Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА СКЛАДУ ТА ТЕХНОЛОГІЇ СТОМАТОЛОГІЧНИХ ЛІКУВАЛЬНИХ ДИСКІВ ДЛЯ ЗНЕБОЛЮВАННЯ ТВЕРДИХ ТКАНИН ЗУБІВ

РОЗРОБКА СКЛАДУ ТА ТЕХНОЛОГІЇ СТОМАТОЛОГІЧНИХ ЛІКУВАЛЬНИХ ДИСКІВ ДЛЯ ЗНЕБОЛЮВАННЯ ТВЕРДИХ ТКАНИН ЗУБІВ

Назва:
РОЗРОБКА СКЛАДУ ТА ТЕХНОЛОГІЇ СТОМАТОЛОГІЧНИХ ЛІКУВАЛЬНИХ ДИСКІВ ДЛЯ ЗНЕБОЛЮВАННЯ ТВЕРДИХ ТКАНИН ЗУБІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,25 KB
Завантажень:
86
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНий ФАРМАЦЕВТИЧНий Університет
МАСЛІЙ ЮЛІЯ СЕРГІЇВНА
УДК 615.45:616.31
РОЗРОБКА СКЛАДУ ТА ТЕХНОЛОГІЇ СТОМАТОЛОГІЧНИХ ЛІКУВАЛЬНИХ ДИСКІВ ДЛЯ ЗНЕБОЛЮВАННЯ ТВЕРДИХ ТКАНИН ЗУБІВ
15.00.01 – технологія ліків та організація фармацевтичної справи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фармацевтичних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі заводської технології ліків Національного фармацевтичного університету Міністерства охорони здоров’я України.
Науковий керівник: доктор фармацевтичних наук, професор
ЄГОРОВ ІВАН АРТЕМОВИЧ,
Національний фармацевтичний університет,
професор кафедри заводської технології ліків
Офіційні опоненти: заслужений діяч науки і техніки України
доктор фармацевтичних наук, професор
ТИХОНОВ ОЛЕКСАНДР ІВАНОВИЧ,
Національний фармацевтичний університет,
завідувач кафедри аптечної технології ліків
доктор фармацевтичних наук, доцент
ДАВТЯН ЛЕНА ЛЕВОНІВНА,
Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, професор кафедри технології ліків та клінічної фармації
Захист відбудеться “25” січня 2008 року о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.605.02 при Національному фармацевтичному університеті за адресою: 61002, м. Харків, вул. Пушкінська, .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного фармацевтичного університету (61168, м. Харків, вул. Блюхера, 4).
Автореферат розісланий “22” грудня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, професор Д.І. Дмитрієвський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Важливим напрямком розвитку сучасної фармацевтичної технології є удосконалення регулювання та спрямованості дії лікарських речовин. У зв’язку з цим вже не лікарська речовина, а препарат з багаточисленними та складними взаємозв’язками між його компонентами стає об’єктом вивчення та остаточної оцінки. Тобто, особлива роль при цьому відводиться лікарській формі, яка повинна забезпечувати оптимальну дію лікарських речовин і їх біологічну доступність.
Однією з основних умов успішного лікування різних стоматологічних захворювань є ефективне знеболювання. Необхідність зняття больової чутливості твердих тканин зуба виникає в багатьох випадках, одним із яких є гіперчутливість емалі (гіперестезія) - підвищена больова чутливість зубів до різних подразників, що може виникнути при захворюваннях твердих тканин зубів і на фоні різних захворювань пародонта. Лікування ортопедичних хворих полягає у виготовленні якісних зубощелепних протезів, однак процес підготовки зубів під ці протези включає в себе їх препарування, яке також супроводжується больовими відчуттями та гіперестезією твердих тканин вже препарованих зубів. Різні знеболювальні засоби, які використовуються на сьогодні, часто виявляються малоефективними. Це все свідчить про актуальність пошуку більш бездоганних засобів і методів знеболювання твердих тканин зубів у стоматологічній практиці.
Тому нами проводилися дослідження з метою розробки складу лікарської форми для стоматології у вигляді стоматологічних лікувальних дисків (СЛД) з лікувальною, знеболювальною та карієспрофілактичною дією для застосування як у терапевтичній, так і у ортопедичній практиці.
Запропонована лікарська форма дає можливість обробляти тверді тканини зубів за допомогою бормашини, надаючи лікарському складу обертовий рух. Це дозволяє створити щільний контакт лікарських речовин із тканинами зуба й методом притирання та імпрегнації активно нагнітати їх у міжемалеві простори, де вони й проявляють свою знеболювальну, лікувальну і профілактичну дію. СЛД дозволяють значно підвищити терапевтичну ефективність та механізувати процес введення лікарських речовин у тканини зубів, що надає їм переваги над іншими стоматологічними лікарськими формами.
Проблема створення комплексного препарату для лікування та профілактики захворювань твердих тканин зубів, який мав би карієспрофілактичну, знеболювальну та антибактеріальну терапевтичну дію є важливою та актуальною.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РОЗРОБКА СКЛАДУ ТА ТЕХНОЛОГІЇ СТОМАТОЛОГІЧНИХ ЛІКУВАЛЬНИХ ДИСКІВ ДЛЯ ЗНЕБОЛЮВАННЯ ТВЕРДИХ ТКАНИН ЗУБІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок