Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЗАЄМОДІЯ СЛОВОТВОРЧИХ ЗАСОБІВ ІЗ СЕМАНТИКО-СИНТАКСИЧНОЮ ФУНКЦІЄЮ СУБ’ЄКТА

Загрузка...

ВЗАЄМОДІЯ СЛОВОТВОРЧИХ ЗАСОБІВ ІЗ СЕМАНТИКО-СИНТАКСИЧНОЮ ФУНКЦІЄЮ СУБ’ЄКТА

Назва:
ВЗАЄМОДІЯ СЛОВОТВОРЧИХ ЗАСОБІВ ІЗ СЕМАНТИКО-СИНТАКСИЧНОЮ ФУНКЦІЄЮ СУБ’ЄКТА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,32 KB
Завантажень:
412
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ВОЛОДИМИ
РА ВИННИЧЕНКА


КІРОВОГРАДСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ВОЛОДИМИРА ВИННИЧЕНКА
Рембецька Ольга Віталіївна
УДК 811.161.2’81’ 373.611
ВЗАЄМОДІЯ СЛОВОТВОРЧИХ ЗАСОБІВ ІЗ СЕМАНТИКО-СИНТАКСИЧНОЮ ФУНКЦІЄЮ СУБ’ЄКТА
Спеціальність 10.02.01 – українська мова
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Кіровоград – 2004
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі української мови та соціолінгвістики Херсонського державного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор
Городенська Катерина Григорівна,
Інститут української мови НАН України,
провідний науковий співробітник.
Офіційні опоненти доктор філологічних наук, професор
Ожоган Василь Михайлович,
Кіровоградський державний педагогічний університет
імені Володимира Винниченка,
проректор з науково-педагогічної роботи;
кандидат філологічних наук, доцент
Юносова Валентина Олександрівна,
Бердянський державний педагогічний університет,
декан філологічного факультету.
Провідна установа Національний педагогічний університет
ім. М.П.Драгоманова, кафедра української мови,
Міністерство освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться “24” червня 2004 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 23.053.01 у Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка за адресою: 25006, м. Кіровоград, вул. Шевченка,1, зал засідань.
Із дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка (25006, м. Кіровоград, вул. Шевченка,1).
Автореферат розіслано “22” травня 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Кухар О.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. В українській дериватології помітно активізувався функціональний підхід до вивчення похідних одиниць. Він посприяв увиразненню зв’язків між словотворчими афіксами, виявленню меж їхнього функціонального зближення, проте не вичерпав до кінця проблему взаємодії словотворчих засобів, яку пов’язують здебільшого із словотвірною синонімією або словотвірною варіантністю.
Словотвірна синонімія в дослідженнях українських лінгвістів поставала в різних аспектах: у суто теоретичному як явище словотворення, тип відношень і між словотворчими афіксами, і між спільнокореневими дериватами (І.І.Ковалик, В.В.Ґрещук, К.Г.Городенська, Т.А.Івасишина), у зіставному, словотвірно-лексикологічному, що встановлює співвідношення словотвірної і лексичної синонімії (І.І.Ковалик, Л.О.Родніна, В.В.Ґрещук), у функціонально-синтаксичному, який уможливив об’єднання словотворчих суфіксів та префіксів на спільній семантичній основі у функціонально-семантичні поля (О.К.Безпояско, К.Г.Городенська), у прикладному, що передбачає визначення словотвірних синонімів з-поміж дериватів певної частиномовної належності (В.В.Ґрещук, Т.П.Вільчинська, І.Т.Вербовська) та ін.
Помітною є спроба протиставити словотвірну синонімію іншому явищу словотвірній варіантності. Теоретично виокремити ці два поняття намагалася В.Д.Семиряк, але фактично вона ототожнила словотвірні варіанти із спільнокореневими словотвірними синонімами. Найновіші дисертаційні дослідження засвідчують прагнення розмежувати словотвірну синонімію і словотвірну варіантність на матеріалі конкретних спільнокореневих одиниць, зокрема іменників (Т.П.Вільчинська) та прикметників (І.Т.Вербовська).
Незважаючи на активізацію досліджень із словотвірної синонімії та словотвірної варіантності, проблема взаємодії словотворчих засобів залишається однією з найдискусійніших. Функціональний паралелізм словотворчих афіксів є визначальною рисою словотвірної системи української мови. Суть його полягає в тому, що на вираженні більшості словотвірних значень спеціалізується кілька або ціла низка суфіксів. Взаємодіють ті суфікси, які, поєднуючись з тими самими твірними основами чи навіть з основами тієї самої частиномовної належності, виражають спільне словотвірне значення.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ВЗАЄМОДІЯ СЛОВОТВОРЧИХ ЗАСОБІВ ІЗ СЕМАНТИКО-СИНТАКСИЧНОЮ ФУНКЦІЄЮ СУБ’ЄКТА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок