Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Внутрішня картина здоров’я у підлітків та юнаків, які входять до “групи ризику”

Внутрішня картина здоров’я у підлітків та юнаків, які входять до “групи ризику”

Назва:
Внутрішня картина здоров’я у підлітків та юнаків, які входять до “групи ризику”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,75 KB
Завантажень:
292
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Ковальчук Андрій Миколайович
УДК 159.98:613
Внутрішня картина здоров’я у підлітків та юнаків,
які входять до “групи ризику”
Спеціальність 19.00.04 –
медична психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
КИЇВ – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка
Науковий керівник : доктор психологічних наук, професор
Бурлачук Леонід Фокович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, завідуючий кафедрою психодіагностики та медичної психології.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, старший науковий співробітник
Максимова Наталя Юріївна, Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, професор кафедри соціальної роботи
кандидат психологічних наук,
Кукуруза Ганна Володимирівна, провідний науковий співробітник Інституту охорони здоров’я дітей та підлітків Академії медичних наук України
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти ім.. П.Л. Шупика, кафедра дитячої, соціальної та судової психіатрії Міністерства охорони здоров’я України
Захист відбудеться “13” лютого 2004 р. о14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради 26.001.26 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою :
01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “13” січня 2004р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кудріна Т.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. На сьогоднішній день як в Україні, так і в усьому світі спостерігається зростання, а іноді й епідемія захворювань, що пов’язані з поведінкою людини - ВІЛ/СНІД, алкоголізм, наркоманія, захворювання, що передаються статевим шляхом тощо. Тому наразі виникає необхідність дослідження суб’єктивних аспектів поведінки, що пов’язана із здоров’ям.
Такі дослідження проводяться в рамках сучасної психології здоров’я. Зокрема, когнітивно-біхевіористський напрямок пропонує низку моделей пояснення поведінки, що впливає на здоров’я - модель очікувань здоров’я Rosenstok (1966), теорія сприяння мотивації Rogers (1973), стадійна транстеоретична модель Prochaska (1992) та ін. В рамках так званого трейтового підходу розглядаються окремі риси особистості, що пов’язані з поведінкою, яка несе загрозу здоров’ю: екстернальність-інтернальність контролю Lowery та ін. (1987), “нереалістичний оптимізм” Weinstein (1998), певні особливості темпераменту Caspi та ін. (1997).
Найбільш системним і поступовим слід розглядати розвиток психологічної думки щодо поведінки, що пов’язана із здоров’ям, у вітчизняній психології. Зокрема, на сьогоднішній день актуальними є дослідження, що стосуються системи відношень до здоров’я. Ці відношення об’єднуються загальним поняттям “внутрішня картина здоров’я” (В.Е. Каган,1993; Г.Т. Красильникова, Л.Н. Сич та Л.Л. Галина, 1996 та ін.), що у свою чергу з’явилось як логічне продовження досліджень суб’єктивних аспектів поведінки хворої людини – внутрішньої картини хвороби (А. Гольдшейдер, 1929; О.Р. Лурия, 1977 та ін.). Цей термін найбільш системно відображає психологічні аспекти поведінки, що впливає на здоров’я, оскільки система ставлень до здоров’я є одним з головних чинників, що формують поведінку в ситуаціях, які мають відношення до здоров’я, зокрема “ризикову” поведінку.
Сучасні дослідження (Н.Ю. Максимова, 2000; В.В. Морозова, Н.М. Мікулак, 1999 та ін.) показують, що найбільш гостро проблема формування поведінки, що впливає на здоров’я, постає перед вихователями стосовно осіб підліткового та юнацького віку. Тому виникає необхідність дослідження внутрішньої картини здоров’я підлітків та юнацтва, які належать до “ризикової групи”, тобто ведуть спосіб життя, що негативно впливає на здоров’я.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: Внутрішня картина здоров’я у підлітків та юнаків, які входять до “групи ризику”

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок