Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування світорозуміння у дітей шестирічного віку засобами ігрової діяльності

Формування світорозуміння у дітей шестирічного віку засобами ігрової діяльності

Назва:
Формування світорозуміння у дітей шестирічного віку засобами ігрової діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,48 KB
Завантажень:
321
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХЕРСОНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Сокуренко Олена Олексіївна
УДК 37.032+373.31+371.382+140.8
Формування світорозуміння у дітей шестирічного віку засобами ігрової діяльності
13.00.07 – теорія та методика виховання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Херсон – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Миколаївському державному університеті імені В.О.Сухомлинського Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат педагогічних наук, професор
Якименко Світлана Іванівна,
Миколаївський державний університет імені В.О.Сухомлинського, завідувач кафедри педагогіки початкового навчання Інституту педагогічної освіти.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Сущенко Андрій Віталійович, Гуманітарний університет ”Запорізький інститут державного і муніципального управління”, завідувач кафедри управління навчальними закладами і педагогіки вищої школи;
кандидат педагогічних наук, професор
Поніманська Тамара Іллівна,
Рівненський державний гуманітарний
університет, проректор з наукової
роботи, завідувач кафедри педагогіки і
психології (дошкільної).
Захист відбудеться ”14” червня 2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 67.053.01 у Херсонському державному університеті за адресою: 73003, м.Херсон, вул. 40 років Жовтня, 27, зал засідань (ауд. № 256).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Херсонського державного університету за адресою: 73003, м.Херсон, вул. 40 років Жовтня, 27.
Автореферат розісланий ”10” травня 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради М.В.Бухтій


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження зумовлюється концептуальними положеннями та державними вимогами реформування освіти в Україні, спрямованими на становлення особистості учня, розвиток його здібностей і обдарувань, наукового світогляду, про що зазначається в Національній доктрині розвитку освіти, законах України „Про освіту”, „Про загальну середню освіту”, „Про дошкільну освіту”, Концепції загальної середньої освіти (12-річна школа), Державному стандарті початкової загальної освіти, Базовому компоненті дошкільної освіти в Україні. Сучасна школа повинна формувати в підростаючого покоління наукову картину світу, розуміння місця людини в ній, ставлення до навколишньої дійсності та до самої себе, науковий світогляд. Постійно зростаючі вимоги до змісту й організації навчання та виховання потребують нових, більш ефективних підходів до формування особистості школярів.
Підвищення ефективності навчально-виховного процесу на засадах гуманістичної педагогіки набуває особливого значення для початкової школи, де закладаються основи світогляду дитини. Серед сучасних досліджень, присвячених різним аспектам гуманізації освіти, слід виділити наукові розробки Г.Балла, Є.Барбіної, І.Беха, С.Гончаренка, І.Зязюна, Г.Пустовіта, В.Сухомлинського, А.Сущенка та ін.
Проблема формування світогляду особистості вивчалася в різних напрямах: філософському (Р.Арцишевський, В.Буянов, В.Іванов, С.Кримський, В.Табачковський, О.Тонкіх, В.Шинкарук, К.Шуртаков, В.Щербінін та ін.), психологічному (Л.Божович, Л.Виготський, Д.Ельконін, М.Лісіна, Н.Менчинська, Т.Мухіна, Н.Непомняща та ін.), культурологічному (А.Азархін, Н.Барг, Л.Швейцер та ін.), педагогічному (Г.Ващенко, С.Гончаренко, В.Ільченко, Е.Моносзон, В.Сухомлинський, К.Ушинський та ін.).
Шляхи, форми, методи виховання світогляду в учнівської молоді висвітлено в працях О.Артюхової, І.Бургун, А.Васильєвої, З.Воїнкової, В.Демиденко, Є.Дурманенко, Г.Кондратенко, Л.Корміної, І.Метлика, Е.Моносзона, Л.Потапюк, М.Ратко, Р.Рогової, Ю.Руденка, О.Шаповал та ін. Незважаючи на багатоплановість досліджень проблеми формування світогляду в учнів основної та старшої школи, недостатньо уваги приділено з’ясуванню форм і методів формування основ світогляду в дітей молодшого шкільного віку.
Окремі аспекти розвитку світорозуміння дитиною навколишньої дійсності розглядалися вітчизняними й російськими педагогами та психологами (І.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Формування світорозуміння у дітей шестирічного віку засобами ігрової діяльності

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок