Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СПЕКТРАЛЬНО-ЛЮМІНЕСЦЕНТНІ ДОСЛІДЖЕННЯ ТРИПЛЕТНИХ СТАНІВ МОЛЕКУЛЯРНИХ СИСТЕМ

Загрузка...

СПЕКТРАЛЬНО-ЛЮМІНЕСЦЕНТНІ ДОСЛІДЖЕННЯ ТРИПЛЕТНИХ СТАНІВ МОЛЕКУЛЯРНИХ СИСТЕМ

Назва:
СПЕКТРАЛЬНО-ЛЮМІНЕСЦЕНТНІ ДОСЛІДЖЕННЯ ТРИПЛЕТНИХ СТАНІВ МОЛЕКУЛЯРНИХ СИСТЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,67 KB
Завантажень:
272
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКИ
МЕЛЬНИК Володимир Іванович
УДК 535.373
СПЕКТРАЛЬНО-ЛЮМІНЕСЦЕНТНІ ДОСЛІДЖЕННЯ ТРИПЛЕТНИХ СТАНІВ МОЛЕКУЛЯРНИХ СИСТЕМ
01.04.07 – фізика твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
КИЇВ
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті фізики НАН України
Науковий консультант: доктор фіз.-мат. наук,
професор Пучковська Галина Олександрівна,
Інститут фізики НАН України, зав. відділу фотоактивності.
Офіційні опоненти: Стржемечний Михайло Олексійович, доктор фіз.-мат.наук, член-кор. НАН України,
Фізико-технічний інститут низьких температур НАН України, м.Харків, зав. відділу структурних досліджень твердих тіл при низьких температурах;
Ящук Валерій Миколайович доктор фіз.-мат.наук, професор
Київський національний університет імені .Тараса Шевченка,
Зав. кафедри експериментальної фізики;
Гнатенко Юрій Павлович, доктор фіз.-мат. наук, професор Інститут фізики НАН України, зав. відділу оптики і спектроскопії кристалів.
Провідна установа: Львівський національний університет
ім. Івана Франка.
Захист дисертації відбудеться 8 червня 2006 р. о 1430 год.
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.159.01 в Інституті фізики НАН України за адресою: 03650, Київ-39, проспект Науки, 46.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту фізики НАН України.
Автореферат розісланий 21 квітня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.О.Чумак
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На початок 60-х років основні закономірності процесів поглинання та флуоресценції молекулярних кристалів були пояснені на основі екситонної теорії О.С.Давидова, експериментальне підтвердження якої в основному отримано в роботах київської школи спектроскопістів.
Поряд з флуоресценцією молекулярні сполуки у ряді випадків здатні до фосфоресценції – випромінювання, розташованого у більш довгохвильовій області спектра і пов’язаного з випромінювальними переходами з триплетних станів.
Історично склалося так, що фізика синглетних екситонів та фізика триплетних екситонів розвивалися не паралельно, а послідовно. Результати фундаментальних досліджень в області низькотемпературної спектроскопії синглетних екситонів в чистих та домішкових кристалах, а також у кристалах з різною природою дефектів на той час вже були широко відомі та загальновизнані. Відкриття екситонної флуоресценції молекулярних кристалів та виявлення умов її існування (М.Т.Шпак) було визнано одним з основних досягнень у фізиці неметалічних кристалів. У подальшому результати численних експериментальних і теоретичних досліджень в галузі спектроскопії синглетних екситонів в молекулярних кристалах, виконаних як в Інституті фізики НАН України, так і в ін-ших наукових центрах, викладено та узагальнено в монографіях [1-3].
Саме у той час, на початку 60-х років, розгортаються систематичні дослідження фізичних процесів в конденсованих середовищах за участю триплетних станів. Основи теорії триплетних екситонів розроблено в роботах Мерріфілда, Райса, Джортнера. Важливі експериментальні результати з дослідження динаміки триплетних екситонів в молекулярних кристалах одержано Авакяном, Нейманом, Хохштрассером, Робінсоном, Хенсоном, Файдишем. Суттєвим досягненням було виявлення оптичної спінової орієнтації (ОСО) триплетного стану в органічних молекулярних кристалах (де Гроот, Квірам, Шмідт та ін.). У подальшому вагомий внесок у розвиток фізики триплетних екситонів зробили комплексні експериментальні дослідження спін-селективної кінетики і процесів релаксації триплетно збуджених локальних центрів і триплетних екситонів в органічних сполуках, виконаних у ФТІНТі, Харків (А.А.Авдєєнко, Ю.В.Набойкін), та теоретичні дослідження оптичних і магнітних властивостей триплетного стану органічних сполук (В.Й.Сугаков, В.Ф.Мінаєв). Вагомі результати щодо ролі триплетних екситонів у фотофізичних процесах в органічних макромолекулах та полімерних структурах отримано в роботах В.М.Ящука зі співробітниками.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Реферат на тему: СПЕКТРАЛЬНО-ЛЮМІНЕСЦЕНТНІ ДОСЛІДЖЕННЯ ТРИПЛЕТНИХ СТАНІВ МОЛЕКУЛЯРНИХ СИСТЕМ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок