Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РИБНИЦЬКО-БІОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ВІДТВОРЕННЯ ВЕСЛОНОСА В УМОВАХ ПОВНОСИСТЕМНИХ СТАВОВИХ ГОСПОДАРСТВ УКРАЇНИ (на прикладі відкритого акціонерного товариства “Черкасирибгосп”)

РИБНИЦЬКО-БІОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ВІДТВОРЕННЯ ВЕСЛОНОСА В УМОВАХ ПОВНОСИСТЕМНИХ СТАВОВИХ ГОСПОДАРСТВ УКРАЇНИ (на прикладі відкритого акціонерного товариства “Черкасирибгосп”)

Назва:
РИБНИЦЬКО-БІОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ВІДТВОРЕННЯ ВЕСЛОНОСА В УМОВАХ ПОВНОСИСТЕМНИХ СТАВОВИХ ГОСПОДАРСТВ УКРАЇНИ (на прикладі відкритого акціонерного товариства “Черкасирибгосп”)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,47 KB
Завантажень:
299
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА
ОНУЧЕНКО Олександр Веремійович
УДК 639.371:597.44
РИБНИЦЬКО-БІОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ВІДТВОРЕННЯ ВЕСЛОНОСА
В УМОВАХ ПОВНОСИСТЕМНИХ СТАВОВИХ
ГОСПОДАРСТВ УКРАЇНИ
(на прикладі відкритого акціонерного товариства “Черкасирибгосп”)
06.02.03 – рибництво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті рибного господарства Української академії аграрних наук
Науковий керівник: | кандидат сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник
Третяк Олександр Михайлович,
Інститут рибного господарства УААН, заступник директора з наукової роботи, завідувач відділу аквакультури та екології гідробіонтів |
Офіційні опоненти: |
доктор сільськогосподарських наук, професор,
Інститут прісноводного рибного господарства,
(м.Ольштин, Республіка Польща),
завідувач відділу аквакультури
Ришард Кольман |
кандидат біологічних наук,
Інститут Укррибпроект Держдепартаменту рибного господарства України,
головний технолог-рибовод комплексного проектного відділу
Борбат Микола Олексійович | Провідна установа: | Білоцерківський державний аграрний університет Мінагрополітики України,
м. Біла Церква
Захист відбудеться “30” жовтня 2003 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.364.01 при Інституті рибного господарства за адресою: 03164, м. Київ, вул. Обухівська, 135.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту рибного господарства УААН за адресою: 03164, м. Київ, вул. Обухівська, 135.
Автореферат розісланий “30” вересня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук С.А. Кражан


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі розвитку вітчизняного рибництва постає потреба пошуку нових економічно виправданих підходів ведення господарства, зниження собівартості продукції з одночасним підвищенням її якості. Зросла актуальність культивування риб сестонофагів, що не потребують штучної годівлі, характеризуються прискореним ростом у поєднанні з високою господарською цінністю. Одним з таких видів є завезений в Україну північноамериканський представник осетроподібних риб - веслоніс (Polyodon spathula (Walb).
Веслоніс - єдиний представник ряду осетроподібних, основу живлення якого становлять планктонні організми. Це швидкоростуча риба, що досягає маси понад 80 кг та довжини більше 2 м. Природний ареал - басейни рік Міссісіпі та Міссурі. Високі смакові якості веслоноса, м’ясо якого схоже на м`ясо білуги, делікатесна ікра, що прирівнюється до ікри осетрових риб, відсутність дрібних кісток і луски, високий відсоток виходу м’яса (понад 60%), дають підстави віднести його до числа найбільш цінних прісноводних риб (Васецкий, 1971; Виноградов, 1985; Мельченков, 1992).
Зважаючи на особливу цінність веслоноса, навіть відносно невеликі обсяги його вирощування забезпечать істотні прибутки, які можна буде використовувати для економічного зміцнення підприємств та подальшого нарощування загальних обсягів виробництва риби (Гринжевський, Третяк, Алимов та ін.; 2001).
Одним з позитивних наслідків рибогосподарського освоєння веслоноса може стати зменшення промислового преса на популяції аборигенних представників осетроподібних риб в місцях їх природного поширення (Виноградов, 1997; Васильева, 1998).
Разом з тим, рибогосподарське освоєння веслоноса в Україні поки що перебуває на початкових етапах розвитку. Не вистачає наукових даних, необхідних для розроблення біотехніки його культивування відповідно до специфіки функціонування вітчизняної аквакультури, зокрема адаптованої до умов звичайних ставових господарств. При цьому ключовими завданнями є освоєння методів штучного відтворення та вирощування життєстійкої молоді даного інтродуцента.
Указані обставини стали передумовою для проведення спеціальних досліджень, що були покладені в основу цієї дисертаційної роботи.
Зв’язок роботи з науковою тематикою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: РИБНИЦЬКО-БІОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ВІДТВОРЕННЯ ВЕСЛОНОСА В УМОВАХ ПОВНОСИСТЕМНИХ СТАВОВИХ ГОСПОДАРСТВ УКРАЇНИ (на прикладі відкритого акціонерного товариства “Черкасирибгосп”)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок