Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАВЕДЕНА АНІЗОТРОПІЯ ТА РЕЛАКСАЦІЙНІ ЕФЕКТИ В АМОРФНИХ ХАЛЬКОГЕНІДАХ

НАВЕДЕНА АНІЗОТРОПІЯ ТА РЕЛАКСАЦІЙНІ ЕФЕКТИ В АМОРФНИХ ХАЛЬКОГЕНІДАХ

Назва:
НАВЕДЕНА АНІЗОТРОПІЯ ТА РЕЛАКСАЦІЙНІ ЕФЕКТИ В АМОРФНИХ ХАЛЬКОГЕНІДАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,26 KB
Завантажень:
461
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
УЖГОРОДСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КРИШЕНИК Володимир Михайлович
УДК .315.592
НАВЕДЕНА АНІЗОТРОПІЯ ТА РЕЛАКСАЦІЙНІ ЕФЕКТИ В АМОРФНИХ ХАЛЬКОГЕНІДАХ
01.04.10 – фізика напівпровідників та діелектриків
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Ужгород – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі фізики напівпровідників та в Науково-дослідному інституті фізики і хімії твердого тіла Ужгородського національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Мікла Віктор Іванович,
Інститут фізики і хімії твердого тіла УжНУ, провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор фізико – математичних наук, старший науковий співробітник
Маслюк Володимир Трохимович,
Інститут електронної фізики НАН України (м. Ужгород), завідувач відділом
доктор фізико – математичних наук, професор
Шпотюк Олег Йосипович,
Науково-виробниче підприємство “Карат” (м.Львів), заступник ген. директора
Провідна установа: Інститут фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться “20” січня 2006 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К61.051.01 в Ужгородському національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 088015, м. Ужгород, вул. Волошина, 54, ауд. № 1 81.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Ужгородського національного університету (м. Ужгород, вул. Капітульна, 6).
Автореферат розісланий 23” листопада 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор фіз. – мат. наук, професор ____________________ Блецкан Д.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Аморфні халькогеніди впродовж десятків років залишаються під пильною увагою дослідників, розкриваючи щоразу нові особливості й нетривіальні прояви в фізико-хімічних властивостях, які зазвичай пов’язуються зі специфікою їх метастабільного структурного стану. Свіжоосаджені у вакуумі плівки аморфних халькогенідів відзначаються високим ступенем структурної нерівноважності, схильні зазнавати суттєвих стимульованих та релаксаційних структурних перетворень з відповідними змінами цілої низки властивостей. Прийнято вважати, що саме специфічними особливостями аморфної локальної структури визначається висока ефективність цих матеріалів як чутливих середовищ – інформаційних носіїв з потенційно високою щільністю запису, який може бути здійснений оптичним чи рентгенівським опроміненням, обробкою електронним променем та комбінованими сумісними діями різних за природою зовнішніх чинників.
Осаджена у вакуумі плівка аморфних халькогенідів розглядається як система з надлишковою ентропією. В подальшій еволюції такої системи відбуваються перетворення, які можна оцінити через зміни відповідних ентропійних (конфігураційних) складових; система в досягненні проміжних метастабільних станів мінімізуватиме власну вільну енергію. Результати вивчення відповідих змін структурно-чутливих фізичних параметрів дозволяють судити про характер релаксаційних перетворень у нерівноважному локально неоднорідному аморфному середовищі.
Здійснення з допомогою хвилеводних методик досліджень оптичних властивостей, чутливих до структурного стану, як то показника заломлення чи рівня поглинання оптичних хвиль у плівковому середовищі, здатне забезпечити високу інформативність та точність отриманих даних. Водночас ці результати важливі для розробки елементів інтегрально-оптичних пристроїв, де аморфні халькогеніди цілком виправдано використовуються в якості не тільки пасивного, але й активного середовища плівкових хвилеводних структур.
Аморфне середовище за структурою та основними властивостями часто розглядають як ізотропне. Однак, локальна структура аморфних халькогенідів з переважно ковалентним характером та вибірковою спрямованістю міжатомних зв’язків наділена анізотропією на рівні ближнього та проміжного порядків, що може сприяти виникненню (наведенню) макроанізотропії окремих властивостей.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: НАВЕДЕНА АНІЗОТРОПІЯ ТА РЕЛАКСАЦІЙНІ ЕФЕКТИ В АМОРФНИХ ХАЛЬКОГЕНІДАХ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок