Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Удосконалення технології вилучення сахарози з бурякової стружки із застосуванням полімерного біоцидного препарату

Удосконалення технології вилучення сахарози з бурякової стружки із застосуванням полімерного біоцидного препарату

Назва:
Удосконалення технології вилучення сахарози з бурякової стружки із застосуванням полімерного біоцидного препарату
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,73 KB
Завантажень:
342
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національний університет харчових технологій
Чорна Тетяна Миколаївна
УДК 664.1.034
Удосконалення технології вилучення сахарози з бурякової стружки із застосуванням полімерного біоцидного препарату
05.18.05 – Технологія цукристих речовин та продуктів бродіння
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті харчових технологій Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор
Ліпєц Антон Адамович,
Національний університет харчових технологій, професор кафедри технології цукристих речовин
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук,
старший науковий співробітник
Чернявська Людмила Іванівна,
ДНУ “Український науково-дослідний інститут цукрової промисловості”, завідувач відділу сировини, контролю та обліку виробництва
кандидат технічних наук,
старший науковий співробітник
Михайлик В’ячеслав Аврамович,
Інститут технічної теплофізики НАН України, завідувач лабораторії теплофізичних та фізико-хімічних досліджень
Захист відбудеться 26 грудня 2007 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.058.04 Національного університету харчових технологій за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 68, аудиторія А-311.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету харчових технологій за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 68.
Автореферат розісланий “23” листопада 2007р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.т.н., доц. М.В. Карпутіна
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Серед галузей агропромислового комплексу України бурякоцукрове виробництво посідає особливо важливе місце, оскільки має стратегічне значення у забезпеченні споживчого ринку та стабільності роботи підприємств харчової промисловості. На сьогоднішній день пріоритетним завданням галузі є збільшення обсягів промислового виробництва цукру за рахунок підвищення його виходу з одиниці сировини. Поставлене завдання може бути вирішене шляхом технічного переоснащення підприємств галузі, впровадження нових ефективних ресурсо- та енергозберігаючих технологій.
Підвищення ефективності бурякоцукрової галузі ґрунтується на удосконаленні основних технологічних процесів виробництва, розробленні і впровадженні нового прогресивного устаткування. Екстрагування сахарози з бурякової стружки є однією з найбільш енергоємних у цукровому виробництві стадій і характеризується значними втратами сахарози в жомі та внаслідок розкладання. Вагомий внесок у дослідження теоретичних основ екстрагування сахарози з бурякової стружки та розроблення ефективних способів його інтенсифікації зроблено вченими П.М. Сіліним, П.В. Головіним, М.І. Даішевим, С.М. Гребенюком, Ю.Т. Ковалем, А.Я. Загорульком, А.А. Ліпєц, Л.П. Ревою, М.П. Купчиком та іншими науковцями.
Погіршення технологічної якості буряків, які надходять на перероблення, потребує інтенсифікації технології вилучення сахарози з метою підвищення чистоти дифузійного соку та зменшення втрат сахарози в процесі виробництва. Отже, питання удосконалення технології вилучення сахарози з бурякової стружки є актуальним з погляду підвищення технологічних показників одержуваного дифузійного соку, зниження втрат сахарози, збільшення виходу і покращення якості товарного цукру-піску та має важливе значення для цукрової промисловості.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась згідно плану держбюджетної науково-дослідної тематики кафедри технології цукристих речовин НУХТ “Розроблення, удосконалення, інтенсифікація та оптимізація технологічних процесів, апаратурного оформлення у цукровому та крохмале-патоковому виробництві” та плану госпрозрахункової роботи НУХТ “Дослідження та розроблення рекомендацій по використанню препарату “Біодез” в технології бурякоцукрового виробництва” (№ 56/04 від 1 листопада 2004 р.).
Особистий внесок автора полягає у проведенні лабораторних досліджень та промислових випробувань, безпосередній участі в опрацюванні, аналізі та узагальненні експериментальних даних, а також у написанні та оформленні наукових публікацій і звітів по темі роботи, розробленні відповідної нормативної документації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Удосконалення технології вилучення сахарози з бурякової стружки із застосуванням полімерного біоцидного препарату

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок