Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІДЕНТИФІКАЦІЯ ТА ХАРАКТЕРИСТИКА НОВИХ ГЕНІВ ЛЮДИНИ З ВИКОРИСТАННЯМ NotI-“ЗВ’ЯЗУВАЛЬНИХ” БІБЛІОТЕК

Загрузка...

ІДЕНТИФІКАЦІЯ ТА ХАРАКТЕРИСТИКА НОВИХ ГЕНІВ ЛЮДИНИ З ВИКОРИСТАННЯМ NotI-“ЗВ’ЯЗУВАЛЬНИХ” БІБЛІОТЕК

Назва:
ІДЕНТИФІКАЦІЯ ТА ХАРАКТЕРИСТИКА НОВИХ ГЕНІВ ЛЮДИНИ З ВИКОРИСТАННЯМ NotI-“ЗВ’ЯЗУВАЛЬНИХ” БІБЛІОТЕК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,92 KB
Завантажень:
198
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МОЛЕКУЛЯРНОЇ БІОЛОГІЇ І ГЕНЕТИКИ
КВАША Сергій Михайлович
УДК 577.21
ІДЕНТИФІКАЦІЯ ТА ХАРАКТЕРИСТИКА НОВИХ ГЕНІВ ЛЮДИНИ З ВИКОРИСТАННЯМ NotI-“ЗВ’ЯЗУВАЛЬНИХ” БІБЛІОТЕК
03.00.03 – молекулярна біологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі молекулярної онкогенетики Інституту молекулярної біології і генетики НАН України (м. Київ) та в Центрі геномних досліджень і Центрі мікробіології та біології пухлин Каролінського Інституту (м. Стокгольм, Швеція).
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор,
член – кореспондент НАН України
Риндич Алла Володимирівна,
Інститут молекулярної біології і генетики НАН України,
завідувач відділу молекулярної онкогенетики.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
Лукаш Любов Леонідівна,
Інститут молекулярної біології і генетики НАН України,
завідувач відділу генетики людини;
кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник
Дробот Людмила Борисівна,
Інститут біології клітини НАН України, м. Львів,
завідувач відділу сигнальних механізмів клітини.
Провідна установа: Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України,
м. Київ.
Захист відбудеться “ 22 січня 2002 р. о 10 годині на
засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.237.01 Інституту молекулярної біології і генетики НАН України за адресою: 03143, м. Київ, вул. Заболотного, 150.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту молекулярної біології і генетики НАН України: 03143, м. Київ, вул. Заболотного, 150.
Автореферат розіслано 21 грудня 2001 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук О.В. Підпала


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ідентифікація та локалізація на певних хромосомних ділянках усіх генів людини є головною умовою побудови транскрипційної карти геному людини, яка буде слугувати як "періодична таблиця" для біомедичних досліджень. Побудова повної транскрипційної карти геному людини має велике значення для виявлення генів-кандидатів, мутації в яких призводять до розвитку різноманітних хвороб людини. Дослідження таких генів відкриває можливості для встановлення біохімічних основ хвороби, генетичної діагностики хвороби на ранніх стадіях її розвитку, розробки нових напрямків у лікуванні та пошуку нових ліків.
Незважаючи на визначення майже повної нуклеотидної послідовності геному людини, на сьогодні ідентифіковано лише 10,3 тисяч генів людини із 30-40 тисяч генів, які було вираховано, використовуючи інформацію із секвенування геному людини (International Human Genome Sequencing Consortium, 2001; Venter et al., 2001).
Iснує декiлька методiв iдентифiкацiї генiв у геномнiй ДНК людини: 1) використання нуклеотидної послідовності відомих мРНК та EST (expressed sequence tag) із баз даних EMBL, GenBank і DDBJ; 2) застосування амінокислотної послідовності відомих білків із баз даних SWISSPROT та TREMBL; 3) використання таких комп’ютерних програм, як Genscan, FGENES, Genie та Grail. Перевагою використання аналізу нуклеотидної послідовності геномної ДНК для ідентифікації нових генів є те, що у геномнiй ДНК, на вiдмiну вiд рiзної представленостi транскриптiв в РНКовій популяції, кожен ген представлений в еквiмолярнiй кiлькостi, що дозволяє ідентифікувати гени незалежно від рівня та місця їх експресії. Однак, жоден із цих методів не є досконалим. Так, оскільки тiльки три відсотки геному ссавцiв кодує гени, більшість з яких мають малі екзони (у середньому 150 п.н.), які відокремлені один від одного за допомогою великих інтронів (деякі перевищують 10 тис. п.н.), комп’ютерні програми неефективні для ідентифікації значної частини генів людини.
Недоліком застосування нуклеотидної послідовності відомих мРНК та EST із баз даних EMBL, GenBank і DDBJ є те, що кДНК більшості генів-гомологів та генів-ортологів не мають значної гомології на 3’-нетрансльованих ділянках, в той час, як значна частина кДНКових бібліотек була створена з використанням праймера oligo dT, призводячи до надмірної представленості 3’-нетрансльованих ділянок кДНК генів у базах даних EMBL, GenBank та DDBJ.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ІДЕНТИФІКАЦІЯ ТА ХАРАКТЕРИСТИКА НОВИХ ГЕНІВ ЛЮДИНИ З ВИКОРИСТАННЯМ NotI-“ЗВ’ЯЗУВАЛЬНИХ” БІБЛІОТЕК

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок