Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: Використання потенціалу регіонів як чинник підвищення рівня їх пропорційного розвитку

Використання потенціалу регіонів як чинник підвищення рівня їх пропорційного розвитку / сторінка 2

Назва:
Використання потенціалу регіонів як чинник підвищення рівня їх пропорційного розвитку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,71 KB
Завантажень:
23
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Отже, потребують розгляду та вивчення питання механізмів зменшення диспропорцій в економічному розвитку регіонів, а також науково–методичне та інституціональне забезпечення активізації використання їх ресурсного потенціалу. Актуальність проблеми, її теоретичне і практичне значення зумовили необхідність здійснення даного дослідження, визначили тему дисертації, її наукову і практичну цінність.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана згідно із планом науково-дослідних робот кафедри економіки Феодосійської фінансово-економічної академії Київського університету ринкових відносин та кафедри економіки Академії муніципального управління в рамках теми „Дослідження економічних, соціальних та правових проблем становлення соціально орієнтованої ринкової системи України” (номер державної реєстрації 0101U005489). Особисто автором у межах дисертаційної теми проведено аналіз існуючих методик комплексної оцінки соціально-економічного розвитку регіонів і розроблено теоретичні підходи і методики кількісної оцінки економічного потенціалу, а також, за угодою з Міністерством економіки Автономної республіки Крим, розроблені пропозиції щодо „Концепції соціального і економічного розвитку Автономної республіки Крим до 2015 р.”
Мета і завдання дисертаційного дослідження. Метою дослідження є удосконалення науково-методичного забезпечення визначення ресурсного потенціалу регіонів і пріоритетних напрямів активізації його використання.
Для досягнення мети у роботі поставлені такі завдання:
- визначити концептуальні і інституціональні засади сталого пропорційного розвитку економіки регіонів;
- виявити диспропорційність розвитку регіону у трансформаційній економіці;
- встановити механізм підвищення рівня пропорційного економічного розвитку регіонів;
- розробити науково–методичне і інституційне забезпечення активізації використання ресурсного потенціалу;
- обґрунтувати структурно–логічну модель визначення потенціалу і пріоритетних напрямів пропорційного розвитку залежно від кон’юнктури ринку, чинників внутрішнього та зовнішнього економічного середовища.
Об’єктом дослідження є науково-методичне і інституційне забезпечення механізму використання потенціалу в економічному розвитку регіонів.
Предметом дослідження є сукупність теоретичних, методичних і практичних проблем, пов’язаних з активізацією використання ресурсного потенціалу як чинника підвищення рівня пропорційного розвитку регіонів.
Теоретичною і методологічною базою дослідження є праці вітчизняних і зарубіжних вчених з питань розвитку регіонів та реформування державного регулювання економіки в умовах її трансформації, розробки представників неокласичного, кейнсіанського, інституційного напрямів економічної теорії.
Методи дослідження. Методологічною основою дослідження є загальнонаукові методи пізнання і методологічний апарат сучасної економічної теорії. Дослідження спираються на системний метод. Економічну сутність теоретичних основ сталого розвитку економіки регіонів розкрито із застосуванням принципу єдності теорії і практики, об'єктивності і конкретності. Аналіз диспропорційного розвитку регіонів в умовах трансформації економіки виконано із застосуванням структурно–функціонального методу. Дослідження внутрішнього економічного середовища регіону ґрунтувалося на методах кількісного і якісного аналізу. При розробці структурно–логічної моделі визначення економічного потенціалу і пріоритетних напрямів пропорційного розвитку економіки регіонів застосовувалися методи структурно–логічного аналізу, економіко–математичного моделювання, множинної регресії, аналізу рядів динаміки з залученням відповідних прикладних пакетів комп’ютерних програм.
Інформаційною базою дослідження є публікації в українській і зарубіжній економічній та економіко–правовій літературі, статистичні збірники Держкомстату України, доступні звітні й оперативні матеріали міністерств, відомств та інформаційні повідомлення підприємств, законодавство України, нормативно–правові документи органів державної влади, виступи та публікації політичних діячів Української держави.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Використання потенціалу регіонів як чинник підвищення рівня їх пропорційного розвитку

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок