Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Внесок М.М. Аркаса у розвиток суспільно-політичної думки України

Внесок М.М. Аркаса у розвиток суспільно-політичної думки України

Назва:
Внесок М.М. Аркаса у розвиток суспільно-політичної думки України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,92 KB
Завантажень:
313
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Миколаївський державний гуманітарний університет імені Петра Могил
и


Миколаївський державний гуманітарний університет імені Петра Могили
Андріяш Вікторія Іванівна
УДК 32 (091) (477)
Внесок М.М. Аркаса у розвиток суспільно-політичної думки України
Спеціальність 23.00.01-
теорія та історія політичної науки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступення
кандидата політичних наук
Миколаїв-2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Миколаївському державному гуманітарному університеті імені Петра Могили Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, профессор Багмет Михайло Олександрович, декан факультету політичних наук Миколаївського державного гуманітарного університету імені Петра Могили
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, профессор Шкварець Валентин Павлович, Миколаївський науково-навчальний інститут Одеського національного університету імені І.І. Мечникова;
доктор політичних наук, доцент Салтовський Олександр Іванович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Провідна установа: Інститут політичних і етнонаціональних досліджень НАН України, відділ теоретичних та прикладних проблем політології
Захист відбудеться 11.06.2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 38.053.01 в Миколаївському державному гуманітарному університеті імені Петра Могили за адресою: 54003, м. Миколаїв, вул 68 Десантників, 10.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Миколаївського державного гуманітарного університету імені Петра Могили (54003 м. Миколаїв, вул 68 Десантників, 10)
Автореферат розіслано 10.05.2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат політичних наук М.С. Іванов.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження У період державного будівництва і національного відродження України зростає інтерес до історії політики, культури, до діяльності політичних та державних діячів, духовних витоків українського народу, тих складових, без яких процес утворення повноцінного незалежного, демократичного суспільства є просто неможливим. Актуальності набуває необхідність усвідомлення тієї вагомої ролі національної суспільно-політичної думки та її провідних митців, що в усьому багатстві та багатогранності завжди була і залишається важливим засобом державотворення, фундаментом політичного, соціально-економічного і духовного зростання суспільства та особистості.
Значну роль у процесі розбудови молодої Української держави відіграє як використання практичного досвіду державного будівництва, так і самі державницькі та громадсько-політичні ідеї на різних історичних етапах розвитку України.
Характерною рисою сучасного розвитку української державності є той факт, що з часом історія виправляє помилки, повертає із забуття визначні постаті, дає змогу ознайомитися з їх творчими наробками та розкрити їхню суть і значення. За роки незалежної України вже повернуто багато імен – відомих і маловідомих, колись знеславлених і забутих, представників різних національностей. Свого часу вони самовіддано утверджували й розвивали суспільно-політичну думку в Україні, були будителями, провідниками й оборонцями української духовності.
Особливе місце у формуванні громадсько-політичних ідей посідає діяльність, творча спадщина видатного українського вченого, громадського та культурного діяча Миколи Миколайовича Аркаса, 150-річчя від дня народження якого широко відзначила нещодавно українська громадськість.
Упродовж останнього десятиліття в середовищі української науки підвищився інтерес до доробку М.М. Аркаса. Особливо це було помітним напередодні та під час відзначення 150-річчя від дня народження, коли період з 7 січня 2002 по 7 січня 2003 року було проголошено розпорядженням Миколаївської облдержадміністрації “Аркасівським роком на Миколаївщині”.
Проте громадська та просвітницька діяльність М.М. Аркаса на ниві державного та національно-культурного відродження, наукові праці, епістолярна спадщина у політологічному аспекті недостатньо досліджені.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: Внесок М.М. Аркаса у розвиток суспільно-політичної думки України

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок