Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОРЕКЦІЯ ФІЗИЧНОЇ ПІДГОТОВЛЕНОСТІ СТУДЕНТОК ВУЗУ В ПРОЦЕСІ ЗАНЯТЬ ОЗДОРОВЧИМИ ВИДАМИ ПЛАВАННЯ

КОРЕКЦІЯ ФІЗИЧНОЇ ПІДГОТОВЛЕНОСТІ СТУДЕНТОК ВУЗУ В ПРОЦЕСІ ЗАНЯТЬ ОЗДОРОВЧИМИ ВИДАМИ ПЛАВАННЯ

Назва:
КОРЕКЦІЯ ФІЗИЧНОЇ ПІДГОТОВЛЕНОСТІ СТУДЕНТОК ВУЗУ В ПРОЦЕСІ ЗАНЯТЬ ОЗДОРОВЧИМИ ВИДАМИ ПЛАВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,94 KB
Завантажень:
127
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ І СПОРТУ УКРАЇНИ
ФАНИГІНА ОКСАНА ЮРІЇВНА
УДК 796.21. -055.2
КОРЕКЦІЯ ФІЗИЧНОЇ ПІДГОТОВЛЕНОСТІ
СТУДЕНТОК ВУЗУ В ПРОЦЕСІ ЗАНЯТЬ
ОЗДОРОВЧИМИ ВИДАМИ ПЛАВАННЯ
24.00.02 — Фізична культура, фізичне виховання різних груп населення
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з фізичного виховання і спорту
Київ — 2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Національному університеті фізичного виховання і спорту України, Державний комітет України з питань фізичної культури і спорту.
Науковий керівник — кандидат педагогічних наук, доцент,
заслужений тренер України
Шульга Людмила Михайлівна,
Національний університет фізичного виховання
і спорту України, завідувач кафедри водних
видів спорту
Офіційні опоненти:
доктор педагогічних наук, професор Волков Леонід Вікторович,
Переяслав-Хмельницький педагогічний університет,
завідувач кафедри теорії і методики фізичного виховання;
кандидат педагогічних наук, професор Краснов Валерій Павлович,
Національний аграрний університет України,
завідувач кафедри фізичного виховання
Провідна установа — Дніпропетровський державний інститут фізичної культури і спорту, кафедра плавання, Державний комітет України з питань фізичної культури і спорту, м.Дніпропетровськ
Захист відбудеться 25 лютого 2005 р. о 14.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.829.01 Національного університету фізичного виховання і спорту України (03680, Київ-150, вул. Фізкультури,1).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету фізичного виховання і спорту (03680, Київ-150, ул. Фізкультури, 1).
Автореферат розіслано 24 січня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Воронова В.І. 


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Проблема удосконалення процесу фізичної підготовки студенток уже багато років є предметом вивчення фахівців. Тому у сфері освіти, у тому числі вищої, коли йдеться про фізичну культуру основоположним має бути принцип наступності. Особливо значущою є роль занять фізичною культурою і масовим спортом для дітей, підлітків, юнацтва — у зв’язку з необхідністю ефективного розв’язання завдань їхнього гармонійного розвитку з урахуванням таких вельми серйозних факторів як недостатня рухова активність та зростаючі навантаження розумової діяльності під час навчання (В.Н. Платонов, 1990). Педагогічний процес ґрунтується на розв’язанні основних завдань поліпшення здоров’я, формування рухових навичок, а також передачі студенткам вищих навчальних закладів спеціальної системи знань для усвідомлення ними пропонованих засобів та методик фізичного виховання.
Навчальна дисципліна „Фізичне виховання” у вузі є складовою частиною системи освіти і виховання майбутніх фахівців і має удосконалюватися у руслі сучасної концепції вищої школи, розв’язуючи завдання зміцнення здоров’я та оптимального розвитку фізичних якостей (Л.І. Язвинська, 1980; А.Б. Артемов, 1991, І.А. Анохін, 1995). Одним із найважливіших завдань фізичного виховання студенток є усвідомлення значущості фізкультурно-спортивної діяльності та формування протягом навчання особистої потреби у фізичному самоудосконаленні (В.А. Головин та ін., 1983; Т.Ю. Круцевич, 2003; В.І. Ільїнич, 2003).
Вивчення організації фізичного виховання у вузі виявило невідповідність між цільовими настановами навчально-виховного процесу та ступенем активності студенток на заняттях фізичною культурою. Це, у свою чергу, викликає протиріччя між вимогами до особистості та професійної підготовки майбутніх фахівців і реальним рівнем їхнього розвитку у процесі занять фізичною культурою і спортом.
Досвід свідчить, що одним з найефективніших засобів впливу на організм студенток з метою підвищення рівня їхньої фізичної підготовленості слід вважати рухову активність в умовах водного середовища (H. Kohiler, 1981; M. Goulet, 1989; Ю.П. Кобя-ков, 2003).
На сучасному етапі розвитку фізична культура є одним з важливих факторів у формуванні, зміцненні та збереженні здоров’я людини.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: КОРЕКЦІЯ ФІЗИЧНОЇ ПІДГОТОВЛЕНОСТІ СТУДЕНТОК ВУЗУ В ПРОЦЕСІ ЗАНЯТЬ ОЗДОРОВЧИМИ ВИДАМИ ПЛАВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок