Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Становлення та розвиток вторинного ринку корпоративних цінних паперів в Україні

Становлення та розвиток вторинного ринку корпоративних цінних паперів в Україні

Назва:
Становлення та розвиток вторинного ринку корпоративних цінних паперів в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,61 KB
Завантажень:
201
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ФІНАНСОВИЙ ІНСТИТУТ
ПРИ МІНІСТЕРСТВІ ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
ГЛУЩЕНКО СВІТЛАНА ВАСИЛІВНА
УДК 336.761
Становлення та розвиток вторинного ринку
корпоративних цінних паперів в Україні
Спеціальність 08.04.01. – Фінанси, грошовий обіг і кредит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Науково-дослідному фінансовому інституті
при Міністерстві фінансів України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, заслужений економіст України
Кравченко Василь Іванович,
Науково-дослідний фінансовий інститут при
Міністерстві фінансів України, перший заступник директора.
 
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Пересада Анатолій Анатолійович,
Київський національний економічний університет Міністерства освіти
і науки України, завідувач кафедри банківських інвестицій;
кандидат економічних наук Бурмака Микола Олексійович,
Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, начальник
Управління розвитку законодавства та взаємодії з державними органами.
Провідна установа: Інститут економічного прогнозування Національної академії
наук України, відділ фінансового та бюджетного прогнозування.
Захист відбудеться “ 18 ” вересня 2001 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.853.01 у Науково-дослідному фінансовому інституті при Міністерстві фінансів України за адресою: 01103, м.Київ, бул. Дружби народів, 28.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Науково-дослідного фінансового інституту при Міністерстві фінансів України за адресою: 01103, м.Київ, бул. Дружби народів, 28.
Автореферат розіслано “ 14 серпня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент І.І.Гейдор
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Важливою складовою ринкової економіки є вторинний ринок корпоративних цінних паперів. Акумулюючи вільні фінансові ресурси та забезпечуючи перелив капіталів між господарюючими суб’єктами він сприяє оптимізації галузевої і виробничої структури, активізації інвестиційної діяльності в країні. Вторинний ринок корпоративних цінних паперів відіграє значну роль у процесах трансформації колишньої централізованої планової економіки у ринкову. Саме тому закономірності та особливості його становлення в країнах з перехідною економікою є важливою науковою і практичною проблемою. Це, зокрема, стосується і України.
На сучасному етапі економічного розвитку України набувають значної актуальності питання пожвавлення інвестиційних процесів, відновлення виробництва та економічного зростання країни, вирішення яких неможливе без розвиненого вторинного ринку корпоративних цінних паперів. В той же час низький рівень його капіталізації, невисока прозорість та ліквідність не заохочують вітчизняних та іноземних інвесторів до вкладання коштів у цінні папери українських емітентів. Це обумовлює необхідність розв’язання проблем формування вторинного ринку корпоративних цінних паперів і визначення шляхів його подальшого розвитку. Але у вітчизняній літературі та наукових розробках вказані проблеми залишаються майже недослідженими, що стримує розв’язання практичних і правових завдань розвитку фондового ринку України в цілому.
Основні засади функціонування вторинного ринку корпоративних цінних паперів і сучасні тенденції його розвитку, які розглядаються в зарубіжній літературі потребують осмислення з метою можливого використання зарубіжного досвіду в Україні. Серед зарубіжних вчених-економістів, роботи яких присвячені проблематиці вторинного ринку корпоративних цінних паперів, слід виділити таких: Мишкін Фредерік С., Тьюлз Р., Бредли Э., Долан Э.Дж., Фішер С., Дорнбуш Р., Шмалензи Р., Д.Дж.Речмен, Нікбахт Є., Гропеллі А., Дж. Сорос. В т.ч. таких російських вчених: Агарков М.М., Алексєєв М.Ю., Альохін М.Ю., Атаманчук Л.В., Бороздін П.Ю., Воробйов П.В., Жуков Є.Ф., Звєрєв А.Ф., Лялін В.А., Міркін Я.М., Торкановський В.С. та ін.
Зазначаючи суттєвий внесок зарубіжних авторів у вивчення проблем вторинного ринку корпоративних цінних паперів, слід вказати на окремі розробки цієї проблематики вітчизняними фахівцями, зокрема такими, як: Бризгін О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Становлення та розвиток вторинного ринку корпоративних цінних паперів в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок