Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Регіональні чинники інвестиційної реструктуризації економіки (на прикладі Автономної республіки Крим)

Регіональні чинники інвестиційної реструктуризації економіки (на прикладі Автономної республіки Крим)

Назва:
Регіональні чинники інвестиційної реструктуризації економіки (на прикладі Автономної республіки Крим)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,86 KB
Завантажень:
192
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Міністерство освіти і науки України
Харківська державна академія міського господарства
Акіменко Павло Іванович
УДК 332.1 : 330.322 (477.75)
Регіональні чинники інвестиційної реструктуризації економіки
(на прикладі Автономної республіки Крим)
Спеціальність 08.10.01 – “Розміщення продуктивних сил і
регіональна економіка”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків - 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Таврійському національному університеті ім. В.І. Вернадського Міністерства освіти і науки України, м. Сімферополь.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор Олійник Ярослав Богданович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор Галуза Станіслав Григорович, Харківській національний університет ім. В.Н. Каразіна;
кандидат економічних наук, доцент Коротич Олена Борисівна, Харківська державна академія залізничного транспорту.
Провідна установа: Рада з вивчення продуктивних сил України НАН України.
.
Захист дисертації відбудеться “ 23 ” жовтня 2003 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.089.01 в Харківської державної академії міського господарства за адресою: 61002, м. Харків, вул. Революції, 12.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Харківській державній академії міського господарства за адресою: 61002, м. Харків, вул. Революції, 12.
Автореферат розісланий “ 22 ” вересня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.е.н., доцент Лелюк Н.Є.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах кардинальної трансформації соціально-економічної структури господарства різко зростає роль і значення державної регуляторної політики. Регіональні диспропорції, що існують в економіці багатьох країн, у період нестачі інвестиційних ресурсів та відсутності ефективної регіональної політики можуть стати суттєвим фактором, що гальмує розвиток та модернізацію господарського комплексу країни та її окремих регіонів.
За цих умов забезпечення сталого економічного розвитку на регіональному рівні пов’язане із формуванням ефективних механізмів залучення зовнішніх інвестицій в економіку. Однак, проблема полягає не тільки в розширенні теоретико-методичних підходів у сфері залучення інвестицій в економіку регіонів, але й у проблемі організації, планування і прогнозування цього процесу. Тільки дослідження всього спектру цих проблем дозволить виробити реальні заходи для поліпшення інвестиційного клімату регіону та підвищення ефективності використання капіталовкладень.
Актуальність дослідження обумовлена також тим, що в даний час існуюча в Україні система внутрішнього інвестування не забезпечує реальної реструктуризації економіки, а система залучення іноземних інвестицій знаходиться в стадії становлення.
Комплексне дослідження вищезгаданих проблем проведено автором на прикладі Автономної республіки Крим (АРК).
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконане в процесі участі автора в розробці і реалізації Програми соціально-економічного розвитку АРК на 2003 рік та Програми розвитку територій приоритетного розвитку та СЕЗ “Порт Крим” на 2002 рік.
Основні теоретичні положення і практичні результати дисертації входять складовою частиною в структуру держбюджетної науково-дослідної роботи кафедри менеджменту та маркетингу Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського “Концепція регіонального розвитку Криму в ринкових умовах” (№ державної реєстрації 0101U006502).
Об’єктом дисертаційного дослідження є фінансово-інвестиційний механізм розвитку економіки територіальної структури суспільного відтворення.
Предметом конкретного наукового аналізу в роботі виступає інвестиційна система реструктуризації регіонального господарства в умовах формування відкритої економіки.
Мета і задачі дослідження. Метою дисертаційного дослідження є розробка теоретичних і науково-прикладних засад інвестиційного механізму реструктуризації регіональної економіки на базі підвищення ефективності використання територіального чинника організації фінансово-інвестиційної діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Регіональні чинники інвестиційної реструктуризації економіки (на прикладі Автономної республіки Крим)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок