Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЯВИЩА ЛОКАЛІЗАЦІЇ ТА МІГРАЦІЇ НОСІЇВ ЗАРЯДУ В АМОРФНИХ ПЛІВКАХ КРЕМНІЙОРГАНІЧНИХ СПОЛУК

ЯВИЩА ЛОКАЛІЗАЦІЇ ТА МІГРАЦІЇ НОСІЇВ ЗАРЯДУ В АМОРФНИХ ПЛІВКАХ КРЕМНІЙОРГАНІЧНИХ СПОЛУК

Назва:
ЯВИЩА ЛОКАЛІЗАЦІЇ ТА МІГРАЦІЇ НОСІЇВ ЗАРЯДУ В АМОРФНИХ ПЛІВКАХ КРЕМНІЙОРГАНІЧНИХ СПОЛУК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,42 KB
Завантажень:
405
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКИ
ЗАЇКА ВІКТОР МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 537.311.322; 535.377
ЯВИЩА ЛОКАЛІЗАЦІЇ ТА МІГРАЦІЇ НОСІЇВ ЗАРЯДУ В АМОРФНИХ ПЛІВКАХ КРЕМНІЙОРГАНІЧНИХ
СПОЛУК
01.04.07-фізика твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2000
Дисертація є рукописом.
Роботу виконано в Інституті фізики НАН України, м.Київ
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук,
провідний науковий співробітник Інституту фізики НАН України
Остапенко Ніна Іванівна
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук,
професор, завідувач відділом фізики радіаційних процесів Інституту фізики НАНУ
Данильченко Борис Олександрович
кандидат фізико-математичних наук,
доцент кафедри експериментальної фізики Київського університету імені Тараса Шевченка
Ящук Валерій Миколайович
Провідна установа: Інститут Монокристалів НАН України
Захист відбудеться “21” “жовтня” 2000 р. о 14 год. 30 хв. на засіданні Спеціалізованої вченої ради по захисту дисертацій Д26.159.01 при Інституті фізики НАН України (252650, МСП, Київ-22, Проспект Науки, 46).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізики НАН України (Київ-22, Проспект Науки, 46).
Автореферат розіслано “21” “серпня” 2000 р.
Вчений секретар Спеціалізованої вченої ради
кандидат фізико-математичних наук Іщук В.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Застосування аморфних кремнійорганічних сполук в якості транспортних матеріалів в органічних електролюмінесцентних приладах [1] стимулює інтенсивні експериментальні та теоретичні дослідження процесів транспорту та локалізації носіїв заряду в цих сполуках, а також дослідження впливу різних факторів на ці процеси.
Спроби теоретичного описання процесу транспорту носіїв заряду в аморфних органічних системах (АОС) за допомогою моделей, розроблених для неорганічних напівпровідників, не мали успіху. На даний час сукупність експериментальних даних щодо транспорту та енергетичної релаксації носіїв заряду в АОС найбільш повно описує гаусова модель розупорядкування (ГМР) [2]. На основі ГМР описано залежність рухливості носіїв заряду від прикладеного електричного поля, температури, відстані між транспортними центрами, величин дипольного моменту молекул, форму імпульсу перехідного фотоструму, а також перехід від недисперсійного до дисперсійного режиму транспорту при зменшенні температури.
В основі ГМР лежить уявлення про те, що перенос заряду в аморфних системах відбувається шляхом стрибків носіїв заряду в множині просторово та енергетично розупорядкованих локалізованих станів, функція густини розподілу яких має гаусову форму. Напівширину функції густини розподілу локалізованих станів (ФГРЛС) за енергією характеризують параметром енергетичного розупорядкування, , типове значення якого становить 0,1 еВ. Енергетичне розупорядкування в аморфних органічних системах обумовлене флуктуаціями енергії електронної поляризації, а в випадку -та -спряжених полімерів – розподілом довжин сегментів полімерного ланцюгу.
До цього часу не існувало прямих експериментальних методик визначення параметра енергетичного розупорядкування: величина параметра визначалася опосередковано, з кута нахилу залежності логарифма рухливості носіїв заряду в нульовому електричному полі від оберненого квадрату температури. Відсутні були також прямі експериментальні дослідження енергетичного спектру локалізованих станів. Справа в тому, що на відміну від неорганічних напівпровідників, ні ФГРЛС, ні процеси енергетичної релаксації носіїв заряду в органічних системах не можуть бути досліджені оптичними методиками, оскільки прямі електронні переходи між валентними станами та станами провідності є надзвичайно слабкими і маскуються сильними екситонними переходами [3]. Єдиними методами, придатними для дослідження форми ФГРЛС та процесів енергетичної релаксації носіїв заряду є методи дослідження, пов’язані з термічно-активованими переходами носіїв заряду в множині локалізованих станів.
Експериментальне дослідження енергетичного спектру локалізованих станів аморфних плівок кремнійорганічних сполук є необхідним для обгрунтування застосовності ГМР при описанні процесів транспорту носіїв заряду в цих сполуках.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ЯВИЩА ЛОКАЛІЗАЦІЇ ТА МІГРАЦІЇ НОСІЇВ ЗАРЯДУ В АМОРФНИХ ПЛІВКАХ КРЕМНІЙОРГАНІЧНИХ СПОЛУК

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок