Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНІ ПАРАМЕТРИ РИЗИКІВ

Загрузка...

СОЦІАЛЬНІ ПАРАМЕТРИ РИЗИКІВ

Назва:
СОЦІАЛЬНІ ПАРАМЕТРИ РИЗИКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,87 KB
Завантажень:
444
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національна академія наук України
Інститут соціології
Коноплицька Таміла Олександрівна
УДК 316.48+316.4.066
СОЦІАЛЬНІ ПАРАМЕТРИ РИЗИКІВ
22.00.04 – спеціальні та галузеві соціології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Київ - 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті соціології НАН України.
Науковий керівник | доктор економічних наук, професор,
Саєнко Юрій Іванович,
Інститут соціології НАН України,
завідувач відділу
Офіційні опоненти: | доктор соціологічних наук,
Бевзенко Любов Дмитрівна,
Інститут соціології НАН України,
старший науковий співробітник
кандидат соціологічних наук, доцент,
Тарабукін Юрій Орестович
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
Провідна установа | Львівський національний університет
імені Івана Франка, кафедра соціології, м.Львів
Захист відбудеться 30.03.2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.229.01 в Інституті соціології НАН України за адресою: 01021, вул. Шовковична, 12, м. Київ.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту соціології НАН України, 01021, вул. Шовковична, 12, м. Київ.
Автореферат розісланий 16.02.2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Стукало С.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасна епоха характерна різноманітними процесами трансформації суспільств, особливо тих, що перебувають у перехідних періодах. Суспільства, як динамічно відкриті ймовірнісні соціальні системи постійно перебувають у стані змін, переструктурації. Одні явища, процеси, зв’язки зникають, відмирають, інші – народжуються.
Трансформація за своїм змістом є надто складним явищем, тому в її процесах простежується елемент певної непрогнозованості. Одна з основних причин виникнення трансформації – природне прагнення соціальної системи знайти та реалізувати адекватні моделі рівноваги в умовах постійно мінливих зовнішніх та внутрішніх умов.
Рушієм трансформації суспільства та його соціальних інститутів виступає внутрішня напруга суперечностей, спричинених новими внутрішніми та зовнішніми викликами. Зокрема, вагомим усезростаючим рушієм трансформації є науково-технічний прогрес. Вважається, що всі процеси трансформації суспільства, відбуваються заради глобальної мети покращення життя людини, стандартів життєдіяльності (виробничих, соціальних та інших). Ці зміни неминуче пов’язані зі зростанням різного роду негативних наслідків для окремої людини, окремих спільнот, суспільства загалом, навколишнього середовища. Негативні наслідки мають як явну, так і латентну форму. Їхній вплив може проявитися у майбутньому на долі наступних поколінь і через кілька років, і через десятиліття, і навіть через століття. Суспільні зміни до певної міри обумовлюють ризикогенні суспільні стани та ситуації.
Одним із понять, які сьогодні широко застосовуються у різних галузях знання у зв’язку з аналізом та прогнозуванням втрат є поняття “ризику”. Це поняття, по суті, ототожнюється з оцінками можливості (або ймовірності) виникнення та реалізації певних негативних наслідків.
Чи живемо ми сьогодні у суспільстві, де існує більше ризиків, ніж це було будь-коли раніше, чи є наше сучасне суспільство “ризикованішим”? Таке питання часто виникає сьогодні з огляду на те, що ми живемо в часи підвищеного тероризму, зброї масового знищення, глобальних змін клімату, руйнування озонового шару, атипової пневмонії та СНІДу. І відповідь на це питання є досить неоднозначною. Поряд із виникненням нових ризиків, зникають ті, на які наражалися люди у минулому. Справа в тому, що стрімко зростає ціна наслідків небезпеки, що стає все більш масштабнішою і “глобальнішою”, відгукуючись втратами не стільки локальними, скільки загальнолюдськими, а той планетарними.
Саме тому, люди, які живуть нині в умовах високого комфорту та безпеки порівняно з кількома минулими століттями і, навіть, десятиліттями тому, переконані, що саме вони живуть в епоху підвищеного ризику. У цьому разі, вивчаючи ризикогенність сучасного суспільства, варто брати до уваги всі об’єктивні та суб’єктивні фактори, включаючи не тільки такі, як довкілля чи глобальна економічна система, але й такий соціально-психологічний фактор, як соціальне самопочуття людей.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: СОЦІАЛЬНІ ПАРАМЕТРИ РИЗИКІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок