Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОДНОПОЛЮСНЕ ЕНДОПРОТЕЗУВАННЯ ПРОКСИМАЛЬНОГО ВІДДІЛУ СТЕГНОВОЇ КІСТКИ ПРИ МЕДІАЛЬНИХ ПЕРЕЛОМАХ ЇЇ ШИЙКИ

ОДНОПОЛЮСНЕ ЕНДОПРОТЕЗУВАННЯ ПРОКСИМАЛЬНОГО ВІДДІЛУ СТЕГНОВОЇ КІСТКИ ПРИ МЕДІАЛЬНИХ ПЕРЕЛОМАХ ЇЇ ШИЙКИ

Назва:
ОДНОПОЛЮСНЕ ЕНДОПРОТЕЗУВАННЯ ПРОКСИМАЛЬНОГО ВІДДІЛУ СТЕГНОВОЇ КІСТКИ ПРИ МЕДІАЛЬНИХ ПЕРЕЛОМАХ ЇЇ ШИЙКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,94 KB
Завантажень:
248
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ПАТОЛОГІЇ ХРЕБТА ТА СУГЛОБІВ
імені професора М.І. СИТЕНКА АМН УКРАЇНИ
БОГУСЛАВСЬКИЙ АНДРІЙ СЕРГІЙОВИЧ
УДК 616.718.42-001.513-77-089.844
ОДНОПОЛЮСНЕ ЕНДОПРОТЕЗУВАННЯ ПРОКСИМАЛЬНОГО ВІДДІЛУ СТЕГНОВОЇ КІСТКИ ПРИ МЕДІАЛЬНИХ ПЕРЕЛОМАХ ЇЇ ШИЙКИ
14.01.21 – травматологія та ортопедія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровській державній медичній академії
МОЗ України.
Науковий керівник: | доктор медичних наук професор,
заслужений діяч науки і техніки України,
лауреат Державної премії України
ЛОСКУТОВ ОЛЕКСАНДР ЄВГЕНОВИЧ,
Дніпропетровська державна медична академія,
завідувач кафедри травматології та ортопедії
Офіційні опоненти: | доктор медичних наук професор
ГУР'ЄВ СЕРГІЙ ОМЕЛЯНОВИЧ
Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф
МОЗ України, заступник директора з наукової роботи
доктор медичних наук
ТАНЬКУТ ВОЛОДИМИР ОЛЕКСІЙОВИЧ
Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І.Сітенко АМН України, головний науковий співробітник відділу патології суглобів
Провідна установа: |
Київська медична академія післядипломної освіти імені П.Л.Шупика, кафедра травматології та ортопедії №2, МОЗ України, м.Київ.
Захист відбудеться “20” __січня__ 2006 р. об 11.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.64.607.01 Інституту патології хребта та суглобів імені професора М. І. Ситенка АМН України (61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 80).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка АМН України (61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 80).
Автореферат розісланий ” _14_” __грудня_______ 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук В. О. Радченко


Актуальність проблеми. Медіальні переломи шийки стегнової кістки (МПШСК) відносяться до тяжких травм опорно-рухової системи і супроводжуються тривалою втратою працездатності у постраждалих молодого і середнього віку, високою питомою вагою інвалідизуючих результатів лікування, тривалою прикутістю до ліжка осіб літнього і похилого віку з подальшим розвитком смертельно небезпечних гіпостатичних і нейротрофічних ускладнень (Дєєв І.Т., Сюков І.В., 2003) .
Частота медіальних переломів шийки стегнової кістки в структурі травм складає 5-7% (Корж М.О., 1997; Ролік О.В., 2001), а у хворих літнього і похилого віку досягає 20,0-25,5% серед переломів усіх локалізацій (Heikkinen T., 2001; Parker M.J., 1998). Лікування хворих із МПШСК продовжує залишатися складною і до кінця не вирішеною проблемою, що обумовлена постійним і стрімким зростанням у світі абсолютної і відносної кількості хворих із МПШСК і збереженням великої питомої ваги незадовільних результатів лікування, що досягає в осіб літнього і похилого віку 70% (Рибачук О.І., 1997; Javovaara P., 1992).
Консервативне лікування МПШСК в осіб старших вікових груп, як правило, неефективне внаслідок розвитку великої кількості ускладнень (Donaldson L.J., 1989; Gullberg B. et al., 1997).
Існуючі методи остеосинтезу, застосовувані в осіб молодого і середнього віку, у літніх пацієнтів дають високий відсоток ускладнень у вигляді незрощень перелому і формування несправжнього суглоба (Лазарев А.Ф., 2003; Ray W.A., 1990). Тому надзвичайно актуальною при лікуванні МПШСК в осіб літнього віку є розробка методів оперативного лікування, що дозволяють у короткий термін підняти пацієнта з ліжка і відновити опороздатність травмованої кінцівки. На думку більшості фахівців, до цих методів відноситься ендопротезування кульшового суглоба (Василев Т., 1982; Гайко Г.В., 1996). Первинна ідея застосування однополюсної конструкції ендопротеза для проведення малотравматичного, у порівнянні з тотальним, ендопротезування кульшового суглоба в літніх хворих залишається актуальною у розвинутих країнах і сьогодні (Jalovaara P., 1991; Heikkinen T., 2001; Amstutz H.C., 1994). Тотальне ендопротезування кульшового суглоба, що є альтернативою однополюсному, має як певні переваги в лікуванні медіальних переломів, так і цілий ряд недоліків, обумовлених тривалістю і високою травматичністю операції, що потребує серйозної передопераційної підготовки, висококваліфікованого медичного персоналу і значних матеріальних витрат (Ашимов К.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОДНОПОЛЮСНЕ ЕНДОПРОТЕЗУВАННЯ ПРОКСИМАЛЬНОГО ВІДДІЛУ СТЕГНОВОЇ КІСТКИ ПРИ МЕДІАЛЬНИХ ПЕРЕЛОМАХ ЇЇ ШИЙКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок