Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> націоналізм та шовінізм у міжнародних відносинах

Загрузка...

націоналізм та шовінізм у міжнародних відносинах

Назва:
націоналізм та шовінізм у міжнародних відносинах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,02 KB
Завантажень:
487
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Львівський національний університет імені Івана Франка
Кузик Петро Степанович
УДК: 323.13’14:327
націоналізм та шовінізм у міжнародних відносинах
23.00.04 – політичні проблеми міжнародних систем
та глобального розвитку
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Львів – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі міжнародних відносин і дипломатичної служби Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат географічних наук, доцент
Трохимчук Степан Васильович
Львівський національний університет імені Івана Франка, доцент кафедри країнознавства і міжнародного туризму
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
Обушний Микола Іванович
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
професор кафедри політології
кандидат політичних наук, доцент
Вдовичин Ігор Ярославович
Львівська комерційна академія,
доцент кафедри історії та політології
Провідна установа: Національний інститут стратегічних досліджень,
м. Київ
Захист відбудеться “ 20 ” травня 2004 р. о 15:30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.11 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000 м. Львів, вул. Університетська, 1, ауд. 301.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5)
Автореферат розіслано “ 16 ” квітня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Присяжнюк Ю. І.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Якісна відмінність націо-нальних ідеологій та рухів, які прямо чи опосередковано впливають на поведінку націй і окремих держав на світовій арені, виразно простежується у сфері міжнародних відносин. Досягнення й утвердження самобутності та єдності певної національної спільноти, що здійснюється не на шкоду іншим спільнотам, етнічним групам, національним меншинам або ж міжнародній безпеці, різко контрастує з недружньою або агресивною активністю, спрямованою проти інших націй, держав чи окремих груп та індивідів, тобто такою, що дуже часто спричиняє міжнародну напру-женість та конфлікти. Ця відмінність, що є зумовленою антагоністичними ідеологічними імперативами, вимагає чіткого розрізнення на толе-рантний, демократичний націоналізм і агресивний, завойовницький шовінізм.
Диференціація різних за своєю природою національних ідеологій та рухів необхідна не лише для науково-теоретичних потреб (а саме, для досягнення недвозначності та ефективності у вивченні багатьох політичних проблем міжнародних систем), а й із суто практичних міркувань. Застосування такої класифікації націоналізму для дослідження його впливу на міжнародні відносини – це, передовсім, необхідна умова для адекватного сприйняття багатьох міжнародно-політичних процесів та явищ. Без такого розуміння міжнародної дійсності реагування на цілу низку фундаментальних загроз глобальній безпеці мало б хибний або, принаймні, безсистемний характер. На локальному і регіональному рівнях такий підхід значно спростив би прогнозування результатів співробітництва та інтеграційних процесів, став би важливим чинником формування зовнішньополітичної і військової стратегії, векторів міжнародних економічних та культурних зв’язків.
Незважаючи на деяке зростання інтересу політичної науки до проблем націоналізму в контексті його впливу на міжнародні відносини починаючи з поч. 1990-х рр., ці проблеми залишаються маловивченими. Як у вітчизняних, так і закордонних політологічних студіях міжнародних відносин, загалом, відчувається недооцінка важливості націоналізму як ідеології та суспільного феномена. Проблемі ж концептуальної диференціації різних типів ідеології та проявів націоналізму, що дало б змогу встановити відмінний вплив націоналізму та шовінізму на міжнародні відносини, уникнути багатьох теоретичних і емпіричних помилок, не присвячено жодної ґрунтовної праці у цій галузі досліджень.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: націоналізм та шовінізм у міжнародних відносинах

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок