Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИКО-ПОЛЬОВИЙ ОПИС ПРОЦЕСІВ ДВОЧАСТИНКОВОГО ФОТО- ТА ЕЛЕКТРОРОЗЩЕПЛЕННЯ ЯДРА 4Не ДО ПОРОГА УТВОРЕННЯ МЕЗОНІВ

Загрузка...

ТЕОРЕТИКО-ПОЛЬОВИЙ ОПИС ПРОЦЕСІВ ДВОЧАСТИНКОВОГО ФОТО- ТА ЕЛЕКТРОРОЗЩЕПЛЕННЯ ЯДРА 4Не ДО ПОРОГА УТВОРЕННЯ МЕЗОНІВ

Назва:
ТЕОРЕТИКО-ПОЛЬОВИЙ ОПИС ПРОЦЕСІВ ДВОЧАСТИНКОВОГО ФОТО- ТА ЕЛЕКТРОРОЗЩЕПЛЕННЯ ЯДРА 4Не ДО ПОРОГА УТВОРЕННЯ МЕЗОНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,45 KB
Завантажень:
84
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. КАРАЗІНА
УДК 539.172.3
КАСАТКІН Юрій Олександрович
ТЕОРЕТИКО-ПОЛЬОВИЙ ОПИС ПРОЦЕСІВ ДВОЧАСТИНКОВОГО ФОТО- ТА ЕЛЕКТРОРОЗЩЕПЛЕННЯ ЯДРА 4Не ДО ПОРОГА УТВОРЕННЯ МЕЗОНІВ
Спеціальність 01.04.16 - фізика ядра, елементарних частинок і високих енергій
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2002
Дисертація є рукописом
Робота виконана в Інституті теоретичної фізики Національного наукового центру “Харківський фізико-технічний Інститут”,
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор,
Інопін Євген Васильович,
провідний науковий співробітник Інституту теоретичної фізики ННЦ “Харківський фізико-технічний інститут”
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Сознік Олександр Петрович,
Академія пожежної безпеки України,
професор кафедри фундаментальних дисциплін;
доктор фізико-математичних наук, професор,
Трубніков Сергій Вікторович,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна,
професор кафедри теоретичної ядерної фізики.
Провідна організація: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, кафедра квантової теорії поля, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться “_04_” __жовтня_2002 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.051.12 в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61108, м. Харків, пр-т Курчатова 31, читальний зал бібліотеки №5.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розіслано “_16_” __липня__2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Письменецький С.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. З введенням в дію потужних прискорювачів заряджених частинок з метою вивчення субатомної структури матерії виникла пряма необхідність коректного опису здобутої інформації з ядерних реакцій. Особливе значення належить ядерним реакціям, у яких як пробники застосовуються електромагнітні зонди – фотони та електрони. Це пояснюється низкою об'єктивних причин, по-перше, стабільністю фотона та електрона відносно розпаду, по-друге, добре відомою природою електромагнітної взаємодії – мализною константи взаємодії, що дає змогу надійно відокремити один порядок теорії збурення від іншого, по-третє, збурення, внесене в сильнозв'язану ядерну систему цими частинками, є мінімальним, тому що не стосується сильної взаємодії. Простота і привабливість малонуклонних ядер, як об'єктів експериментальних досліджень, так і місця перевірки різних теоретичних концепцій сучасної ядерної науки, пояснюється низкою об'єктивних причин. Розсіювання електронів на малонуклонних системах є надійним джерелом інформації щодо електромагнітної структури атомних ядер; дає можливість отримувати інформацію щодо імпульсних розподілів нуклонів і кластерів, різноманітних властивостей нуклон-нуклонної взаємодії, ролі релятивістських ефектів та ненуклонних ступенів свободи. Надії теоретиків пов'язані з тим, що, зрозумівши структуру малонуклонних ядерних систем, де нуклон-нуклонні сили подані в “чистому” вигляді, буде знайдено ключ до розуміння будови важких ядер.
З першого погляду здається, що такі обставини подають надію без особливих труднощів застосувати, весь багатий арсенал технічних засобів з квантової електродинаміки для опису фото- та електроядерних реакцій. Однак, ситуація, яка виникла в теорії електроядерних реакцій, виявилась значно складнішою, ніж в квантовій електродинаміці, де у взаємодіях беруть участь безструктурні точкові частинки ? електрони і мюони. За нашого часу відсутня послідовна теорія, яка давала б змогу коректно описувати взаємодію електромагнітного поля зі зв'язаними системами, залишаючись в рамках вимог фундаментальних принципів квантової теорії поля – коваріантності та градієнтної інваріантності. Це пов'язано передусім, з усіма труднощами, притаманними побудові теорії сильновзаємодіючих частинок.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ТЕОРЕТИКО-ПОЛЬОВИЙ ОПИС ПРОЦЕСІВ ДВОЧАСТИНКОВОГО ФОТО- ТА ЕЛЕКТРОРОЗЩЕПЛЕННЯ ЯДРА 4Не ДО ПОРОГА УТВОРЕННЯ МЕЗОНІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок