Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВО ГРОМАДЯН УКРАЇНИ НА ДОСТАТНІЙ ЖИТТЄВИЙ РІВЕНЬ

ПРАВО ГРОМАДЯН УКРАЇНИ НА ДОСТАТНІЙ ЖИТТЄВИЙ РІВЕНЬ

Назва:
ПРАВО ГРОМАДЯН УКРАЇНИ НА ДОСТАТНІЙ ЖИТТЄВИЙ РІВЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,92 KB
Завантажень:
481
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
МАЦОКІН ВОЛОДИМИР ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 342.72/.73(477)
ПРАВО ГРОМАДЯН УКРАЇНИ
НА ДОСТАТНІЙ ЖИТТЄВИЙ РІВЕНЬ
Спеціальність 12.00.02. – конституційне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків - 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі конституційного права України Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник | кандидат юридичних наук, доцент
Кушніренко Олександр Георгійович, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, доцент кафедри конституційного права України
Офіційні опоненти: |
доктор юридичних наук, професор
Баймуратов Михайло Олександрович,
Маріупольський державний гуманітарний університет,
завідувач кафедри правознавства.
 
кандидат юридичних наук, доцент
Бодрова Ірина Іванівна,
Національна юридична академія України імені
Ярослава Мудрого, доцент кафедри державного
будівництва
Захист відбудеться 21 травня 2008 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.04 в Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого (61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77).
Автореферат розіслано 15 січня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.П.Колісник
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертаційного дослідження. Проголошення Конституцією України людини найвищою соціальною цінністю, значне розширення кола основних прав і свобод та визнання їх сенсом діяльності держави обумовили необхідність теоретичного переосмислення як уявлень про державу і право, так і про особливості конституційного закріплення основ правого статусу людини і громадянина, про пріоритети у системі взаємовідносин «людина – суспільство – держава». Особливої актуальності ця проблема набуває в умовах здійснення системних реформ в усіх сферах суспільного життя. А зважаючи на різке соціальне розшарування українського суспільства, особливої уваги потребує проблема забезпечення права кожної людини на достатній життєвий рівень в аспекті побудови в Україні соціальної держави.
Важливість та пріоритетність саме соціальних прав та свобод в системі основних прав та свобод людини зумовлена тим, що усі інші права та свободи (особисті, політичні, культурні, економічні та екологічні) набувають для особи сенсу та ціннісного значення лише за умови, коли вона має достатні засоби та ресурси для свого фізичного існування. При неможливості особою забезпечити елементарні умови свого існування, коли якість її харчування не забезпечує простого відтворення фізичних сил, коли вона не має будь-якого житла та одягу, тоді усі інші права просто втрачають своє соціальне значення. Як наслідок потерпає не лише конкретна людина, але й усе суспільство, яке втрачає свідомого, активного члена громадянського суспільства, і всі важливі проблеми будуть вирішуватись без його участі.
Актуальність та своєчасність теми дисертаційного дослідження зумовлена зовнішньополітичними інтеграційними процесами, активним учасником яких вже сьогодні стає Україна, оскільки одним з головних критеріїв набуття членства практично в усіх міжнародних утвореннях є здатність держави забезпечити належний рівень життя для своїх громадян, адже сучасна Українська держава ще не відповідає головним критеріям та загальновизнаним ознакам соціальної держави . Саме тому важливо всебічно дослідити природу соціальної держави в аспекті забезпечення права кожного на достатній життєвий рівень для себе та своєї сім’ї. 
Науково-теоретичною основою дисертаційного дослідження та зроблених у дисертації висновків щодо соціальної держави та забезпечення права кожної людини на достатній життєвий рівень стали праці учених у галузі конституційного права, а також представників інших галузей права, перш за все загальної теорії держави і права, конституційного права зарубіжних країн, міжнародного права, історії держави і права України України та зарубіжних країн, зокрема, провідних вчених – теоретиків: Б.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРАВО ГРОМАДЯН УКРАЇНИ НА ДОСТАТНІЙ ЖИТТЄВИЙ РІВЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок