Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОФІЛАКТИКА ПОРУШЕНЬ СТЕРОЇДОГЕНЕЗУ І ФЕТОПЛАЦЕНТАРНОЇ НЕДОСТАТНОСТІ ПІСЛЯ ІОНІЗУЮЧОГО ОПРОМІНЕННЯ

ПРОФІЛАКТИКА ПОРУШЕНЬ СТЕРОЇДОГЕНЕЗУ І ФЕТОПЛАЦЕНТАРНОЇ НЕДОСТАТНОСТІ ПІСЛЯ ІОНІЗУЮЧОГО ОПРОМІНЕННЯ

Назва:
ПРОФІЛАКТИКА ПОРУШЕНЬ СТЕРОЇДОГЕНЕЗУ І ФЕТОПЛАЦЕНТАРНОЇ НЕДОСТАТНОСТІ ПІСЛЯ ІОНІЗУЮЧОГО ОПРОМІНЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,92 KB
Завантажень:
55
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
КУШНІР ЛЮДМИЛА МИХАЙЛІВНА
УДК – 618.1 : 616 – 001.28
ПРОФІЛАКТИКА ПОРУШЕНЬ
СТЕРОЇДОГЕНЕЗУ І ФЕТОПЛАЦЕНТАРНОЇ НЕДОСТАТНОСТІ ПІСЛЯ ІОНІЗУЮЧОГО ОПРОМІНЕННЯ
14.01.01 – акушерство та гінекологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській медичній стоматологічній академії МОЗ України (м. Полтава) на кафедрах акушерства та гінекології, гістології, ембріології та цитології, Полтавського міського клінічного пологового будинку.
Науковий керівник: Заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор Громова Антоніна Макарівна, Українська медична стоматологічна академія (м. Полтава) МОЗ України, завідувач кафедри акушерства та гінекології.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Грищенко Ольга Валентинівна, Харківська медична академія післядипломної освіти, завідувач кафедри перинатології та гінекології;
доктор медичних наук, професор Хміль Стефан Володимирович, Тернопільська медична академія МОЗ України, завідувач кафедри акушерства та гінекології.
Провідна установа: Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України ім. П.М. Буйко, відділення патології, вагітності та пологів, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться “24” жовтня 2002 р. о 1330 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .600.01. при Харківському державному медичному університеті за адресою: 61022, м. Харків, пр. Леніна, .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного медичного університету за адресою: 61022, м. Харків, пр. Леніна, .
Автореферат розісланий “20” вересня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
д. мед. н., доц. ___________О.П. Танько
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Останні десятиліття характеризуються дуже швидким забрудненням навколишнього середовища. Одним з найбільш небезпечних дій на живі об'єкти є іонізуюче опромінення, яке негативно впливає на різні функціональні системи організму матері та плода.
Серед акушерської патології одним з основних ускладнень є фетоплацентарна недостатність. Певного прогресу по даній проблемі досягнуто завдяки розробці і впровадженню в акушерську практику поняття “групи ризику” по розвитку фетоплацентарної недостатності, з'ясуванню нових ланцюгів її патогенезу, методів діагностики та профілактики (В.М. Сєров, 1997; О.В. Грищенко, 1999).
Вперше у світовій практиці при вивченні стану здоров'я вагітних і новонароджених в динаміці післяаварійного періоду виявлені значні зміни різних функціональних систем організму матері і плода, встановлені порушення гормональної функції фетоплацентарного комплексу, які поряд з морфологічними змінами в плацентарному бар'єрі призводять до виникнення хронічної фетоплацентарної недостатності (Л.Н. Лук'янова, 1999).
Збільшення частоти фетоплацентарної недостатності проявляється порушенням ранньої постнатальної адаптації новонароджених (Р.В. Богатирьова, 2000).
В акушерській практиці велике значення набуває застосування немедикаментозних методів. Їх застосування дозволяє уникнути побічної дії лікарських препаратів як на організм матері, так і плода. Одним із нетрадиційних методів є лазерна фотобіопрофілактика. Промені лазера мають бактерицидний та імуномодулюючий ефект, сприяють зменшенню кількості ускладнень під час вагітності та пологів, покращують стан утробного плода і підвищують адаптаційні можливості новонародженого та його резистентність до хвороб (С.В. Хміль, 1999).
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до плану науково-дослідних робіт Української медичної стоматологічної академії і є фрагментом комплексної теми “Запальні та незапальні хвороби органів і систем людини, що формуються під впливом екологічних, стресових, імунних, метаболічних та інфекційних факторів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ПРОФІЛАКТИКА ПОРУШЕНЬ СТЕРОЇДОГЕНЕЗУ І ФЕТОПЛАЦЕНТАРНОЇ НЕДОСТАТНОСТІ ПІСЛЯ ІОНІЗУЮЧОГО ОПРОМІНЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок