Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> фрактальнИЙ аналіз серцевого ритму у спортсменів

фрактальнИЙ аналіз серцевого ритму у спортсменів

Назва:
фрактальнИЙ аналіз серцевого ритму у спортсменів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,53 KB
Завантажень:
331
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національний Університет
Фізичного виховання І спорту України
Земцова Вікторія Йосипівна
УДК: 796.071.5 : 612.172.2
фрактальнИЙ аналіз серцевого ритму у спортсменів
24.00.01 – Олімпійський і професійний спорт
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата наук
з фізичного виховання і спорту
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Національному університеті фізичного виховання і спорту України, Державний комітет молодіжної політики, спорту і туризму України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Апанасенко Геннадій Леонідович,
Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупіка, завідувач кафедри спортивної медицини і санологіі.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Філіппов Михайло Михайлович,
Національний медичний університет
ім. О.О.Богомольця, завідувач
кафедри фізичного виховання і здоров’я;
доктор медичних наук, професор
Соколовський Валентин Степанович,
Одеський медичний університет, завідувач кафедри спортивної медицини і валеології.
Провідна організація: Дніпропетровський державний інститут фізичної культури і спорту, кафедра фізіології, спортивної медицини і фізичної реабілітації, Державний комітет молодіжної політики, спорту і туризму України.
Захист відбудеться “21” грудня 2001 року о 15 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.829.01 Національного університету фізич-ного виховання і спорту України (03680 р. Київ-150, вул. Фізкультури, 1).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного університету фізичного виховання і спорту України (03680 р. Київ-150, вул. Фізкультури, 1).
Автореферат розісланий “20” листопада 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор наук з фізичного
виховання і спорту, професор Т.Ю.Круцевич
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми
Можливості зростання спортивних результатів пов’язані з характеристикою організму спортсмена як складного біологічного об’єкта, який входить до системи трену-вальних впливів. При цьому цілком очевидно, що успіх тренування залежить від якості управління цією системою (В.М.Платонов, 1988, 1994, 1997; М.О.Годик, 1978, 1980, 1993; В.М.Заціорський, 1978, 1979; Л.П.Матвєєв, 1999).
Спортивного успіху можна досягти тільки шляхом взаємопов’язаних зусиль трене-ра, фізіолога, психолога та лікаря. В наш час існують різноманітні підходи до медико-біологічного спостереження та тестування висококваліфікованих спортсменів. Є багато чинників, інтеграція яких визначає підготовленість спортсмена. Складність вирішення завдання повного розкриття перспектив спортсмена у конкретному виді спорту пов’язана, перш за все, з тим, що можливості спортсмена – це, в першу чергу, можливості його організму, які залежать від великої кількості чинників. Усі вони підлягають обов’яз-ковому врахуванню (Р.Є.Мотилянська, 1982; В.С.Міщенко, 1984; І.В.Аулик, 1990; М.О.Годик, 1993). Вирішити ці завдання тренеру допомагає система медико-біологічного контролю.
Фізіологічні тести, що лежать в основі медико-біологічного моніторингу, якими б сучасними вони не були, мають свої обмеження, особливо щодо прогнозів стану спортсмена. Це пов’язано з розмаїттям тестів, що застосовуються. Їх результати відрізняються не тільки в залежності від індивідуальності спортсмена, але й від безлічі інших чинників: кваліфікації, спрямованості тренувального процесу, етапу багаторічної підготовки та багатьох інших (Р.Д.Дібнер, 1982; В.Л.Карпман, 1988; В.П.Філін, 1992; М.М.Булатова, 1997; К.П.Сахновський, 1997). Саме ця обставина нерідко викликає великі труднощі як у тренера, так і у лікаря щодо інтерпретації отриманих даних з метою формулювання висновку про стан спортсмена та його перспективи.
Таким чином, пошук показників, здатних характеризувати організм спортсмена в цілому, є надзвичайно актуальним.
Підходи до вирішення цієї проблеми намічені одним з розділів математичної характеристики функціонування хаотичних процесів – методом фракталів, який дозволяє графічно та аналітично описувати складні системи, зібрані із собі подібних та більш простих (H.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: фрактальнИЙ аналіз серцевого ритму у спортсменів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок