Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ КОРЕКЦІЇ ПОРУШЕНЬ СИНТЕЗУ ОКСИДУ АЗОТУ ПРИ ЛІКУВАННІ ХВОРИХ НА СТЕНОКАРДІЮ НАПРУГИ НА ТЛІ ХРОНІЧНОГО ОБСТРУКТИВНОГО БРОНХІТУ

КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ КОРЕКЦІЇ ПОРУШЕНЬ СИНТЕЗУ ОКСИДУ АЗОТУ ПРИ ЛІКУВАННІ ХВОРИХ НА СТЕНОКАРДІЮ НАПРУГИ НА ТЛІ ХРОНІЧНОГО ОБСТРУКТИВНОГО БРОНХІТУ / сторінка 4

Назва:
КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ КОРЕКЦІЇ ПОРУШЕНЬ СИНТЕЗУ ОКСИДУ АЗОТУ ПРИ ЛІКУВАННІ ХВОРИХ НА СТЕНОКАРДІЮ НАПРУГИ НА ТЛІ ХРОНІЧНОГО ОБСТРУКТИВНОГО БРОНХІТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,33 KB
Завантажень:
231
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
У 11 хворих була діагностована стенокардія напруги IІ функціонального класу (ФК), у 67 – ІІІ ФК, у 34 – ІV ФК (середній ФК склав 3,210,06 ум. од.) Як супутня патологія у всіх хворих мав місце ХОБ: у 22 пацієнтів – легкого перебігу, у 73 – перебігу середньої важкості, у 17 – важкого перебігу. Крім того, обстежено 40 хворих на стенокардію напруги без супутньої патології, які склали групу порівняння, що була співставною за віком, статтю і ФК стенокардії напруги з основною групою.
Визначення NOX здійснювали за допомогою реактиву Гріса спектрофо-тометричним методом на апараті “СФ-4А”. Для оцінки вираженості ендотеліальної дисфункції кровоносних судин проводили ультразвукове дослідження в режимі двомірного сканування плечової артерії (ПА) на тлі проби з РГ за допомогою сонографічної системи “Aloka SSD 870” з фазованим датчиком з частотою 7 МГц. ВЕМ проводили на апараті “Simens EM 840” у вертикальному положенні пацієнта. Функцію зовнішнього дихання вивчали на комп'ютерному спірографі і пневмотахографі “Сфера 4.0.”, за допомогою якого реєстрували життєву ємність легень (ЖЄЛ) і форсовану ЖЄЛ (ФЖЄЛ). За спірограмою розраховували об'єм форсованого видиху за першу секунду (ОФВ1), індекс Тіфно (співвідношення ОФВ1/ЖЄЛ), а також максимальні об'ємні швидкості в момент видиху 25% ФЖЄЛ (МОШ25%), 50% ФЖЄЛ (МОШ50%), 75% ФЖЄЛ (МОШ75%). Для дослідження якості життя па-цієнтів використовували адаптований до умов дослідження спеціалізований опитувальник хворих на стабільну стенокардію SAQ (Seattle Angina Questionnaire). Крім того, вели щоденний облік кількості ангінозних нападів і споживаних таблеток нітрогліцерину.
Лікування хворих проводили препаратами ізосорбіду динітрату (“Карді-кет-ретард” та “Ізокет” фірми “Schwarzpharma”, Німеччина), небівололом (“Небілет” фірми “Berlin-Chemie (Menarini Group)”, Німеччина) і цитраргініном (фірми “Лабораторія Лафаль”, Франція), який в печінці перетворюється на L-аргінін. Призначення ізосорбіду динітрату здійснювали перорально та інгаляційно. В ГЛТ використовували нітрогліцерин (таблетована форма “Нітрогліцерин-Нікомед” фірми “Nycomed Danmark”, Данія; розчин для ін'єкцій фірми “Борщаговський ХФЗ”, Україна; “Нітромінт” фірми “Egis”, Угорщина).
ГЛТ проводили ранком натщесерце. Після оцінки вихідного стану здійснювали ГЛТ з різними формами нітрогліцерину. В перший день пацієнтам сублінгвально вводили таблетований нітрогліцерин (500 мкг). Через добу сублінгвально вводили спрей нітрогліцерину (400 мкг). Ще через добу інгаляційно вводили розчин нітрогліцерину (1 мл 0,1%-го розчину препарату, розведеного в 9 мл дистильованої води).
L-аргінін у вигляді 10 мл розчину цитраргініну, який містить, крім нейтра-льного цитрату аргініну в кількості 1,0 г, також по 0,5 г бетаїну і гідрохлориду бетаїну, призначали усередину по 10 мл 5 разів на день. Перед прийомом вміст кожної ампули розчиняли в 100 мл води. До і після 5-денного курсу оцінювали функцію зовнішнього дихання, проводили ВЕМ, вивчали NOX.
На тлі курсового прийому ізосорбіду динітрату і небівололу реєстрували динаміку функції зовнішнього дихання, дилатації ПА на тлі РГ, ВЕМ, показників NOX, параметрів якості життя, кількості ангінозних приступів і прийнятих таблеток нітрогліцерину протягом доби. Ізосорбіду динітрат обстежувані приймали протягом 7 днів у дозі 60 мг на добу. При цьому частина хворих усю добову дозу препарату приймала перорально. Іншій частині пацієнтів ту ж дозу ізосорбіду динітрату призначали як перорально (40 мг), так й інгаляційно (20 мг). Небіволол хворі приймали в дозі 5 мг на добу, усередину, протягом 14 днів.
Інгаляційне введення препаратів здійснювали за допомогою ультразвукового інгалятора “УИИП-1”.
Отримані результати оброблені статистично з використанням кореляційного аналізу, що проводився на персональному комп'ютері з застосуванням стандартних пакетів програми “Biostatistics 4.05” (McGraw Hill, США).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ КОРЕКЦІЇ ПОРУШЕНЬ СИНТЕЗУ ОКСИДУ АЗОТУ ПРИ ЛІКУВАННІ ХВОРИХ НА СТЕНОКАРДІЮ НАПРУГИ НА ТЛІ ХРОНІЧНОГО ОБСТРУКТИВНОГО БРОНХІТУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок