Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАВЧАННЯ ПЛАВАННЮ ДІТЕЙ-ІНВАЛІДІВ З УШКОДЖЕННЯМИ ОПОРНО-РУХОВОГО АПАРАТУ З ВИКОРИСТАННЯМ МЕТОДІВ КОНТРОЛЮ

НАВЧАННЯ ПЛАВАННЮ ДІТЕЙ-ІНВАЛІДІВ З УШКОДЖЕННЯМИ ОПОРНО-РУХОВОГО АПАРАТУ З ВИКОРИСТАННЯМ МЕТОДІВ КОНТРОЛЮ

Назва:
НАВЧАННЯ ПЛАВАННЮ ДІТЕЙ-ІНВАЛІДІВ З УШКОДЖЕННЯМИ ОПОРНО-РУХОВОГО АПАРАТУ З ВИКОРИСТАННЯМ МЕТОДІВ КОНТРОЛЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,42 KB
Завантажень:
390
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ВОЛИНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ЛЕСІ УКРАЇНКИ
Томенко Олександр Анатолійович
УДК 371.048.2 (371.76.)
НАВЧАННЯ ПЛАВАННЮ
ДІТЕЙ-ІНВАЛІДІВ З УШКОДЖЕННЯМИ ОПОРНО-РУХОВОГО АПАРАТУ
З ВИКОРИСТАННЯМ МЕТОДІВ КОНТРОЛЮ
24.00.02 – Фізична культура, фізичне виховання
різних груп населення
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата наук
з фізичного виховання і спорту
Луцьк - 2000


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Сумському державному педагогічному університеті імені А.С. Макаренка, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доцент
Бріжатий Олександр Володимирович,
Сумський державний педагогічний університет
імені А.С. Макаренка,
доцент кафедри біологічних основ фізичної культури
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Поташнюк Раїса Захарівна,
Волинський державний університет
імені Лесі Українки, професор
кафедри анатомії та фізіології
кандидат медичних наук, професор, заслужений працівник
фізичної культури і спорту України
Мухін Володимир Миколайович,
Львівський державний інститут фізичної культури,
професор кафедри фізичної реабілітації
Провідна установа: Харківський державний інститут фізичної культури,
кафедра теорії та методики фізичного виховання,
Державний комітет України з фізичної культури і
спорту, м. Харків
Захист відбудеться “ 5 ” травня 2000 року о 13 30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 32.051.02 Волинського державного університету імені Лесі Українки за адресою:
43021, м. Луцьк, вул. Винниченка, 30.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Волинського державного університету імені Лесі Українки (43021, м. Луцьк, вул. Винниченка, 30).
 
Автореферат розісланий “ 4 “ квітня 2000 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Цьось А.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Будь-які травми і захворювання, що пов’язані з опорно-руховим апаратом (ОРА), кількість яких постійно збільшується, порушують функціонування систем організму в цілому та координацію рухів, призводять до зміни нормальних рухових стереотипів, дестабілізують життєдіяльність дитини та її соціальну орієнтацію (О.Д. Дубогай, В.І.Завацький, 1995; Ю.О.Лянной, 1998; О.К. Марченко, 1999). Тому питання фізичної реабілітації дітей-інвалідів з наслідками травм опорно-рухового апарату засобами фізичного виховання і спорту є актуальним і досліджувалось багатьма авторами (Н.М.Валєєв, 1996; В.Г.Григоренко, Б.В.Сєрмєєв, 1991-1992; С.Ф.Курдибайло, 1998).
Активні заняття фізкультурою і спортом відновлюють психічну рівновагу інваліда, дають йому змогу інтегруватись у повноцінне життя, незважаючи на вади у фізичному розвитку (Ю.О.Лянной, 1998). Плавання є одним з тих видів рухової діяльності, які найбільш позитивно впливають на організм дітей-інвалідів з ушкодженнями ОРА. Зокрема, плавання використовується для профілактики контрактур, діє як розвантажуючий фактор на ушкоджені хребці, сприяє формуванню компенсаторних механізмів і, взагалі, інтегрально впливає на всі системи організму (С.Ф.Курдибайло, 1993; 1998).
В Україні організовані заняття плаванням серед інвалідів проводяться по нозологіях під егідою центру “Інваспорт”, де існують два типи груп, що різняться переважно за метою занять і рівнями рухових ушкоджень контингенту: спортивні групи та групи фізкультурно-реабілітаційного спрямування, які найчастіше є різновіковими (О.Копій, 1997). Наявність таких груп потребує науково-методичного підґрунтя для організації процесу фізичного виховання у вигляді розробки як теоретичної, так і методичної бази відповідних занять.
Шляхом аналізу літературних джерел було з’ясовано, що проблемою використання оздоровчого плавання для реабілітації інвалідів з ушкодженнями ОРА займались ряд дослідників (В.Г.Григоренко, 1991-1992, Д.Ф.Мосунов, 1998 та інші). Ці автори приділяли значну увагу питанню реабілітаційного впливу занять плаванням на дітей-інвалідів з ушкодженнями і захворюваннями спинного мозку, ампутаціями кінцівок, розробили деякі гігієнічні норми для відповідних занять та окремі елементи їх методики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: НАВЧАННЯ ПЛАВАННЮ ДІТЕЙ-ІНВАЛІДІВ З УШКОДЖЕННЯМИ ОПОРНО-РУХОВОГО АПАРАТУ З ВИКОРИСТАННЯМ МЕТОДІВ КОНТРОЛЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок