Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗМІСТ І МЕТОДИ НАВЧАННЯ ІСТОРІЇ У ШКОЛАХ ЙОРДАНІЇ

Загрузка...

ЗМІСТ І МЕТОДИ НАВЧАННЯ ІСТОРІЇ У ШКОЛАХ ЙОРДАНІЇ

Назва:
ЗМІСТ І МЕТОДИ НАВЧАННЯ ІСТОРІЇ У ШКОЛАХ ЙОРДАНІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,15 KB
Завантажень:
90
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Саад Халаф Сулейман Альхунетті
УДК 372.894+569.49+043.5
ЗМІСТ І МЕТОДИ НАВЧАННЯ ІСТОРІЇ
У ШКОЛАХ ЙОРДАНІЇ
13.00.01 - загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидат педагогічних наук
Київ -2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному університеті ім. І.І.Мечникова.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент Якубовська Олександра Миколаївна, Одеський національний університет ім. І.І.Мечникова, доцент кафедри, м. Одеса
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор Карабанов Михайло Михайлович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедрою української історії та етнополітики, м. Київ
Коваленко Євгенія Іванівна, Ніжинський державний педагогічний університет імені Миколи Гоголя, професор кафедри педагогіки, м. Ніжин.
Провідна установа: Чернігівський державний педагогічний університет ім. Т.Г.Шевченка МОН України, кафедра педагогіки, м. Чернігів.
Захист відбудеться “17” грудня 2004 р. о 17.00. годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.001.16 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська ,64, кім. 314.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 58, кім.10.
Автореферат розісланий “ ” листопада “ 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.О.Безносюк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. У сучасному світі встановлюються приорітети світової динаміки: розвиваються демократичні процеси, ринкові відносини, зростає авторитет особистості, її культури, толерантності. Кардинальні соціально-економічні реформи впливають на освітню політику, що передбачає модернізацію змісту освіти, оновлення методів його реалізації. Одним з головних завдань сучасної системи освіти є створення умов для розвитку і самовиявлення кожної особистості, формування покоління, здатного до активної творчої діяльності і розвитку цінностей громадянського суспільства.
Відображаючи генеральну світову тенденцію розвитку освітніх систем, освіта у будь-якій країні світу повинна стати гуманістично спрямованою, демократичною, коли людина перестає бути лише об’єктом педагогічного впливу, а стає вільним і рівноправним суб’єктом навчального процесу. Приорітетами шкільної роботи становляться принципи особистісно-орієнтованої освіти і навчання, за яких забезпечуються умови для самореалізації учня як індивідуальності, творчої особистості. Стереотипи, що мають місце в шкільній практиці, зокрема навчання за логікою навчального предмету, засвоєння суми знань і умінь не відповідає сьогоднішнім умовам. У ситуації конкурентоздатності і затребуваності кадрів різних галузей знання якісна освіта необхідна в будь-якій сфері діяльності, в тому числі і шкільній практиці. Основною ознакою такої освіти є здатність особистості орієнтуватися в житті, і гідно, професійно грамотно діяти у сучасній соціокультурній ситуації.
У зв’язку із змінами, які проходять у суспільстві, особливо актуальним постає питання переорієнтації шкільної освіти з предметної на особистісно-орієнтовану. Проблема полягає в тому, щоб придати шкільній освіті і навчанню “людський вимір”, перетворити їх в процеси цілісної освіти особистості; створити освітнє середовище, яке забезпечувало б перетворення кожного шкільного предмету із джерела знань в засіб формування творчої особистості школяра.
Сьогодні педагогів усіх країн хвилює питання: як в освітній системі різних типів шкіл забезпечити умови для саморозвитку, самореалізації духовних, моральних і інтелектуальних сил учнів, як підвищити розвиваючий і виховний потенціали шкільних дисциплін.
Важливе місце у змісті шкільної освіти займає історична освіта. Історія є галуззю наукового знання, що відображає сутність діяльності людства. Вивчення історії у школі дозволяє дітям познайомитись з соціальним досвідом у всіх сферах життя і дає необхідну інформацію, яка формує уявлення про розвиток людства в соціальній, економічній, політичній, релігійній та інших сферах.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ЗМІСТ І МЕТОДИ НАВЧАННЯ ІСТОРІЇ У ШКОЛАХ ЙОРДАНІЇ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок