Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Створення уряду Української Народної Республіки і формування системи виконавчої влади (червень 1917 р. – квітень 1918 р.)

Створення уряду Української Народної Республіки і формування системи виконавчої влади (червень 1917 р. – квітень 1918 р.)

Назва:
Створення уряду Української Народної Республіки і формування системи виконавчої влади (червень 1917 р. – квітень 1918 р.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,03 KB
Завантажень:
162
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЗАПОРІЗЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЛЕБЕДЄВА Ірина Миколаївна
УДК (477):321
Створення уряду Української Народної Республіки і формування системи виконавчої влади (червень 1917 р. – квітень 1918 р.)
07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Запоріжжя – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України та зарубіжних країн Київського національного лінгвістичного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | доктор історичних наук, професор
Терещенко Юрій Іларіонович
Київський національний лінгвістичний університет
завідувач кафедри історії України
та зарубіжних країн
Офіційні опоненти: | доктор історичних наук, професор
Тимченко Сергій Михайлович
Київський юридичний інститут МВС України
начальник кафедри конституційного та адміністративного права
кандидат історичних наук, доцент
Геращенко Тетяна Сталівна
Запорізький юридичний інститут
доцент кафедри соціально-економічних дисциплін
Провідна установа: | Харківський національний університет ім. В.М.Каразіна, кафедра історії України
Захист відбудеться 14.11.2003 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.05 при Запорізькому державному університеті (69600, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп.ауд. 326).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Запорізького державного університету (69600, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп. ІІ).
Автореферат розісланий 13.10.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Старух О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Період української національно-демократичної революції 1917-1918 рр. є переломним у вітчизняній історії. Після тривалої перерви було реалізовано прагнення українського народу до власної держави. Розбудовуючи інститути державної влади, Центральна Рада (далі – ЦР) засадничим принципом державотворення обрала розмежування системи влади на законодавчу, виконавчу та судову гілки. Від вдалого вирішення завдання створення виконавчої вертикалі УНР не в останню чергу залежала доля першої української держави ХХ ст., оскільки виконавчі структури відіграють важливу роль у системі організації влади, беручи участь у реалізації основних завдань і функцій держави.
Серед низки причин, які привели до падіння ЦР, була слабкість органів виконавчої влади, головним чином місцевого рівня. Хитання лідерів ЦР щодо мети і завдань українського національного руху обумовило їх недостатню увагу до створення державного апарату, переведення його на рейки національно-державного будівництва.
Сучасний період історії України, який розпочався після проголошення її незалежності у 1991 р., певною мірою співзвучний з досліджуваним періодом. Їх зближує передусім те, що й у 1917-1918 рр., і сьогодні перед українським народом стоїть завдання творення власної держави після багатьох років перебування у складі імперії з жорсткою централізованою владою. Крім того, в основу сучасного державотворення також покладено демократичні принципи.
Актуальність дослідження процесу формування системи органів виконавчої влади УНР зумовлена необхідністю всебічного аналізу та наукового узагальнення історичного досвіду українських урядів щодо створення виконавчої влади. Критичне осмислення уроків минулого, їх врахування сприяє пошукам оптимальної моделі державного управління України на сучасному етапі, вдосконаленню існуючої системи органів виконавчої влади, яка була б міцною на всіх структурних рівнях (вищий, центральні, місцеві органи) і виконувала б покладені на неї функції управління державою.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація є складовою частиною науково-дослідної теми “Україна в період національно-визвольних змагань 1917-1920 рр.” кафедри історії України та зарубіжних країн Київського національного лінгвістичного університету. Особистим внеском автора у розробку теми є дослідження процесу організації системи виконавчої влади УНР доби ЦР.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Створення уряду Української Народної Республіки і формування системи виконавчої влади (червень 1917 р. – квітень 1918 р.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок