Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ТЕСТІВ З ХІМІЇ ДЛЯ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ

Загрузка...

ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ТЕСТІВ З ХІМІЇ ДЛЯ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ТЕСТІВ З ХІМІЇ ДЛЯ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,93 KB
Завантажень:
396
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.3


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
РОМАНЕНКО Юлія Анатоліївна
УДК 371.3
ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ТЕСТІВ З ХІМІЇ
ДЛЯ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ
13.00.02 - теорія і методика навчання хімії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки АПН України.
Науковий керівник – доктор хімічних наук, професор
Олійник Микола Максимович,
Донецький державний університет,
завідувач кафедри органічної хімії
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Ярошенко Ольга Григорівна,
Національний педагогічний університет
ім. М.П. Драгоманова, професор кафедри
методики викладання природничо-географічних
дисциплін та охорони природи
кандидат хімічних наук, доцент
Староста Володимир Іванович,
Ужгородський державний університет,
доцент кафедри фізичної та колоїдної хімії
Провідна установа Тернопільський державний педагогічний університет ім. Володимира Гнатюка, кафедра педмайстерності та освітніх технологій, Міністерство освіти і науки України, м. Тернопіль
Захист відбудеться 9 листопада 2000 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.452.01 в Інституті педагогіки АПН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Артема, 52д.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту педагогіки АПН України (04053, м. Київ, вул. Артема, 52д )
Автореферат розісланий 7 жовтня 2000р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М.П. Легкий
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і ступінь дослідженості проблеми. Важливим елементом усіх сучасних технологій навчання є інструмент виміру навчання і його обов'язкових результатів. В умовах сучасної школи технологічним та об'єктивним інструментом виміру неявних параметрів педагогічного процесу (рівня знань та складності завдань) вважається тест, який забезпечує мобільний, загальний та систематичний контроль за перебігом навчання взагалі та індивідуальний підхід до кожного учня зокрема.
У світовій педагогічній практиці проблема створення та застосування тестів має широке наукове обгрунтування та високий ступінь дослідженості (В.С.Аванесов, Т.Аджер, А.Анастазі, І.Є.Булах, Л.Бурлачук, Дж.Гласс, Р.Ібел, К.Інгенкамп, П.Клайн, Дж.Мак, Р.Намбельтон, М.М.Олійник, Л.Реснік, Дж.Стенлi, В.Хант та інші).
Свідченням тому, що тест – це важливий інструмент сучасної педагогіки, є створення у таких розвинених країнах, як США та Англія, державних служб тестування, що керують процесами вступу до вищих навчальних закладів, аспірантури і видають ліцензії на право практичної діяльності (наприклад, лікарям, педагогам). Враховуючи, що висока ефективність усієї системи освіти в Україні може бути забезпечена неперервністю та спадковістю всіх ступенів освіти, виникає необхідність прискореного впровадження технології тестового контролю у навчальний процес у загальноосвітній школі. Про це свідчить і поява у вітчизняній літературі тестових завдань, зокрема з хімії: для самостійних та контрольних робіт (Н.М.Буринська, Н.М.Городова, Г.О.Китайгородська); табличні тести (А.А.Берлін, Ю.Є.Новіков); для підсумкового контролю знань, умінь і навичок учнів (Т.Є.Кошель, В.У.Новицька, О.Г.Ярошенко); оперативного поточного контролю якості знань (Л.Л.Андреєва, Б.М.Єршова, Р.А.Лідін, В.І.Староста, К.Є.Староста); самоконтролю (А.Скок, Н.В.Титаренко); тематичного контролю (Н.Н.Буцька, Ф.Р.Гафурова, Р.І.Гур'янов, Н.К.Захарова, С.А.Лигін, К.Є.Староста, В.І.Староста, Н.В.Титаренко, Г.А.Урванцева).
Cьогодні викладачі та науковці проявляють свою творчість у створенні нових підручників та методик викладання шкільного курсу хімії з використанням тестових завдань (Н.М.Буринська, Л.П.Величко, В.І.Староста, О.Г.Ярошенко), у проведенні поліваріантного експрестестування (Т.Н.Курдюмова), хімічних олімпіад методом тестування (В.І.Староста), підсумкової атестації (Е.Н.Ануфрієва), при складанні тестів-лабіринтів (Д.Ф.Ніколенко), тестів інтелекту (І.С.Волощук), тестів-тренінгів (Е.Б.Федоров) та інші. Проте в школах часто використовують збірки завдань, які помилково називаються тестами, оскільки вони не відповідають науково обгрунтованим вимогам до тестів і не складають системи пов'язаних одне з одним тестових завдань.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ТЕСТІВ З ХІМІЇ ДЛЯ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок