Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: Використання потенціалу регіонів як чинник підвищення рівня їх пропорційного розвитку

Використання потенціалу регіонів як чинник підвищення рівня їх пропорційного розвитку / сторінка 7

Назва:
Використання потенціалу регіонів як чинник підвищення рівня їх пропорційного розвитку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,71 KB
Завантажень:
23
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Завдання виявлення механізму підвищення рівня пропорційного економічного розвитку у теоретичному і практичному плані вирішувалися у такій послідовності:
1. Дослідити характерний для всіх суспільно–економічних формацій зміст існуючих теорій основних проблем суспільного виробництва на відповідність реальній економіці і запропонувати інший підхід до їх трактування.
2. Розглянути і удосконалити механізм практичного впровадження до реальної економіки корпоративного способу організації розширеного інтенсивного відтворення.
Необхідність аналізу змісту існуючих теорій основних проблем суспільного виробництва заснована на тому, що використання ресурсного потенціалу потребує поєднання інтересів суб’єктів господарювання – держави, бізнесу, домогосподарств. Загальновизнане таке трактування основних проблем : що, як, для кого виробляти? У роботі дано теоретичне обґрунтування доповнення першої проблеми завданнями „для кого та скільки виробляти”, друга проблема не змінена, а третю пропонується розглядати у наступній постановці – як розподіляти отриманий від реалізації прибуток поміж власниками ресурсів?
Рис. 1. Схема активізації використання ресурсного потенціалу
У розділі 3 „Пріоритетні напрями та шляхи активізації пропорційного розвитку економіки регіонів” досліджено науково-методичне та інституціональне забезпечення використання ресурсного потенціалу, запропоновано структурно-логічну модель визначення потенціалу та пріоритетних напрямів пропорційного розвитку економіки регіонів.
Як інструмент господарювання для координації діяльності економічних систем розроблена модель організації розширеного відтворювального процесу (рис.1), яка містить:
1. Методику оцінки потенціалу регіону, яка заснована на кількісному порівнянні економічного стану періоду, що аналізується, та базового, а це дозволяє визначити, по–перше, рівень розвитку продуктивних сил через досягнутий ними ступінь використання колишніх ресурсів, а по–друге, пріоритетні напрями господарської діяльності в регіонах, галузях, товарних групах при розрахунку потенційних можливостей, з урахуванням існуючих ресурсів (рис.2).
Рис. 2. Етапи менеджменту використання потенціалу регіону
2. Методику кількісної оцінки потенціалу ресурсу “праця” і економіко–математичні моделі, що дозволяють індикативно планувати і прогнозувати динаміку валової доданої вартості регіону.
3. Структурно–логічну модель визначення потенціалу та пріоритетних напрямів пропорційного розвитку економіки регіонів, яка на відміну від звичайних економіко–математичних моделей, що аналітично встановлюють певний зв'язок між частковими (змінними) чинниками і вихідним параметром (показником), забезпечує встановлення залежності цілісного показника від складової частини. Складові частини являють собою, за такої постановки питання, структуру моделі, а передбачуваний зв'язок між складовою частиною і цілим – її логіку.
Алгоритм структурно–логічної моделі представлено такими етапами:
1. Визначення вагових коефіцієнтів чисельності населення – міського, сільського і загальної чисельності.
2. Вибір структурних елементів внутрішнього середовища регіону залежно від мети дослідження – економічної, соціальної або екологічної.
3. Визначення вагових коефіцієнтів структурних елементів внутрішнього середовища.
4. Порівняння вагових коефіцієнтів чисельності і коефіцієнтів структурних елементів.
5. Розрахунок суми вагових коефіцієнтів за обмеженим числом структурних елементів та їх усередненого значення для порівняння із ваговим коефіцієнтом загальної чисельності і формування висновку про пропорційність або диспропорційність розвитку регіону.
6. Розрахунок відтворювального потенціалу регіону за ресурсом “праця”.
7. Розрахунок економічного потенціалу, виходячи із аналізу існуючих порівняльних переваг.
8. Вибір, з урахуванням кон'юнктури ринку, пріоритетних напрямів господарської діяльності, виходячи із потенціалу кожного структурного елемента, ресурсу “праця”, порівняльних переваг.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Використання потенціалу регіонів як чинник підвищення рівня їх пропорційного розвитку

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок