Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ СИМВОЛІЧНОГО ОБРАЗУ В ХУДОЖНЬО-ГРАФІЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДЛІТКІВ

ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ СИМВОЛІЧНОГО ОБРАЗУ В ХУДОЖНЬО-ГРАФІЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДЛІТКІВ / сторінка 2

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ СИМВОЛІЧНОГО ОБРАЗУ В ХУДОЖНЬО-ГРАФІЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДЛІТКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,11 KB
Завантажень:
204
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

Художньо-графічна діяльність є специфічним способом зображення дійсності у візуальних образах на двох рівнях відображення: на рівні об’єктивного відтворення та на символічному рівні. Символічний рівень відтворення дійсності передбачає як символізацію форм дійсності - схематизацію форми до вигляду знаку, так і символізацію змісту відображуваного, коли зображення форми презентує/заміщує дещо інше. Символізація - це спосіб, специфічна переробка інформації у вигляді подвійного кодування. По-перше, це перетворення абстрактних ідей/понять в чуттєві образи; по-друге, це пошук графічної/художньої форми для втілення чуттєвого образу. Символізація – мисленнєва діяльність, що передбачає не лише функціонування та трансформацію чуттєвих образів з метою заміщення абстрактного чуттєвим в певному аспекті, а й встановлення, розкриття нових зв’язків та відношень між ними. Таке заміщення здійснюється завдяки мисленнєвим діям за аналогією, тому процес здійснення символізації можна вважати творчим; це - процес взаємодії образного та операціонального.
Продуктом символізації в художньо-графічній діяльності є символічний образ (різновид зображувального символу), який заслуговує на більшу увагу з боку психології. Якщо ?залишити? для філософії, культурології, мистецтвознавства, семіотики такі його аспекти як специфічність відображення дійсності, фіксування ціннісних смислів, функцію збереження традицій, можливість знакової передачі значного обсягу інформації та інші, для психології є важливими такі не висвітлені питання як: закономірності процесу формування символічного образу; роль мисленнєвих дій в процесі символізації; залежність формування певного типу символічного образу від різних рівнів прояву аналогізування та різних видів форми графічного кодування; спосіб виникнення та динаміка подальшого розвитку первинних образів у процесі символізації та інше.
Вивчення цих моментів є важливим не тільки для розробки теоретичних питань психології творчості та інших наук, але і в практичному плані: їх розв’язання може стати підґрунтям для програм розвитку творчого мислення, виявлення обдарованих дітей, оптимізації навчання з образотворчого мистецтва, більш ефективного вивчення ієрогліфіки на перших етапах та ін.
Одним із засобів, які можуть сприяти активізації творчого мислення, успішному здійсненню творчого акту, є стимулювання мисленнєвої дії аналогізування, яка є складовою творчої стратегії пошуку аналогів, її передумовою (В.О. Моляко). Здійснювати стимулювання можна в процесі символізації образу в ході художньо-графічної діяльності, що сприятиме формуванню творчих вмінь.
Актуальність та нерозробленість проблематики, що стосується сфери образів, зокрема їх ролі в творчому процесі символізації та особливостей їх переходу в план зображення, зумовили вибір теми дослідження: ?Особливості формування символічного образу в художньо-графічній діяльності підлітків?.
Віковий аспект вибірки досліджуваних обумовлено розвитком абстрактного мислення, прагнення до індивідуального самовираження підлітків, що створює сприятливі умови для здійснення творчої діяльності. Дана робота є спробою вивчити проблему формування символічного образу у дітей підліткового віку, художньо-графічна діяльність яких є мало дослідженою в психології.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження пов’язане з науковими розробками лабораторії психології творчості Інституту психології ім. Г.С. Костюка АПН України за темою: “Психологічні особливості творчої діяльності в складних та екстремальних умовах” (номер державної реєстрації 0100U000072).
Об’єктом дослідження є процес символізації як перетворення абстрактного поняття в чуттєвий образ у художньо-графічній діяльності школярів.
Предметом дослідження є мисленнєві дії аналогізування у формуванні символічного образу в художньо-графічній діяльності підлітків.
Метою дослідження є: проаналізувати особливості формування символічного образу в художньо-графічній діяльності підлітків, експериментально перевірити закономірності цього процесу, а також виявити залежність утворення різних типів образних структур від реалізованого рівня аналогізування.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ СИМВОЛІЧНОГО ОБРАЗУ В ХУДОЖНЬО-ГРАФІЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДЛІТКІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок