Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Метод комплексної оцінки і прогнозування потужності викидів оксиду азоту із газотурбінних установок та зниження техногенного забруднення атмосфери.

Загрузка...

Метод комплексної оцінки і прогнозування потужності викидів оксиду азоту із газотурбінних установок та зниження техногенного забруднення атмосфери.

Назва:
Метод комплексної оцінки і прогнозування потужності викидів оксиду азоту із газотурбінних установок та зниження техногенного забруднення атмосфери.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,70 KB
Завантажень:
59
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Міністерство освіти і науки України
Національний технічний університет України “КПІ”
На правах рукопису
УДК: 504.054:622.691.4:621.51
Левченко Олександр Вікторович
Метод комплексної оцінки і прогнозування потужності викидів оксиду азоту із газотурбінних установок та зниження техногенного забруднення атмосфери.
21.06.01 – Техногенна безпека держави
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Івано–Франківському державному технічному університеті нафти і газу, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник – кандидат технічних наук, доцент Школьний Микола Петрович, доцент Івано–Франківського державного технічного університету нафти і газу, Міністерство освіти і науки України, м.Івано–Франківськ
Офіційні опоненти: – доктор технічних наук, професор, академік УНГА Гінзбург Михайло Давидович, завідувач відділу НДПІАСУтрансгаз ДК "Укртрансгаз" НАК "Нафтогаз України"–
доктор технічних наук, професор Запорожець Олександр Іванович, професор кафедри охорони праці Національного авіаційного університету, Міністерство освіти і науки України.
Провідна установа – Національний університет "Львівська політехніка", кафедра техногенно–екологічної безпеки, Міністерство освіти і науки України, м. Львів
Захист відбудеться “10” грудня 2001р. о 1430 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.002.05 у Національному технічному університеті України “КПІ” (03056, Київ –56, пр. Перемоги, 37).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного технічного університету України “КПІ” (м.Київ пр. Перемоги, 37).
Автореферат розісланий “ 10 ” листопада 2001 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 26.002.05, кандидат
технічних наук Круглицька В.Я.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Для більшості держав електростанції, металургійна промисловість та підприємства транспорту газу є джерелами викиду оксидів азоту в атмосферу. Більше 95 % від загальної кількості викидів оксидів азоту поступає в атмосферу з продуктами спалення рідкого та газоподібного палива (Сигал И.Я., 1988р). Оксиди азоту є токсичними речовинами, які негативно впливають на екологічний стан навколишнього середовища України і є причиною виникнення таких явищ як кислотні дощі та смог, зниження врожайності, поширення захворювань дихальних шляхів, руйнування озонового шару (Гудериан Р., 1979, Даценко И.И., 1981, Уорк К., 1980).
Територією України перекачується значний об'єм природного газу, що пов'язано з її географічним положенням. Так по території України за 1999 рік транспортувалось близько 155 млрд. м3 природного газу. На більшості компресорних станцій на території України силовими агрегатами є газотурбінні двигуни, для яких основним паливом є природний газ, що транспортується по трубопроводах. Силові агрегати є джерелом забруднення атмосфери оксидами азоту. Серед всіх токсичних речовин, що утворюються в процесі спалення газоповітряної суміші в газотурбінних двигунах, саме вміст оксидів азоту визначає токсичність вихлопного газу на 90 –95% (Сигал И.Я., Гуревич Н.А., Домбровская Э.П. 1980р). За 1999 рік газотурбінні установки викинули в атмосферу біля 36,7 тис. т. оксидів азоту. Актуальність дослідження процесів утворення оксидів азоту в газотурбінних установках при транспортуванні газу обумовлюється тим, що близько 70 % від загального об'єму природного газу, що проходить територією України, є транзитний газ, при перекачуванні якого викинуто в атмосферу 25,7 тис. т. оксидів азоту.
На сьогоднішній день немає науково обґрунтованої методики кількісної оцінки викидів оксидів азоту в залежності від об'єму транспортування природного газу, режиму роботи газоперекачувального агрегату як на стадії проектування, так і в процесі експлуатації. До цього часу не розроблено ефективний метод зниження концентрації оксидів азоту у вихлопних газах газотурбінних установок (Глезер Б.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Метод комплексної оцінки і прогнозування потужності викидів оксиду азоту із газотурбінних установок та зниження техногенного забруднення атмосфери.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок