Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОРФОФУНКЦІОНАЛЬНІ ОСНОВИ АДАПТАЦІЇ СЕРЦЯ ПРИ ОТРУЄННІ ТОКСИНАМИ БЛІДОЇ ПОГАНКИ

Загрузка...

МОРФОФУНКЦІОНАЛЬНІ ОСНОВИ АДАПТАЦІЇ СЕРЦЯ ПРИ ОТРУЄННІ ТОКСИНАМИ БЛІДОЇ ПОГАНКИ

Назва:
МОРФОФУНКЦІОНАЛЬНІ ОСНОВИ АДАПТАЦІЇ СЕРЦЯ ПРИ ОТРУЄННІ ТОКСИНАМИ БЛІДОЇ ПОГАНКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,78 KB
Завантажень:
101
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ імені І.Я. ГОРБАЧЕВСЬКОГО
КОВАЛЬЧУК МИРОСЛАВА ФЕДОРІВНА
УДК: 616.12-003.96-02-099:582.284]-092.9
МОРФОФУНКЦІОНАЛЬНІ ОСНОВИ АДАПТАЦІЇ СЕРЦЯ ПРИ ОТРУЄННІ ТОКСИНАМИ БЛІДОЇ ПОГАНКИ
14.03.01 – нормальна анатомія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Тернопіль - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Тернопільському державному медичному університеті імені І.Я. Горбачевського МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Гнатюк Михайло Степанович, Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горба-чевського МОЗ України, професор кафедри загальної та оперативної хірургії з топографічною анатомією, травматологією і ортопедією.
Офіційні опоненти:–
Заслужений працівник освіти України, доктор медичних наук, професор Головацький Андрій Степанович, Ужгородський національний університет Міністерства науки і освіти України, завідувач кафедри анатомії людини і гістології медичного факультету;–
доктор медичних наук, професор Пикалюк Василь Степанович, Кримський державний медичний університет ім. С.І. Георгієвського МОЗ України, завідувач кафедри нормальної анатомії людини.
Провідна установа: Івано-Франківський державний медичний університет МОЗ України, кафедра нормальної анатомії, м. Івано-Франківськ.
Захист відбудеться 25 травня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .601.01 у Тернопільському державному медичному університеті імені І.Я. Горбачевського МОЗ України (46001, м. Тернопіль, майдан Волі, 1).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського (46001, м. Тернопіль, вул. Січових Стрільців, 8).
Автореферат розісланий 21 квітня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук, професор Я.Я. Боднар


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. У даний час найрозповсюдженішими є захворювання серцево-судинної системи, які найчастіше призводять до інвалідності і смертності людей у молодому та працездатному віці. Досягнення медичної науки покращили ситуацію, проте ці захворювання і надалі залишаються важливою медичною та соціальною проблемою. Зростання техногенного навантаження на довкілля в останні десятиліття сприяє збільшенню кількості токсичних факторів та їх метаболітів, які негативно впливають на судини і серце, що суттєво погіршує перебіг захворювань серцево-судинної системи. Ряд дослідників відмічають, що різні системи організму, у тому числі і серце, уражаються також при дії на організм токсинів біологічної природи (Зербіно Д.Д., 2002; Ковешніков В.Г., 2002; Пикалюк В.С., 2004), до яких належать токсини блідої поганки. Загальна летальність від отруєння пластинчатими грибами складає 0,03 - 15 % (Tupalska-Wilczynska K. et al., 2005), з них – отруєння, викликані токсинами блідої поганки до 90 - 95 % (Яковлєва Л.М., 1999).
Отруєння грибами характеризуються тяжким клінічним перебігом і високою летальністю, що відносить їх до найнебезпечніших захворювань аліментарного походження. Отрута блідої поганки спричиняє глибокі порушення гомеостазу на всіх рівнях структурної організації організму. Пізня госпіталізація хворих у стаціонар пов'язана із наявністю латентного (безсимптомного) періоду у клінічній картині отруєння. Вказаний факт значно погіршує перебіг та прогноз захворювання, яке за останні роки особливо поширене в Україні.
Клінічною тріадою при отруєнні блідою поганкою є пошкодження печінки, нирок та головного мозку (Бойчук Б.Р., 1997). У важких випадках виникають ознаки гемоконцентрації та порушення на рівні гемомікроциркуляторного русла (Яковлєва Л.М., 1999).
Відомо, що серцю належить провідна роль у розвитку адаптаційно-компенсаторних процесів організму, оскільки воно є центральним органом гемоциркуляції, який одним із перших реагує на будь-які зміни гомеостазу (Боднар Я.Я. і співавт., 2004; Гнатюк М.С., 2002; Федонюк Я.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: МОРФОФУНКЦІОНАЛЬНІ ОСНОВИ АДАПТАЦІЇ СЕРЦЯ ПРИ ОТРУЄННІ ТОКСИНАМИ БЛІДОЇ ПОГАНКИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок