Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАВЕДЕНА АНІЗОТРОПІЯ ТА РЕЛАКСАЦІЙНІ ЕФЕКТИ В АМОРФНИХ ХАЛЬКОГЕНІДАХ

Загрузка...

НАВЕДЕНА АНІЗОТРОПІЯ ТА РЕЛАКСАЦІЙНІ ЕФЕКТИ В АМОРФНИХ ХАЛЬКОГЕНІДАХ

Назва:
НАВЕДЕНА АНІЗОТРОПІЯ ТА РЕЛАКСАЦІЙНІ ЕФЕКТИ В АМОРФНИХ ХАЛЬКОГЕНІДАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,26 KB
Завантажень:
461
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
УЖГОРОДСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КРИШЕНИК Володимир Михайлович
УДК .315.592
НАВЕДЕНА АНІЗОТРОПІЯ ТА РЕЛАКСАЦІЙНІ ЕФЕКТИ В АМОРФНИХ ХАЛЬКОГЕНІДАХ
01.04.10 – фізика напівпровідників та діелектриків
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Ужгород – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі фізики напівпровідників та в Науково-дослідному інституті фізики і хімії твердого тіла Ужгородського національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Мікла Віктор Іванович,
Інститут фізики і хімії твердого тіла УжНУ, провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор фізико – математичних наук, старший науковий співробітник
Маслюк Володимир Трохимович,
Інститут електронної фізики НАН України (м. Ужгород), завідувач відділом
доктор фізико – математичних наук, професор
Шпотюк Олег Йосипович,
Науково-виробниче підприємство “Карат” (м.Львів), заступник ген. директора
Провідна установа: Інститут фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться “20” січня 2006 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К61.051.01 в Ужгородському національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 088015, м. Ужгород, вул. Волошина, 54, ауд. № 1 81.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Ужгородського національного університету (м. Ужгород, вул. Капітульна, 6).
Автореферат розісланий 23” листопада 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор фіз. – мат. наук, професор ____________________ Блецкан Д.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Аморфні халькогеніди впродовж десятків років залишаються під пильною увагою дослідників, розкриваючи щоразу нові особливості й нетривіальні прояви в фізико-хімічних властивостях, які зазвичай пов’язуються зі специфікою їх метастабільного структурного стану. Свіжоосаджені у вакуумі плівки аморфних халькогенідів відзначаються високим ступенем структурної нерівноважності, схильні зазнавати суттєвих стимульованих та релаксаційних структурних перетворень з відповідними змінами цілої низки властивостей. Прийнято вважати, що саме специфічними особливостями аморфної локальної структури визначається висока ефективність цих матеріалів як чутливих середовищ – інформаційних носіїв з потенційно високою щільністю запису, який може бути здійснений оптичним чи рентгенівським опроміненням, обробкою електронним променем та комбінованими сумісними діями різних за природою зовнішніх чинників.
Осаджена у вакуумі плівка аморфних халькогенідів розглядається як система з надлишковою ентропією. В подальшій еволюції такої системи відбуваються перетворення, які можна оцінити через зміни відповідних ентропійних (конфігураційних) складових; система в досягненні проміжних метастабільних станів мінімізуватиме власну вільну енергію. Результати вивчення відповідих змін структурно-чутливих фізичних параметрів дозволяють судити про характер релаксаційних перетворень у нерівноважному локально неоднорідному аморфному середовищі.
Здійснення з допомогою хвилеводних методик досліджень оптичних властивостей, чутливих до структурного стану, як то показника заломлення чи рівня поглинання оптичних хвиль у плівковому середовищі, здатне забезпечити високу інформативність та точність отриманих даних. Водночас ці результати важливі для розробки елементів інтегрально-оптичних пристроїв, де аморфні халькогеніди цілком виправдано використовуються в якості не тільки пасивного, але й активного середовища плівкових хвилеводних структур.
Аморфне середовище за структурою та основними властивостями часто розглядають як ізотропне. Однак, локальна структура аморфних халькогенідів з переважно ковалентним характером та вибірковою спрямованістю міжатомних зв’язків наділена анізотропією на рівні ближнього та проміжного порядків, що може сприяти виникненню (наведенню) макроанізотропії окремих властивостей.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: НАВЕДЕНА АНІЗОТРОПІЯ ТА РЕЛАКСАЦІЙНІ ЕФЕКТИ В АМОРФНИХ ХАЛЬКОГЕНІДАХ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок