Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОДЕРЖАННЯ НИЗЬКОМОЛЕКУЛЯРНИХ СИМЕТРИЧНИХ ЕТЕРІВ НА ПРОТОНОПРОВІДНИХ КАТАЛІТИЧНИХ МЕМБРАНАХ

ОДЕРЖАННЯ НИЗЬКОМОЛЕКУЛЯРНИХ СИМЕТРИЧНИХ ЕТЕРІВ НА ПРОТОНОПРОВІДНИХ КАТАЛІТИЧНИХ МЕМБРАНАХ

Назва:
ОДЕРЖАННЯ НИЗЬКОМОЛЕКУЛЯРНИХ СИМЕТРИЧНИХ ЕТЕРІВ НА ПРОТОНОПРОВІДНИХ КАТАЛІТИЧНИХ МЕМБРАНАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,76 KB
Завантажень:
99
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ БІООРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ ТА НАФТОХІМІЇ
ТКАЧЕНКО ТЕТЯНА ВІКТОРІВНА
УДК 66.095.14: 544.726
ОДЕРЖАННЯ НИЗЬКОМОЛЕКУЛЯРНИХ СИМЕТРИЧНИХ ЕТЕРІВ НА ПРОТОНОПРОВІДНИХ КАТАЛІТИЧНИХ МЕМБРАНАХ
02.00.13 — Нафтохімія та вуглехімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ - 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України
Науковий керівник кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник
Бортишевський Валерій Анатолійович
Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України,
завідувач лабораторії цеолітних каталізаторів та сорбентів
Офіційні опоненти доктор хімічних наук, професор
Іщенко Олена Вікторівна
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
професор кафедри фізичної хімії
доктор технічних наук, професор
Шкарапута Леонід Миколайович
Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України,
завідувач відділу хіміко-технологічних досліджень
Захист відбудеться 21 березня 2008 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.220.01 в Інституті біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України, 02094, Київ-94, вул. Мурманська, 1.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України, 02160, Київ-160, Харківське шосе, 50.
Автореферат розісланий 18 лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д.М. Федоряк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Етери у великих кількостях застосовуються як анестетики, холодоагенти, пропеленти та як універсальні розчинники при збагаченні урану, депарафінізації мастил. Вони також використовуються як оксигенатні, антидетонаційні добавки до бензинів. Завдяки кращій розчинності в бензинах, меншій гігроскопічності і агресивності використання етерів більш ефективне порівняно зі спиртами.
Інтерес до етерів в останній час різко зріс через можливість створення на їх основі альтернативного моторного палива. Так, в дизельних двигунах пропонують використовувати диметиловий етер. Головною перевагою його як палива є економічно чистий вихлоп, вміст токсичних компонентів в якому значно нижче сучасних європейських норм.
Поступове зростання екологічного навантаження на оточуюче середовище, з одного боку, і цін на нафтогазову сировину, з іншого, зумовлюють інтенсифікацію дослідження процесів одержання низькомолекулярних етерів. Існуючі технології виробництва диметилового етеру базуються на дегідратації метанолу, одержаного із синтез-газу. Ведуться пілотні дослідження біфункціональних каталізаторів, що дозволяють отримувати етер, оминаючи виділення метанолу.
Розширення сфери використання етерів як моторних палив потребує створення високопродуктивних каталізаторів для процесів їх одержання. Одним із шляхів вирішення цієї задачі є розробка мембранних каталізаторів, що мають більш високу продуктивність та селективність за цільовими продуктами. Використання мембранних каталізаторів відкриває можливість підвищення активності кислотних центрів шляхом використання протонних потоків.
Одержання синтетичного палива на основі диметилового етеру в одну стадію із синтез-газу відкриває можливість задіяти нову сировинну базу – буре вугілля, торф і відновлювану рослинну масу, що дозволить певною мірою знизити залежність України від закупівель нафти і палива.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Напрямок дисертаційної роботи пов’язаний з планами науково-дослідних робіт ІБОНХ НАН України: тема 2.1.10.31-02 “Розробка каталітичних мембранних систем для одержання аліфатичних спиртів та простих ефірів як антидетонаційних присадок до бензинів” (№ держреєстрації 0102U003350); тема ЦНП 26-02 “Розвиток наукових основ створення каталізаторів, носіїв та сорбентів” (№ держреєстрації 0102U005105); тема 2.1.10.31-05 “Розробка каталітично-мембранних технологій одержання аліфатичних спиртів та простих ефірів – антидетонаційних присадок до бензинів” (№ держреєстрації 0105U001586); тема № 04/26-05 та № 08/26-06 “Нові селективні мембранні каталізатори для процесів одержання етерів”, виконана згідно з грантом НАН України у 2005-2006 роках, постанова Президії НАН України від 06.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОДЕРЖАННЯ НИЗЬКОМОЛЕКУЛЯРНИХ СИМЕТРИЧНИХ ЕТЕРІВ НА ПРОТОНОПРОВІДНИХ КАТАЛІТИЧНИХ МЕМБРАНАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок