Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ КОРЕКЦІЇ ПОРУШЕНЬ СИНТЕЗУ ОКСИДУ АЗОТУ ПРИ ЛІКУВАННІ ХВОРИХ НА СТЕНОКАРДІЮ НАПРУГИ НА ТЛІ ХРОНІЧНОГО ОБСТРУКТИВНОГО БРОНХІТУ

КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ КОРЕКЦІЇ ПОРУШЕНЬ СИНТЕЗУ ОКСИДУ АЗОТУ ПРИ ЛІКУВАННІ ХВОРИХ НА СТЕНОКАРДІЮ НАПРУГИ НА ТЛІ ХРОНІЧНОГО ОБСТРУКТИВНОГО БРОНХІТУ / сторінка 10

Назва:
КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ КОРЕКЦІЇ ПОРУШЕНЬ СИНТЕЗУ ОКСИДУ АЗОТУ ПРИ ЛІКУВАННІ ХВОРИХ НА СТЕНОКАРДІЮ НАПРУГИ НА ТЛІ ХРОНІЧНОГО ОБСТРУКТИВНОГО БРОНХІТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,33 KB
Завантажень:
231
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Якість життя поліпшувалась у хворих на стенокардію всіх ФК.
ВИСНОВКИ
1. На підставі поглибленого вивчення функції зовнішнього дихання, ендотеліальної дисфункції та клінічного перебігу захворювання у хворих на стенокардію напруги на тлі ХОБ вивчено спільний патогенетичний механізм вазо- і бронходилатації – зниження синтезу NO, і запропоновано способи підвищення толерантності до фізичного навантаження і поліпшення якості життя пацієнтів, що ґрунтуються на корекції його порушення.
2. Наявність супутнього ХОБ збільшує дефіцит синтезу ендогенного NO, що погіршує перебіг стенокардії напруги і зменшує толерантність хворих до фізичного навантаження. При цьому в умовах стенокардії напруги на тлі ХОБ бронхіальна обструкція має місце на рівні не тільки дрібних, але й крупних бронхів. Підвищення опору крупних бронхів (зменшення МОШ25%) позитивно корелює (r=+0,358) зі зменшенням синтезу NO.
3. L-аргінін, що є субстратом синтезу NO, демонструє здатність поліпшувати функцію зовнішнього дихання за рахунок дилатації великих і дрібних бронхів, що корелює з позитивним впливом препарату на ендотеліальну дисфункцію, толерантність до фізичного навантаження і клінічний перебіг захворювання у хворих на стенокардію напруги на тлі ХОБ.
4. У хворих на стенокардію напруги на тлі ХОБ комбінований (пероральний та інгаляційний) курсовий прийом ізосорбіду динітрату є більш ефективним, ніж прийом тієї ж дози лише перорально, оскільки комбіноване введення препарату здатне зменшити рівень бронхіальної обструкції. Внаслідок цього при комбінованому введенні ізосорбіду динітрату більш значно, ніж при пероральному прийомі, зростає толерантність до фізичного навантаження, оптимізується клінічний перебіг захворювання та покращується якість життя хворих.
5. Різні форми введення донатора синтезу NO нітрогліцерину в ГЛТ виявили неоднакову ефективність при стенокардії напруги на тлі ХОБ. Сублінгваль-не введення (таблеток або спрею) виявилось неспроможним покращити функцію зовнішнього дихання, тимчасом як інгаляційне введення нітроглі-церину зменшувало бронхіальну обструкцію (в тому числі внаслідок дії на рівні крупних бронхів) і покращувало функціональний стан хворих.
6. У хворих на стенокардію напруги на тлі ХОБ курсовий прийом ?-адреноблокатора небівололу, що стимулює ендогенний синтез NO ендотелієм, не впливає на резистивність дрібних бронхів, а у пацієнтів ІІ ФК зменшує опір крупних бронхів. Небіволол не погіршує функцію зовнішнього дихання, коригує ендотеліальну дисфункцію і поліпшує якість життя пацієнтів.
ПРАКТИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
1. Хворим на стенокардію напруги з супутнім ХОБ при загостренні ХОБ доцільно призначати курсовий комбінований (пероральний та інгаляційний) прийом ізосорбіду динітрату в сумарній дозі 60 мг на добу (40 мг перорально, 20 мг інгаляційно).
2. Для збільшення ефективності терапії стенокардії напруги з супутнім ХОБ слід додатково до традиційної терапії призначати модулятор синтезу NO L-аргінін у вигляді цитрату аргініну у добовій дозі 5 г на курс протягом 5 діб 3-4 рази на рік.
3. Для постійної терапії пацієнтів зі стенокардією напруги з супутнім ХОБ доцільно і безпечно призначати небіволол у добовій дозі 5 мг.
СПИСОК ОПУБЛІКОВАНИХ ПРАЦЬ ЗА ТЕМОЮ ДИСЕРТАЦІЇ
1.
Тюрина С. Н. Влияние оксида азота на особенности клинико-функционального статуса больных стенокардией напряжения в сочетании с хроническим обструктивным бронхитом // Український медичний альманах. – 2001. – № 4. – С. 165-169.
2.
Тюрина С. Н. Влияние цитрата аргинина на бронхиальную проходимость и функцию эндотелия у больных стенокардией напряжения с со-путствующим хроническим обструктивным бронхитом // Український кардіологічний журнал. – 2002. – № 6. – С. 45-48.
3.
Тюрина С. Н. Особенности влияния разных форм изосорбида динитрата на течение стенокардии напряжения с сопутствующим хроническим обструктивным бронхитом // Український медичний альманах. – 2002. – № 4. – С. 105-109.
4.
Коломиец В. В., Тюрина С. Н. Влияние различных форм нитроглицерина на бронхиальную проходимость // Вісник проблем біології і медицини.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ КОРЕКЦІЇ ПОРУШЕНЬ СИНТЕЗУ ОКСИДУ АЗОТУ ПРИ ЛІКУВАННІ ХВОРИХ НА СТЕНОКАРДІЮ НАПРУГИ НА ТЛІ ХРОНІЧНОГО ОБСТРУКТИВНОГО БРОНХІТУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок