Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Теоретико-методологічні та методичні основи оцінки інвестиційних параметрів регіонального розвитку (на прикладі Чернівецької області)

Теоретико-методологічні та методичні основи оцінки інвестиційних параметрів регіонального розвитку (на прикладі Чернівецької області)

Назва:
Теоретико-методологічні та методичні основи оцінки інвестиційних параметрів регіонального розвитку (на прикладі Чернівецької області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,81 KB
Завантажень:
362
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Вдовічен Анатолій Анатолійович
УДК 330.322:332.14
Теоретико-методологічні та методичні основи оцінки інвестиційних параметрів регіонального розвитку
(на прикладі Чернівецької області)
Спеціальність: 08.10.01 –
Розміщення продуктивних сил і регіональна економіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Чернівецькому торговельно-економічному інституті КНТЕУ.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Школа Ігор Миколайович,
Чернівецький торговельно-економічний інститут КНТЕУ, завідувач кафедри
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Точилін Віктор Олександрович,
Інститут економічного прогнозування НАН України, завідувач відділу
кандидат економічних наук
Горин Михайло Петрович,
Інститут регіональних досліджень НАН України,
старший науковий співробітник
Провідна установа: Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції, відділ проблем розвитку ринку промислової продукції та інвестиційної політики, м. Київ
Захист дисертації відбудеться 11 березня 2005 року о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою:
79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий 10 лютого 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук В.І. Жовтанецький
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Проблема ефективності інвести-цій-ної діяльності, системи її економічного стимулювання є однією з найважли-віших в економічній теорії. Це зумовлено тим, що для прийняття раціональних рішень необхідне чітке розуміння суттєвості інвестиційної діяльності і закономірностей її розвитку в ринковій економіці. Оптимізація інвестиційної діяльності як найважливіша умова економічного розвитку стає однією з першочергових задач переходу країни до нового рівня суспільного розвитку.
Крім того, реалізація інвестиційної діяльності обумовлена системою соціально-економічних відносин й інтересів. Глобальний процес в економіці призводить до появи нових форм інвестиційної діяльності. Становлення системи ринкових відносин в Україні змінює пріоритети і стимули інвестиційної діяльності, в зв’язку з чим відбувається її глибока трансформація і структурна перебудова.
Причому, інвестиційний процес визначає не тільки рівень економічного розвитку, але і безпосередньо впливає на сучасну фінансову сферу, а також на весь процес відтворення. Самостійне значення має і ряд чинників, пов’язаних зі специфікою сучасного етапу науково-технічного прогресу і методів інноваційного забезпечення.
Все це вимагає наукового осмислення і надає особливої актуальності питанням дослідження і рішення проблем оптимізації інвестування на рівні господарського ком-п-лексу регіону. Регіональні дослідження були в полі зору українських науковців ще на початку і в середині XX ст. Ними займалися А.Ващенко, К.Воблий, А.Діб-рова, П.Першин, С.Рудницький та ін. Теорія інвестицій знайшла відображення в працях зарубіжних вчених: П.Самуельсона, Дж.Хансена, В.Шарпа, П.Массе, П.Дру-кера, Дж.Даннінга, Й.Шумпетера, В.Красовського, П.Павлова, Т.Хачатурова та ін.
Процес регіоналізації економіки обумовлює виникнення специфічних форм економічних відносин та особливостей їх, проявлення в умовах просторово організованих економічних систем. Це обумовило формування нових напрямків економічних досліджень, які повинні бути об`єднані в рамках регіональної проблематики. Незмінним атрибутом дослідження повинно стати дослідження ресурсного забезпечення регіональних економічних систем, визначення теоретико-методологічних основ регіональної інвестиційної політики.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: Теоретико-методологічні та методичні основи оцінки інвестиційних параметрів регіонального розвитку (на прикладі Чернівецької області)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок