Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Методика навчання майбутніх фахівців аграрного профілю засобами комп’ютерної графіки

Методика навчання майбутніх фахівців аграрного профілю засобами комп’ютерної графіки

Назва:
Методика навчання майбутніх фахівців аграрного профілю засобами комп’ютерної графіки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,72 KB
Завантажень:
397
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національний аграрний університет
ГЛАЗУНОВА Олена Григорівна
УДК 378.14:004.92
Методика навчання майбутніх фахівців аграрного профілю засобами комп’ютерної графіки
13.00.02 – теорія і методика навчання (технічні науки)
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному аграрному університеті Кабінету Міністрів України
Науковий керівник - доктор педагогічних наук, професор
Олійник Павло Миколайович,
Київський університет туризму, економіки та права,
завідувач кафедри педагогіки і психології
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Cидоренко Віктор Костянтинович
Національний педагогічний університет,
завідувач кафедри трудового навчання та
креслення;
кандидат педагогічних наук, доцент
Лукач Василь Степанович,
Ніжинський агротехнічний інститут Національного
аграрного університету,
ректор інституту, завідувач кафедри сільсько-
господарських машин
Провідна установа – Тернопільський державний педагогічний університет ім. В.Гнатюка, кафедра педагогічної майстерності та освітніх технологій, Міністерство освіти і науки України, м.Тернопіль
Захист відбудеться 7 травня 2003 р. о 1400 на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.004.11 в Національному аграрному університеті за адресою: 03041, Київ-41, вул. Героїв оборони, 15, навчальний корпус 3, аудиторія 65.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, Київ-41, вул. Героїв оборони, 13, навчальний корпус 4, к.41.
Автореферат розісланий _4_ квітня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Лузан П.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Сучасний етап соціально-економічних та політичних відносин в Україні ставить перед аграрною освітою нові завдання з її удосконалення. Необхідність формування висококваліфікованих фахівців в аграрній сфері, які вміють творчо працювати, знаходити вихід з різних складних ситуацій та передбачати наперед можливі наслідки діяльності, диктує потребу у поліпшенні методик навчання, впровадженні в навчальний процес досконаліших форм та методів навчання, нових педагогічних технологій.
Характерним фактором розвитку вищої освіти є широке застосування в навчальній роботі нових інформаційних технологій навчання, про що йдеться у Законі “Про вищу освіту” та у Концепції Національної програми інформатизації. Значний вклад у розробку та обгрунтування понять “технологія навчання”, “нова інформаційна технологія навчання” внесли: В.М.Глушков, А.П.Єршов, М.І.Шкіль (концептуальні положення щодо інформатизації освіти), П.Я.Гальперін, Б.С.Гершунський, Ю.І.Машбиць (психолого-педагогічні проблеми), В.П.Безпалько, Н.Ф.Тализіна, П.М.Олійник (дидактичні та методичні проблеми) та ін.
За останнє десятиріччя проведено багато наукових досліджень з проблеми впровадження нових інформаційних технологій в навчальний процес, серед яких слід відзначити дослідження М.І.Жалдака, Л.Л.Коношевського (нові інформаційні технології в професійній підготовці вчителя). В.І.Клочка, С.А.Ракова, Т.І.Чепрасової (при вивченні математики), О.С.Мартинюк, В.П.Муляр (фізики), М.Ю.Афанасьєва, Т.І.Сергеєвої (економіки), Г.О.Козлакової, Е.В.Лузик (технічні дисципліни), О.В.Ващук, В.К.Сидоренка (трудове навчання), Л.М.Романишиної (хімія) та багато інших. Серед зарубіжних педагогів слід відзначити вклад Б.Хантер, Р.Вільямс, К.Маклін, Л.Кларк, І.Стар, Д.Джонассен, Г.Кедрович та ін.
Активне впровадження в навчальний процес засобів інформатизації дозволяє вести мову про нові форми та методи подання навчального матеріалу. Зростання інтересу до комп’ютерних графічно-інформаційних технологій, які в наш час інтенсивно розвиваються, пояснюється їх найвищою інформативністю порівняно з іншими носіями інформації. Інформація, що міститься у графічних зображеннях, подається у найбільш концентрованій формі, є найдоступнішою для сприйняття й аналізу за обмежений проміжок часу.
Історичний розвиток засобів комп’ютерної техніки показує, що зважаючи на технічні характеристики комп’ютерів, лише на початку 60-х років з’явилася можливість вести мову про комп’ютерну графіку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Методика навчання майбутніх фахівців аграрного профілю засобами комп’ютерної графіки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок