Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розробка моделей і вдосконалення структури систем інформаційного пошуку в глобальній комп'ютерній мережі

Розробка моделей і вдосконалення структури систем інформаційного пошуку в глобальній комп'ютерній мережі

Назва:
Розробка моделей і вдосконалення структури систем інформаційного пошуку в глобальній комп'ютерній мережі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,86 KB
Завантажень:
135
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна академія наук України
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Дубінський Олексій Георгійович
УДК 004.738.52+025.4.036
Розробка моделей і вдосконалення структури систем інформаційного пошуку в глобальній комп'ютерній мережі
Спеціальність 05.13.06 – Автоматизовані системи управління
та прогресивні інформаційні технології
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Дніпропетровському національному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: – кандидат технічних наук, доцент,
СНІЖКО Євген Матвійович,
доцент кафедри експериментальної фізики
Дніпропетровського національного університету.
Офіційні опоненти: – доктор технічних наук, професор,
ГРИША Сергій Миколайович,
професор Національного технічного
університету України “КПІ”–
кандидат технічних наук,
ІГНАТЕНКО Петро Петрович,
завідувач відділу Інституту програмних
систем НАН України.
Провідна установа: – Національний авіаційний університет,
кафедра комп’ютеризованих систем управління,
м. Київ, Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться “10” січня 2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.165.01 по захисту дисертації на здобуття наукового ступеня (доктора) кандидата наук у Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського, за адресою: 03039, м. Київ, пр. 40 - річчя Жовтня, 3.
З дисертацією можна ознайомитись в читальному залі бібліотекознавчої літератури Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, м. Київ, пр. 40-річчя Жовтня, 3.
Автореферат розісланий “10” грудня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Чекмарьов А.О.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Одна з найважливіших проблем, що виникли в XX-му столітті, полягає в лавиноподібному збільшенні кількості інформації, що створюється людством у всіх галузях своєї діяльності. Ключовим напрямом розв'язання цієї проблеми є автоматизація процесів обробки інформації і, насамперед, інформаційного пошуку.
У цей час на більш ніж ста мільйонах серверів мережі Інтернет містяться мільярди документів. Щодня створюється порядку мільйона нових текстових сторінок, що містять різну інформацію. Існуючі інформаційно-пошукові системи (ІПС) Інтернет не завжди дозволяють знайти в мережі інформацію, що потрібна користувачеві. Кількість знайдених документів часто є дуже великою, при тому більшість із них не є релевантними. Проведення пошуку звичайно потребує значного часу, але користувачі далеко не завжди досягають успіху.
Таким чином, у дисертації поставлена й вирішена актуальна науково-технічна задача підвищення якості інформаційного пошуку в Інтернет шляхом побудови моделей і розробки методів автоматизації цих процесів із використанням існуючої інфраструктури мережі, в тому числі механізмів пошуку, а також удосконалення систем інформаційного пошуку глобальної комп'ютерної мережі.
Зв'язок роботи з науковими планами і темами. Робота виконувалася відповідно до плану науково-дослідних робіт Дніпропетровського національного університету за темами №075-5-18-01 "Моделі та технології розробки інтелектуальних програмних систем"; №075-8-11-99 "Розробка інтерфейсів для автоматизації наукових досліджень", а також відповідно до держбюджетної науково-дослідної теми №07-118-99 "Механізми сполучення електрогенезу і форми клітин нервової системи, що розвиваються" (№ держреєстрації 0199U001305).
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є побудова інформаційних моделей, розробка процесів інформаційного пошуку й технології роботи автоматизованої інформаційно-пошукової системи (ІПС) для знаходження текстових документів у комп'ютерній мережі Інтернет.
Для досягнення поставленої мети в роботі сформульовані і вирішені такі задачі дослідження: побудова моделі інформаційного пошуку і поширення інформації в мережі Інтернет; виявлення причин недостатньої ефективності більшості існуючих ІПС; удосконалення моделі представлення текстових документів; розробка структури ІПС для ефективного пошуку в мережі Інтернет; розробка способів поліпшення якості функціонування ІПС у глобальній мережі; розробка ефективного інтерфейсу користувача ІПС; визначення характеристик і побудова методики для порівняння ефективності функціонування ІПС глобальної мережі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Розробка моделей і вдосконалення структури систем інформаційного пошуку в глобальній комп'ютерній мережі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок