роботи обладнання, яке використовується для реалізації хімічних процесів в активних середовищах, що містять хлориди, роданіди та інші активатори корозії. Велике значення має також стійкість зварних з’єднань при експлуатації залізобетонних елементів будівельних конструкцій хімічних підприємств.
Одним із сучасних методів підвищення корозійної стійкості зварних з’єднань є використання мікродобавок рідкісноземельних металів (РЗМ). Вміст РЗМ в металі швів навіть у незначних концентраціях сприяє суттєвому підвищенню їх корозійної стійкості, що еквівалентно підвищенню вмісту хрому і нікелю в шві. Мікролегування РЗМ зварного шва є складним металургійним процесом, що має модифікуючу, рафінуючу і легуючу дії на метал. Незважаючи на значний накопичений експериментальний матеріал з мікролегування, до цього часу ще немає до кінця обґрунтованого механізму впливу РЗМ на корозійний процес. Тому виявлення електрохімічних закономірностей корозійного процесу є актуальною проблемою. Розуміння механізму впливу, а також кількісна оцінка процесів корозії дозволяє вибрати найбільш ефективні домішки РЗМ в покриття електродів, що використовуються для зварювання легованих сталей.
Зв'язок досліджень з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до планів науково-дослідної держбюджетної тематики згідно з науково-технічною програмою 0.72.01 на 1986-1990 рр., затвердженою постановою ДКНТ СРСР від 29.05.1987р. №167 (Додаток 7), госпдоговірними темами: “Розробити і впровадити корозійностійкі матеріали (електроди), леговані РЗМ, для зварювання і ремонту апаратури коксохімічного виробництва”, “Дослідження корозійної стійкості зварних швів, мікролегованих РЗМ в технологічних середовищах коксохімічного виробництва” (номери державної реєстрації: 01880061906, 01870030340, 1989 р.), а також відповідно до координаційного плану Міністерства освіти і науки України, завдання 21 – “Створення нових технологій і методів механізації, що забезпечують будівництво і модернізацію будівель і споруд” (номер державної реєстрації 0199U004287).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Підвищення КОРОЗійНОї СТіЙКОСТі АУСТЕНІТНиХ зВАРНиХ ШВіВ шляхом МіКРОЛЕГуваНнЯ РЗМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок