Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> комплексна система аналізу ринку послуг зв'язку україни

комплексна система аналізу ринку послуг зв'язку україни

Назва:
комплексна система аналізу ринку послуг зв'язку україни
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,06 KB
Завантажень:
379
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна академія наук України
Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень
КНЯЗЄВА ОЛЕНА АЛЬБЕРТІВНА
УДК 339.13 : 338.47
комплексна система аналізу ринку послуг зв'язку україни
Спеціальність 08.07.04 - Економіка транспорту і зв’язку
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
ОДЕСА - 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеській національній академії зв'язку ім. О.С. Попова
Державний комітет зв'язку та інформатизації України
Науковий керівник кандидат економічних наук, професор
Стрельчук Євген Миколайович
Одеська національна академії зв’язку ім. О.С. Попова,
завідувач кафедри управління підприємствами зв’язку
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Чекаловець Віктор Ігнатович,
Одеській національний морській університет,
завідувач кафедри економіки підприємства та підприємництва
доктор економічних наук, професор
Тиханова Тамара Юхимівна,
Одеська національна академії зв’язку ім. О.С. Попова,
професор кафедри економічної теорії
Провідна установа Національний авіаційний університет,
кафедра маркетингу та ресурсозабезпечення (м. Київ)
Захист відбудеться “20” червня 2002 р. о 14.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради К41.177.01 в Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м. Одеса, Французький бульвар, 29.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м. Одеса, Французький бульвар, 29.
Автореферат розісланий “18” травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Тараканов М.Л.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. На початку третього тисячоліття людство наблизилося до якісно нового витка свого розвитку - побудови інформаційного суспільства, в якому зв’язок відіграє провідну роль. Телекомунікації та поштовий зв’язок створюють фундаментальну платформу, на яку спирається суспільство й економіка майбутнього. Суттєвий вплив на розвиток ринку послуг зв'язку також здійснює глобалізація, входження України у Всесвітній поштовий союз та Міжнародний союз електрозв’язку, а також поява нових сучасних послуг зв'язку (Інтернет, стільниковий зв’язок тощо).
Позитивними аспектами розвитку телекомунікаційного ринку є поява операторів з недержавною формою власності і формування на території України конкурентного ринку послуг зв’язку. Розвиток ринку послуг зв'язку призводить до появи нових задач, що вимагають свого вирішення. Однією з найважливіших задач є розробка єдиного підходу до комплексного аналізу ринку послуг зв'язку. Дослідження ринку на сьогодні проводяться кожним оператором окремо, що задовольняє їх потреби в одержанні інформації щодо стану ринку послуг зв'язку, але не може служити базою для формування комплексного підходу до аналізу ринку послуг зв'язку.
Вивчення та аналіз ринку послуг зв’язку є першочерговою задачею, без вирішення якої сфера зв’язку не буде мати можливості подальшого повноцінного розвитку. Результати таких досліджень надають інформацію про стан та перспективи розвитку ринку, на базі чого стає можливим знаходження джерел інвестування, зменшення рівня ризику, складання плану подальшого розвитку ринку тощо. Існуючі в розвинених країнах методики аналізу ринку послуг зв'язку не підходять для прямої адаптації до умов України з тієї причини, що вони розроблені для вже сформованого ринку з наявністю факторів, характерних для розвиненого ринкового господарства. В умовах, коли конкурентний ринок зв'язку в Україні тільки формується, недоцільно застосовувати такі методики. Підходи, розроблені в країнах СНД, також не зовсім підходять для застосування в Україні. По-перше, вони недосконалі, по-друге, існує значна різниця в геополітичній та економічній побудові країн – членів СНД, що ускладнює формування єдиного підходу.
Ці та багато інших проблем створення і розвитку ринку в цілому і питання дослідження й аналізу ринку послуг зв'язку постійно привертають увагу вчених економістів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: комплексна система аналізу ринку послуг зв'язку україни

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок