Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БЕЗЕКСТРАКЦІЙНЕ СПЕКТРОФОТОМЕТРИЧНЕ ВИЗНАЧЕННЯ ФОСФОРУ ТА АРСЕНУ З ВИКОРИСТАННЯМ ГЕТЕРОПОЛІКОМПЛЕКСІВ

БЕЗЕКСТРАКЦІЙНЕ СПЕКТРОФОТОМЕТРИЧНЕ ВИЗНАЧЕННЯ ФОСФОРУ ТА АРСЕНУ З ВИКОРИСТАННЯМ ГЕТЕРОПОЛІКОМПЛЕКСІВ

Назва:
БЕЗЕКСТРАКЦІЙНЕ СПЕКТРОФОТОМЕТРИЧНЕ ВИЗНАЧЕННЯ ФОСФОРУ ТА АРСЕНУ З ВИКОРИСТАННЯМ ГЕТЕРОПОЛІКОМПЛЕКСІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,39 KB
Завантажень:
6
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УЖГОРОДСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
(МОХАММЕД ХЕЙР) ИССА АБДАЛЛА АЛЬ-ШВЕЙЯТ
УДК 543.422.3-75:546.18.19
 
БЕЗЕКСТРАКЦІЙНЕ СПЕКТРОФОТОМЕТРИЧНЕ ВИЗНАЧЕННЯ ФОСФОРУ ТА АРСЕНУ З ВИКОРИСТАННЯМ ГЕТЕРОПОЛІКОМПЛЕКСІВ
02.00.02 – аналітична хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Ужгород - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі аналітичної хімії Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України, м. Дніпропетровськ.
Науковий керівник:
кандидат хімічних наук, доцент
ВИШНІКІН АНДРІЙ БОРИСОВИЧ
Дніпропетровський національний університет,
доцент кафедри аналітичної хімії
Офіційні опоненти:
доктор хімічних наук, професор
ТКАЧ ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ
Український державний хіміко-технологічний університет,
завідувач кафедри аналітичної хімії

доктор хімічних наук, професор
БАЛОГ ЙОСИП СТЕПАНОВИЧ
Ужгородський національний університет,
професор кафедри аналітичної хімії
Провідна установа: Фізико-хімічний інститут ім. О.В. Богатського НАН України, м. Одеса
Захист відбудеться “_2_”_лютого___ 2007 р. о _10_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 61.051.03 при Ужгородському національному університеті за адресою:
88000, м. Ужгород, вул. Підгірна, 46
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Ужгородського національного університету за адресою:
88000, м. Ужгород, вул. Капітульна, 9
Автореферат розісланий “_15_”_грудня__ 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Сухарева О.Ю.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Фосфор є одним з головних біогенних елементів і зустрічається у ґрунті, донних відкладеннях, у природних та стічних водах, у живих організмах. Аналітична хімія Фосфору дуже важлива у багатьох галузях, наприклад, у медицині, біохімії, сільському господарстві, металургії і в науках, які мають відношення до навколишнього середовища. В останні роки усе більш важливим стає завдання визначення мікрокількостей Фосфору у водах (питна, природна, стічна), приймаючи до уваги те, що великі кількості фосфатів попадають у води після використання їх як детергентів або як речовин, які запобігають утворенню накипу у тепломережах. Вміст Фосфору у природній питній воді звичайно знаходиться у межах від 1 до 10 мкг/л та може бути нижче 1 мкг/л в морській або океанічній водах. Визначення мікрокількостей Фосфору необхідне у таких галузях як промисловість напівпровідників, виробництво ультрачистої води і реактивів.
Необхідність визначення Арсену обумовлюється, як це добре відомо, його токсичністю. Хронічні ефекти можуть бути результатом акумулювання сполук у живих організмах при малих рівнях споживання. Сполукам Арсену приписують канцерогенні властивості. ВОЗ встановлена гранично допустима концентрація 50 мкг/л Арсену у питній воді і рекомендується концентрація 10 мкг/л. Природні води містять звичайно біля 1-10 мкг/л Арсену. Такі малі концентрації Фосфору та Арсену не можуть контролюватися звичайними фотометричними методами без застосування концентрування. Стандартним методом визначення Арсену є атомно-абсорбційний з гідридною генерацією (Сн=1-2 мкг/л). Ще більшу чутливість має метод мас-спектроскопії з індуктивно зв`язаною плазмою (<0,01 мкг/л). Методи атомної спектроскопії потребують складної та дорогої апаратури, а при визначенні Фосфору мають ще й невисоку чутливість, внаслідок чого спектрофотометричні методи продовжують грати важливу роль.
Класичні безекстракційні методики визначення P(V) та As(V), які засновані на утворенні жовтої та синьої молібденових гетерополікислот або реакції арсину з диетилдитіокарбамінатом срібла, недостатньо чутливі для ряду застосувань. Чутливість можна підвищити за допомогою екстракції або сорбції, але тоді визначення стає багатостадійним, погано відтворюваним, важко відокремлювати надлишок реагентів, заважає високе поглинання контрольного розчину. Методики, які використовують утворення іонних асоціатів з трифенілметановими барвниками у присутності неіонних поверхнево-активних речовин є повільними, недостатньо великі молярний коефіцієнт та чутливість.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: БЕЗЕКСТРАКЦІЙНЕ СПЕКТРОФОТОМЕТРИЧНЕ ВИЗНАЧЕННЯ ФОСФОРУ ТА АРСЕНУ З ВИКОРИСТАННЯМ ГЕТЕРОПОЛІКОМПЛЕКСІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок