Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування і відтворення засобів виробництва в сільському господарстві

Загрузка...

Формування і відтворення засобів виробництва в сільському господарстві

Назва:
Формування і відтворення засобів виробництва в сільському господарстві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,67 KB
Завантажень:
141
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Білоусов Олексій Михайлович
УДК 658.012.4:338.339
Формування і відтворення засобів виробництва в сільському господарстві
08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Міжнародному університеті бізнесу і права (м. Херсон).
Науковий керівник доктор економічних наук, професор
Макаренко Петро Миколайович,
Дніпропетровський державний аграрний
університет, проректор з наукової роботи
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Дацій Олександр Іванович,
Дніпропетровський державний аграрний
університет, Міністерства аграрної політики
України професор кафедри обліку та аудиту;
 
кандидат економічних наук, доцент
Бондаренко Олександр Анатолійович,
Гуманітарний університет “Запорізький інститут державного і муніципального управління”,
доцент кафедри обліку і аудит.
Провідна установа: Національний науковий центр “Інститут аграрної економіки” УААН, відділ підприємництва, м. Київ.
 
Захист відбудеться “29” вересня 2006 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.804.01 у Дніпропетровському державному аграрному університеті за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ – 27, вул. Ворошилова 25, ауд. 342.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Дніпропетровського державного аграрного університету за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ – 27, вул. Ворошилова 25.
Автореферат розісланий “ 28 ” серпня 2006р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Р.М.Миронова
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Великомасштабне і глибоке реформування аграрних відносин в Україні, визнання в ринковому розвитку первинності соціальних і економічних інтересів та потреб селянства в процесі створення матеріальних благ потребують використання досить значного капіталу для промислових і власних засобів та предметів праці, що в сукупності представляють засоби виробництва і, зокрема, різноманітну техніку, мінеральні добрива, насіння, корми, худобу та інше. Вони суттєво впливають на формування ефективної діяльності різних суб’єктів аграрного господарювання та забезпечують поряд з організаційно-економічними, технологічними і технічними прийомами максимальний вихід продукції з одиниці використовуваної землі при найменших трудових і матеріально-грошових витратах на одиницю продукції, постійне відтворення засобів і предметів праці у певних пропорціях; поповнення і підвищення родючості землі. Ці обставини дозволяють розглядати засоби виробництва в сільському господарстві як основну складову його економічного зростання і ринкового розвитку.
Важлива роль в теоретичному доробку складників процесу виробництва та макроекономічного інструментарію належить працям А.Сміта, Д.Рікардо, М.Кейнса, К.Маркса, Дж.Мілля, А.Маршалла, К.Піплза, П.Самуельсона, Й.Шумпетера та інших. Широко відомі праці щодо відтворення капіталу вчених-економістів Л.Абалкіна, І.Алтухова, В.Гейця, І.Лукінова, С.Мочерного, О.Ніконова, А.Нестеренка, А.Покритана, Д.Черваньова та інших.
Різні аспекти розвитку і відновлення основних і оборотних засобів виробництва в АПК розглядались в публікаціях економістів-аграрників В.Андрійчука, Е.Бузовського, В.Бадера, О.Булатова, П.Гайдуцького, О.Дація, М.Дем`яненка, М.Маліка, Г.Підлісецького, Л.Мельника, П.Макаренка, В.Мертенса, В.Мацибори, Г.Кірейцева, В.Питулька, С.Сергеєва, П.Саблука, В.Трегобчука, Г.Черевка, Б.Пасхавера, О. Шпичака, В.Юрчишина та інших.
Разом з тим не всі аспекти цієї багатопланової проблеми достатньо досліджено, а деякі залишаються дискусійними. Це стосується питань теоретичного узагальнення сутності „капіталу” і „суспільного капіталу”, формування активної і пасивної їх частин, особливостей відтворення аграрного капіталу, розвитку ринку виробничо-технічних засобів і послуг для аграрного сектору, дослідження протиріч у формуванні ринку землі в сільському господарстві, що одночасно є і найбільш вагомим засобом і предметом праці при виробництві продукції .
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: Формування і відтворення засобів виробництва в сільському господарстві

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок