Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОРФОГЕНЕЗ ВЕГЕТАТИВНИХ ОРГАНІВ ВИЩИХ РОСЛИН:МОЛЕКУЛЯРНО-ГЕНЕТИЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ ФІЗІОЛОГІЧНОЇ ТА СТРУКТУРНОЇ ДИФЕРЕНЦІАЦІЇ

МОРФОГЕНЕЗ ВЕГЕТАТИВНИХ ОРГАНІВ ВИЩИХ РОСЛИН:МОЛЕКУЛЯРНО-ГЕНЕТИЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ ФІЗІОЛОГІЧНОЇ ТА СТРУКТУРНОЇ ДИФЕРЕНЦІАЦІЇ

Назва:
МОРФОГЕНЕЗ ВЕГЕТАТИВНИХ ОРГАНІВ ВИЩИХ РОСЛИН:МОЛЕКУЛЯРНО-ГЕНЕТИЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ ФІЗІОЛОГІЧНОЇ ТА СТРУКТУРНОЇ ДИФЕРЕНЦІАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,32 KB
Завантажень:
64
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗІОЛОГІЇ РОСЛИН І ГЕНЕТИКИ
ТИЩЕНКО ОЛЕНА МИКОЛАЇВНА
УДК 581.144:581.142:575.16:577.113.4:577.24
МОРФОГЕНЕЗ ВЕГЕТАТИВНИХ ОРГАНІВ ВИЩИХ
РОСЛИН:МОЛЕКУЛЯРНО-ГЕНЕТИЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ ФІЗІОЛОГІЧНОЇ ТА СТРУКТУРНОЇ ДИФЕРЕНЦІАЦІЇ
03.00.12-фізіологія рослин
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора біологічних наук
Київ-2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в відділі генетичної інженерії Інституту фізіології рослин та генетики НАН України
Науковий консультант – доктор біологічних наук, професор
Лобов Віктор Павлович
Нижньогородський держуніверситет (Росія)
професор кафедри фізіології рослин
Офіційні опоненти - доктор біологічних наук,
академік НАН України, професор
Гродзинський Дмитро Михайлович,
Інститут клітинної біології та генетичної
інженерії НАН України,
завідувач відділу біофізики і радіобіології
доктор біологічних наук, професор
Вінниченко Олександр Миколайович,
Дніпропетровський національний університет
завідувач кафедри фізіології рослин
доктор біологічних наук,
Кравець Володимир Степанович,
Національний університет „Києво-Могилянська академія”
завідувач кафедри біології
Провідна установа – Київський національний університет ім. Тараса Шевченка
Захист відбудеться „_19_”_вересня_2002 р. о _10_години на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д.26.212.01 при Інституті фізіології рослин і генетики НАН України за адресою 03022, м. Київ-22, вул. Васильківська, 31/17.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізіології рослин і генетики НАН України (03022, м. Київ-22, вул. Васильківська, 31/17)
Автореферат розісланий „14”серпня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Труханов В.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним із центральних питань, яке має загальнобіологічне значення, є вивчення закономірностей і молекулярних механізмів клітинної диференціації в процесі морфогенезу еукаріот. Важливість та фундаментальність генетичної регуляції фізіологічної та структурної диференціації обумовлює великий інтерес до цієї проблеми в сучасній фізіології рослин.
Ключове положення в генетичній регуляції морфогенезу еукаріот займають процеси диференційної експресії генів. Сформульована на початку ХХ століття концепція диференційної активності генів як молекулярного механізму диференціації клітин [Бутенко, 1975, Трумен, 1976, Корочкін, 1986] одержала можливість експериментального обґрунтування і подальшого розвитку з розробкою молекулярно-генетичних методів дослідження нуклеїнових кислот і ДНК:РНК технологій. У диференційній експресії генів сконцентровано відображені зміни генетичних програм, які ведуть до структурно-фізіологічної диференціації при індивідуальному розвитку організму в певних умовах зовнішнього середовища.
Один з аспектів вказаної вище концепції пов'язаний з закономірностями інтегральної експресії різноманітних генів та їх регуляції в процесі перетворення генетичної інформації, що закодована у лінійній молекулі ДНК, у тримірну, а з урахуванням часу і чотиримірну структуру багатоклітинного організму. Такі дослідження проведено для обмеженого кола еукаріот. Найбільш повні дані про функціональну активність геному дає вивчення мРНК, яка є посередником при передачі генетичної інформації від ДНК до білка. Важливе значення при цьому надається аналізу ядерної РНК, яка дозволяє з'ясувати внесок транскрипції і посттранскрипційних модифікацій РНК в загальну систему регуляції біосинтезу білка в процесі морфогенезу еукаріот.
Ензиматичне метилування цитозину в ДНК розглядається як один із факторів, який бере участь в регуляції експресії генів в механізмах клітинної диференціації у еукаріот [Holliday et al., 1975, Riggs et al., 1975, Ванюшин, 1983]. На користь цього свідчать, зокрема, дані про транскрипційне “мовчання” як генів, так і трансгенів, ДНК яких в процесі розвитку еукаріот має більш високий рівень метилування в промоторних чи кодуючих ділянках [Cedar et al.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Реферат на тему: МОРФОГЕНЕЗ ВЕГЕТАТИВНИХ ОРГАНІВ ВИЩИХ РОСЛИН:МОЛЕКУЛЯРНО-ГЕНЕТИЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ ФІЗІОЛОГІЧНОЇ ТА СТРУКТУРНОЇ ДИФЕРЕНЦІАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок