Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: Використання потенціалу регіонів як чинник підвищення рівня їх пропорційного розвитку

Використання потенціалу регіонів як чинник підвищення рівня їх пропорційного розвитку / сторінка 8

Назва:
Використання потенціалу регіонів як чинник підвищення рівня їх пропорційного розвитку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,71 KB
Завантажень:
23
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Побудова автоматизованої системи на базі даних Державного комітету статистики України дозволить одержувати інформацію, що відображає реальну економічну дійсність з мінімальним тимчасовим лагом, для використання у діалоговому режимі господарськими керівниками держави, регіонів, міст, фірм.
ВИСНОВКИ
У дисертаційній роботі здійснені теоретичні узагальнення та запропоновано нове вирішення наукового завдання, а саме: обґрунтування концептуальних та інституціональних засад пропорційного розвитку економіки регіонів, механізму використання потенціалу та шляхів активізації їх пропорційного розвитку. На основі всебічного аналізу сукупності сталих і суттєвих зв’язків основних економічних показників діяльності регіонів України, теоретичних засад сталого розвитку економіки, автор сформулював ряд висновків щодо науково-методичного та інституціонального забезпечення визначення ресурсного потенціалу та пріоритетних напрямів його використання заради сталого пропорційного розвитку економіки регіонів:
1. Дослідження ресурсного потенціалу і результатів економічної діяльності регіонів України за період 1991–2005рр. виявило невідповідність динаміки реальних обсягів валової доданої вартості прогнозованим відповідно до моделі економічного зростання Р. Солоу. Перетворення моделі шляхом подання її змінних чинників як складових дозволило виділити від’ємний залишок по кожному із чинників виробничої функції, які і є ресурсним потенціалом.
2. У період трансформації економіки посилення диспропорцій в економічному розвитку регіонів є об'єктивним процесом, обумовленим відмінностями в сукупності чинників – праця, земля, капітал, підприємництво. Державна регіональна політика має бути спрямована на розумну децентралізацію, підтримку “точок економічного зростання”, не повинна замикатися на вирівнюванні соціально–економічного розвитку регіонів.
3. Подолання більшості проблем перебуває як у площині інституціональних, так і в системі організаційно–управлінських рішень. Основними причинами, що перешкоджають зменшенню диспропорцій у розвитку регіонів, є: низький рівень продуктивних сил як наслідок кризи недовиробництва; недостатня професійна готовність суб'єктів господарювання до діяльності в умовах відкритого ринку при постійно змінних внутрішньому і зовнішньому середовищі.
4. Теоретична основа дієвості механізму підвищення пропорційності економічного розвитку є значною частиною основних проблем суспільного виробництва. Аналіз зазначених проблем дозволив обґрунтувати і запропонувати їх вирішення у наступній послідовності: перша проблема – що виробляти? для кого виробляти? скільки виробляти? друга проблема – як виробляти?; третя проблема – як розподіляти отримані доходи та прибуток між власниками ресурсів, які беруть участь у процесі виробництва.
5. Комплексний підхід до розробки структурно–логічної моделі визначення потенціалу і пріоритетних напрямів пропорційного розвитку економіки регіонів дозволив розглянути їх як сукупність взаємопов'язаних підсистем. Складові частини представляють, за такої постановки питання структуру моделі, а зв'язок між цілим і складовою частиною – її логіку. Розроблена структурно–логічна модель враховує ситуаційні умови регіону і забезпечує системний підхід через аналіз елементів внутрішнього економічного середовища регіону, кількість яких може змінюватися залежно від мети дослідження.
6. Метод кількісної оцінки ресурсного потенціалу регіону базується на аналізі динаміки економічного розвитку продуктивних сил і ступеня використання наявних ресурсів. На відміну від існуючих методик визначення комплексного показника соціально–економічного розвитку регіону, сутність яких характеризується як аналіз від загального (макроекономічних показників по країні) до часткового (економічних показників регіону), застосовано підхід, що передбачає аналіз від часткового (показників діяльності виробничих структур регіону) до загального (економічної діяльності регіону).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Використання потенціалу регіонів як чинник підвищення рівня їх пропорційного розвитку

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок