Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ СИМВОЛІЧНОГО ОБРАЗУ В ХУДОЖНЬО-ГРАФІЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДЛІТКІВ

ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ СИМВОЛІЧНОГО ОБРАЗУ В ХУДОЖНЬО-ГРАФІЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДЛІТКІВ / сторінка 9

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ СИМВОЛІЧНОГО ОБРАЗУ В ХУДОЖНЬО-ГРАФІЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДЛІТКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,11 KB
Завантажень:
204
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

У третьому розділі - ?Організація та проведення творчого тренінгу з розвитку стратегіальної тенденції аналогізування? – розроблено схему проведення формуючого етапу дослідження, наведено методику експерименту, здійснено аналіз результатів по двох вибірках та з’ясовано особливості формування символічного образу в учнів 6-х класів за рівнями аналогізування та за способом виникнення первинних образів. Головна мета розділу – показати необхідність стимулювання розвитку стратегіальної тенденції аналогізування – важливої компоненти творчого мислення.
Для проведення експерименту обрано середній підлітковий вік. Це зумовлено, по-перше, особливостями розвитку мислення дітей цієї вікової категорії – мислення в поняттях. Формування абстрактних понять дозволяє підліткам: розкривати більш глибокі зв’язки між предметами та явищами дійсності, а також встановлювати аналогію між різними об’єктами; пізнавати закономірності, які керують цією дійсністю; сприймати світ не лише через призму системи образів, а й через призму системи понять, яка складається в цьому віці. По-друге, характерним для підліткового віку є прагнення підлітка до вияву своєї індивідуальності, яке часто реалізується в творчій діяльності. По-третє, як вказувалося вище, художньо-графічна діяльність підлітків, як різновид творчої, на сьогодні є мало вивченою.
Для проведення експерименту з метою стимулювання творчого мислення адаптовано фрагмент методики творчої системи КАРУС (В.О. Моляко). Адаптація фрагменту методики, що охоплює формування стратегіальних тенденцій пошуку аналогів, полягає в її перенесенні на матеріал художньо-графічної діяльності.
Теоретична частина методики передбачає загальне ознайомлення досліджуваних із суттю встановлення аналогії між різними об’єктами та її різновидами. Міні-лекція доповнюється демонстрацією ілюстрацій символічних зображень на зразках давнього мистецтва, української народної вишивки та ін. Крім того, демонструються зразки реалістичного та схематичного стилю зображення.
Практична частина передбачає виконання графічного завдання за методом піктограми, що є аналогічним тому, яке виконувалося на констатуючому етапі дослідження. Завдання складається з двох типів творчих задач на утворення символічного образу. Відмінним є те, що кількість стимульного матеріалу збільшено вдвічі: по шість на кожний тип символізації.
Формуючий етап дослідження проводився за наступною схемою. Спочатку досліджувані експериментальної та контрольної груп виконували перше графічне завдання за методом піктограми. Потім в експериментальній групі проводився міні-тренінг, після якого досліджувані виконували друге графічне завдання; в контрольній групі учні виконували друге завдання без попередньої додаткової інформації. Після виконання другого завдання досліджувані обох груп заповнювали анкету. Додатково з учнями експериментальної групи були за їх бажаннями проведені індивідуальні бесіди.
Міні-тренінг передбачав дві частини: теоретичну - ознайомлення із сутністю аналогії, приклади з використання аналогії на візуальному матеріалі та практичну - виконання графічних завдань з урахуванням попередньо отриманої інформації. Тренінг проводився в експрес-формі протягом уроку. Детальному аналізу підлягали лише ті рисунки, зміст яких фіксував прояв мисленнєвої тенденції аналогізування.
Аналіз отриманого матеріалу експериментальної вибірки показав підвищення прояву тенденції аналогізування після проведення тренінгу. Так, якщо до тренінгу загальна кількість образів, створених за допомогою образного аналога-репрезентанта, складала 46,7 %, то після впливу спостерігається підвищення результатів до 71,7 %.
Зростання кількості проявів загальної мисленнєвої тенденції аналогізування свідчить про те, що здатність до аналогізування можна розвивати шляхом впровадження творчих графічних завдань з символізації образу. Підвищення результатів мисленнєвої стратегіальної тенденції аналогізування після проведення тренінгу підтверджено порівняльним аналізом отриманого матеріалу по обох вибірках: експериментальної та контрольної.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ СИМВОЛІЧНОГО ОБРАЗУ В ХУДОЖНЬО-ГРАФІЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДЛІТКІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок