Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ РИТОРИЧНИХ УМІНЬ У МАЙБУТНІХ СОЦІАЛЬНИХ ПЕДАГОГІВ

ФОРМУВАННЯ РИТОРИЧНИХ УМІНЬ У МАЙБУТНІХ СОЦІАЛЬНИХ ПЕДАГОГІВ

Назва:
ФОРМУВАННЯ РИТОРИЧНИХ УМІНЬ У МАЙБУТНІХ СОЦІАЛЬНИХ ПЕДАГОГІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,23 KB
Завантажень:
15
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Тернопільський державний педагогічний університет
імені Володимира Гнатюка
Первушина Анна Володимирівна
УДК 378:37.03:808
ФОРМУВАННЯ РИТОРИЧНИХ УМІНЬ
У МАЙБУТНІХ СОЦІАЛЬНИХ ПЕДАГОГІВ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Тернопіль – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Технологічному університеті Поділля (м. Хмельницький), Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Сагач Галина Михайлівна,
Київський національний університет імені
Т.Г. Шевченка, професор кафедри логіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Гусак Петро Миколайович,
Волинський державний педагогічний університет
імені Лесі Українки, м. Луцьк,
завідувач кафедри соціальної педагогіки;
кандидат педагогічних наук, доцент
Мешко Галина Михайлівна,
Тернопільський державний педагогічний
університет імені Володимира Гнатюка,
доцент кафедри педагогіки.
Провідна установа: Інститут педагогіки і психології професійної освіти
АПН України, м. Київ, відділ педагогічних
технологій неперервної професійної освіти.
Захист відбудеться 25 жовтня 2002 р. о 9.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 58.053.01 у Тернопільському державному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка за адресою: 46027, м. Тернопіль, вул. Максима Кривоноса, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільського державного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка за адресою: 46027, м. Тернопіль, вул. Максима Кривоноса, 2.
Автореферат розіслано 25 вересня 2002 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Чайка В.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Становлення української державності, інтеграція в європейське і світове співтовариство, відмова від тоталітарних методів управління державою і побудова громадянського суспільства передбачають орієнтацію на особистість, націю, духовно-моральну та інтелектуальну культуру суспільства, визначають пріоритетні напрями науки й освіти, серед яких – підготовка кваліфікованих кадрів, здатних до творчої праці, професійного розвитку.
Введення інституту соціальної педагогіки, що знаменує собою кардинальний поворот у ставленні суспільства до проблем людини, вимагає створення системи підготовки спеціалістів для цієї сфери – соціальних педагогів, діяльність яких пов’язана з формуванням особистості в соціумі, гармонізацією та гуманізацією взаємовідносин на мікро-, мезо- та макрорівнях, із проведенням виховної, організаційної, комунікативної, консультативної, профілактичної, викладацької, методичної, посередницької, управлінської роботи в освітніх, виховних установах, спеціалізованих службах різного підпорядкування.
Особлива роль у професійній діяльності соціального педагога належить усному слову, яке є важливим засобом взаєморозуміння, переконання, інструментом позитивного впливу на особистість. Соціальний педагог роз’яснює, консультує, переконує, виступає посередником при вирішенні спірних питань, вступає у дискусію, полеміку тощо. Отже, оптимальна мисленнєво-мовленнєва поведінка в будь-яких комунікативних ситуаціях для соціального педагога є професійною нормою, а риторичні вміння як здатність володіти всіма видами усного переконуючого слова у монологічних, діалогічних і полілогічних формах – професійно необхідними. Тому розв’язання проблеми формування риторичних умінь у майбутніх соціальних педагогів у процесі їх підготовки у вищому навчальному закладі освіти сприятиме підвищенню ефективності їх професійної діяльності й більш повній самореалізації особистості.
У дослідженні даної проблеми особливо важливими є наукові праці О. Волкова, Ю. Рождественського, Г. Сагач, І. Шведова, О. Юніної, в яких фундаментально обгрунтовано теоретичні засади риторики як науки та закони ефективності риторичної діяльності; роботи В. Аннушкіна, Н. Безменової, С. Гурвича, Є. Клюєва, Н. Михайличенко щодо структури риторичної діяльності, її основних етапів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ РИТОРИЧНИХ УМІНЬ У МАЙБУТНІХ СОЦІАЛЬНИХ ПЕДАГОГІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок