Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВІ ОСНОВИ ВДОСКОНАЛЕННЯ АДАПТИВНОЇ МЕХАНІЗОВАНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ ЗБИРАННЯ ЛЬОНУ–ДОВГУНЦЯ

НАУКОВІ ОСНОВИ ВДОСКОНАЛЕННЯ АДАПТИВНОЇ МЕХАНІЗОВАНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ ЗБИРАННЯ ЛЬОНУ–ДОВГУНЦЯ

Назва:
НАУКОВІ ОСНОВИ ВДОСКОНАЛЕННЯ АДАПТИВНОЇ МЕХАНІЗОВАНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ ЗБИРАННЯ ЛЬОНУ–ДОВГУНЦЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,04 KB
Завантажень:
191
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
“ІНСТИТУТ МЕХАНІЗАЦІЇ ТА ЕЛЕКТРИФІКАЦІЇ
СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА”
Горбовий Артур Юліанович
УДК 631.35:633.501
НАУКОВІ ОСНОВИ ВДОСКОНАЛЕННЯ АДАПТИВНОЇ
МЕХАНІЗОВАНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ ЗБИРАННЯ
ЛЬОНУ–ДОВГУНЦЯ
05.05.11 – машини і засоби механізації
сільськогосподарського виробництва
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Глеваха – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному аграрному університеті Кабінету Міністрів України
Науковий консультант:
доктор технічних наук, професор, заслужений винахідник України, член-кореспондент УААН Булгаков Володимир Михайлович, Національний аграрний університет, завідувач кафедри механіки та теорії механізмів і машин.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Сидорчук Олександр Васильович, Національний науковий центр “Інститут механізації та електрифікації сільського господарства”, заступник директора з наукової роботи;
доктор технічних наук, старший науковий співробітник Фришев Сергій Георгійович, Національний аграрний університет, завідувач кафедри транспортних технологій;
доктор технічних наук, професор, заслужений винахідник України Гевко Роман Богданович, Тернопільський національний економічний університет, декан факультету аграрної економіки і менеджменту.
Захист відбудеться “ 24 ” жовтня 2007 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .358.01 у Національному науковому центрі “Інститут механізації та електрифікації сільського господарства” за адресою: 08631, Київська обл., Васильківський р-н, с.м.т. Глеваха, вул. Вокзальна, 11, кім. 613.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного наукового центру “Інститут механізації та електрифікації сільського господарства” за адресою: 08631, Київська обл., Васильківський р-н, с.м.т. Глеваха, вул. Вокзальна, 11, кім. 205.
Автореферат розісланий “ 21 ” вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради С.П. Москаленко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В Україні льонарство повинно стати стратегічною галуззю господарства, як єдине джерело натуральної сировини у зв’язку з відсутністю бавовни. Тому необхідно нарощувати випуск товарів з льону. Запорукою успіху такого напряму є відродження галузі як такої, оновлення техніки для комплексів машин, удосконалення існуючих технологій для вирощування та збирання цієї технічної культури.
В Україні, як і загалом у світі, існують різні технології для збирання льону–довгунця. Це технології, які роками, десятиліттями відпрацьовувались. Але вони є ще далекими від ідеальних. Насамперед це пов’язано з комплексом машин, який повинен забезпечувати їх виконання. У переважній більшості машини, які використовуються, є не зовсім досконалими, тому вони у багатьох випадках не забезпечують потрібної якості виконання технологічного процесу збирання, що призводить до незадовільної якості волокна.
Одним із чинників неякісної роботи машин є те, що при русі льонозбирального аґрегата по нерівних польових фонах він здійснює коливальні рухи у вертикальній площині, при чому машини, які є складовими кожного аґрегата, коливаються в різних фазах. Нехтування такими закономірностями призводить до збільшення розтягнутості стрічок, перекручення у них стебел, до нерівності розстелювання стрічок, внаслідок чого наступні технологічні операції також не виконуються згідно з агровимогами до процесу збирання льону.
У різних технологіях збирання льону важливою операцією є плющення стебел, яке найбільше впливає на кінцеву якість волокна. Процеси, що відбуваються у стеблах під час плющення, і ступінь їх впливу на якість волокна, ефективність цього плющення для різних технологій збирання льону недостатньо досліджені, а також немає сучасної методики, яка б давала змогу господарствам обирати оптимальну технологію збирання льону.
З викладеного можна зробити висновок, що впродовж усіх фаз достигання льону–довгунця його механізоване збирання здійснюється за адаптивною технологією, яка передбачає отримання як льоноволокна, так і насіння.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Реферат на тему: НАУКОВІ ОСНОВИ ВДОСКОНАЛЕННЯ АДАПТИВНОЇ МЕХАНІЗОВАНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ ЗБИРАННЯ ЛЬОНУ–ДОВГУНЦЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок